REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalyje pamažu atgyja kultūrinis gyvenimas. Teatrų ir koncertų scenose pasirodo vis daugiau atlikėjų. Žiūrovai džiaugiasi galėdami gyvai matyti pasirodymus. Dabar salės dar tuštokos dėl pandeminių ribojimų, tačiau vasarą žiūrovai ir menininkai jau tikisi visa jėga atsigausiančių koncertų, spektaklių, operų ir kitų kultūrinių renginių.

Šalyje pamažu atgyja kultūrinis gyvenimas. Teatrų ir koncertų scenose pasirodo vis daugiau atlikėjų. Žiūrovai džiaugiasi galėdami gyvai matyti pasirodymus. Dabar salės dar tuštokos dėl pandeminių ribojimų, tačiau vasarą žiūrovai ir menininkai jau tikisi visa jėga atsigausiančių koncertų, spektaklių, operų ir kitų kultūrinių renginių.

REKLAMA

Į sceną Vilniaus Operos ir baleto teatre žengia solistas Mindaugas Jankauskas ir pianistas Justas Čeponis. Pasirodymas – jau nebe interneto transliacijai, o čia pat priešais įsitaisiusiems tikriems žiūrovams.

Per pandeminę žiemą gyvų pasirodymų išsiilgę žiūrovai – euforijoje, kad vėl gali gyvai klausytis muzikos:

„Pagaliau šita erdvė. Pasiilgom ne tas žodis. Tai toks laukimas, pasiilgom kultūros žmonių, pačių aktorių, aplodismentų.“

REKLAMA
REKLAMA

„Mes pilnos euforijos ir džiugesio, norisi greičiau bėgti.“

„Didžiulė šventė ateiti į teatrą galų gale.“

„Labai laukėme, labai norime kultūrinių renginių, toks mūsų gyvenimas. Kultūra.“

„Bendravimas žiūrovo su solistu ir atvirkščiai yra neįkainojamas.“

REKLAMA

Vėl pamažu atsiveriančiomis galimybėmis dainuoti tiesiai žiūrovams džiaugiasi ir artistai.

„Lyg kalbiesi su žiūrovais, lauki atsako, atiduodi save, iš jų imi energiją. Čia žodžiais neįmanoma nupasakoti, ką jauti žiūrėdamas į pilną salę žiūrovų. Kambary be žiūrovų dainuoti yra kaip bausmė kokia. Labai laukėme šios dienos“, – sako dainininkė Regina Šilinskaitė.

Virusai aplink tebesiaučia, tad teatre padėtis dar karantininė. Vos atėjus, po bilieto patikros, būtina ir temperatūros patikra. Toliau ir vėl karantino ribojimai – nei kavos atsigersi, nei pyragaitį suvalgysi- kavinė uždaryta, mat valgyti ir gerti draudžiama patalpose visąlaik būtinos kaukės.

REKLAMA
REKLAMA

Kitaip nei prieš pandemiją, salėje žiūrovai turi laikytis atstumų. Užimta tik kas antra eilė, sėdėti šalia galima tik du, išskyrus šeimas. O ir salėje iš viso turi būti ne daugiau kaip 150 žiūrovų, tad šioje 1000 vietų patalpoje užimta jų tik kiek daugiau nei dešimtadalis. Kaukės privalomos – visą laiką.

Nepaisant tokių ribojimų, teatro šeimininkai džiaugiasi galėdami vėl priimti žiūrovus ir su viltimi žvelgia į artimiausią ateitį, tikisi dar daugiau žiūrovų priimti po dviejų su puse savaičių pradėjus veikti galimybių pasui.

„Iš kitos pusės jaudinamės, ne visi yra sirgę virusu, ne visi skiepyti, rizikos tame yra. Kontaktas atlikėjų vieni su kitais, scenoje vyksta susilietimai, apsikabinimai, tai yra pavojinga, čia būtų didžiulė rizika. Bet laukiame skiepų ir manome, viskas pasitaisys“, – pasakoja Nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus pavaduotoja Jurgita Skiotytė-Norvaišienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiaulių dramos teatras intensyviai repetuoja Šekspyro Hamletą. Aktoriai nekantriai ruošiasi susitikti su žiūrovais dar šį mėnesį. Dėl koronaviruso ribojimų kol kas teatras salėje žiūrovams gali pasiūlyti tik 30 proc. vietų, tačiau jau mėnesio pabaigoje teatralai viliasi matyti daugiau žiūrovų su galimybių pasais.

„Šiuo metu turime 125 žmonių galimybę. Jei pasas leistų priimti daugiau žiūrovų, būtų smagus dalykas“, – teigia teatro vadovas Aurimas Žvinys.

Aktorės pasakoja labai išsiilgusios gyvo bendravimo su žiūrovais ir kai jau tik galės, sako atiduosiančios jiems visas jėgas ir širdis.

„Mes aktoriai labai išsiilgę žiūrovų. Premjeros ateina, pastatom, nufilmuojam ir viskas. Premjerinio jaudulio nėra“, – kalbėjo aktorė Inga Jarkova-Bučienė.

REKLAMA

„Labai visi pasiilgome žiūrovo. Tai gyvas kontaktas, ko visada siekėme. Labai sunku yra vaidinti tuščioje salėje“, – sako aktorė Lina Gečaitė.

Visoje šalyje teatrai ir koncertų salės pamažu pradeda kviesti žiūrovus vienam kitam pasirodymui.

„Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras gegužę numatęs 8 spektaklius, Valstybinis jaunimo teatras irgi gegužę numato 8 spektaklius ir vieną koncertą. Dalis įstaigų renkasi ir kitokį variantą, dubliuodami gyvą publiką pagal saugumo reikalavimus, tiek spektaklį ar koncertą pateikia ir TV transliacijos būdu“, – pasakoja kultūros ministras Simonas Kairys.

Gyvybė į scenas pamažu grįžta, o ir pagrindinis siekis, anot ministro, yra nors ir ribotai, bet kad atsivertų visas kultūrinis sektorius. Kiekviena įstaiga turi teisę individualiai planuoti savo pasirodymus, mat reikia laiko repeticijoms, paruošti rinkodarą. Ministras viliasi, kad per šį mėnesį dauguma kultūros įstaigų įsivažiuos ir vasarą bus jau žymiai daugiau renginių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų