REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius kreipėsi į valstybės vadovus, taip pat prezidentą Gitaną Nausėdą, kad šie inicijuotų partnerystė svarstymą Seime.

Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius kreipėsi į valstybės vadovus, taip pat prezidentą Gitaną Nausėdą, kad šie inicijuotų partnerystė svarstymą Seime.

REKLAMA

„Šį rytą daugiau nei 150 žmogaus teises teigiančių organizacijų kreipėsi į valstybės vadovus, su prašymu nedelsiant inicijuoti partnerystės svarstymą Lietuvos Respublikos Seime ir suteikti teisinę apsaugą daugiau nei 100 tūkst. mūsų šalyje gyvenančių nesusituokusių porų.

Atsiprašau, kad užtrukome taip ilgai. Vėluojame jau 20 metų. Šitą klaidą greitai ištaisysime.

Pastebima, kad Laisvės partijos narys T. V. Raskevičius nurodytame dokumente kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėda, premjerę Ingridą Šimonytę, Seimo pirmininkę V. Čmilytę-Nielsen ir į likusius Seimo narius.

ATSIPRAŠAU, KAD VĖLUOJAME Šį rytą daugiau nei 150 žmogaus teises teigiančių organizacijų kreipėsi į valstybės vadovus,...

REKLAMA
REKLAMA
Posted by Tomas Vytautas Raskevičius on 2021 m. balandžio 28 d., trečiadienis

Didesnė dalis gyventojų nepalaiko Stambulo konvencijos ratifikavimo

Didesnė dalis gyventojų nepalaiko Stambulo konvencijos ratifikavimo, rodo Prezidentūros užsakymu atlikta apklausa. 

REKLAMA

Kaip rašo portalas delfi.lt, konvencijos ratifikavimui pritaria ir greičiau pritaria 22,1 proc. apklaustųjų, 48,8 proc. respondentų teigia tam nepritariantys arba greičiau nepritariantys, o 29,2 proc. neturi nuomonės šiuo klausimu.

Prezidento kanceliarijos užsakymu apklausą atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“, balandžio 8-17 dienomis. Interviu telefonu metodu apklaustas 1001 šalies gyventojas, tyrimas vyko 31 mieste ir 35 kaimuose. Respondentų buvo klausiama „Ar pritariate, kad Lietuva turi ratifikuoti Stambulo konvenciją?“.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūra periodiškai užsako visuomenės nuomonės apklausas aktualiais šalies politinės darbotvarkės klausimais. Šalia tiesioginių kontaktų tai papildomas šaltinis prezidentui sužinoti žmonių, kuriems jis tarnauja nuomones“, – paaiškino Prezidentūros spaudos tarnyba.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorės, Lietuvos mokslų akademijos narės, sociologės Aušros Maslauskaitės vertinimu, jeigu būtų norima iš tikrųjų sužinoti, ką žmonės mano apie Stambulo konvenciją, ir, ar jie pritaria ar nepritaria, reikėtų atlikti išsamesnį tyrimą.

„Jeigu mes norėtume korektiškai turėti informaciją, reikėtų nepagailėti tų kelių šimtų eurų, (užsakovas šiuo atveju yra Prezidentūra), ir skirti rinkos tyrimų bendrovėms, kurios tikrai (ir šita, kuri atlieka, tikrai neabejoju jos kompetencija) padarytų tą tyrimą“, – delfi.lt sakė A. Maslauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šituo vienu klausimu, kuris yra suformuluotas tokiu būdu, mes tikrai nesužinome Lietuvos visuomenės nuomonės apie Stambulo konvenciją. Mes sužinome galbūt tik tai, ką jie girdėjo kažkur paminėta viešojoje erdvėje apie tai, priklausomai nuo to, koks turinys buvo ten minimas“, – pabrėžė mokslininkė.

Portalas lrytas.lt skelbia, kad Prezidentūros užsakymu „Vilmorus“ tuo pačiu metu atliko apklausą ir dar keliais klausimais.

Portalo duomenimis,  54,8 proc. apklaustųjų kategoriškai nepritaria, kad Seimas priimtų tos pačios lyties civilines teises išplečiantį Partnerystės įstatymą. Dar 15,5 proc. žmonių atsakė „greičiau tam nepritariantys“. Šiam įstatymui pritaria arba „greičiau pritaria“ 19,5 proc. apklausos dalyvių, o 10,2 proc. neturi nuomonės.

Be to, net 89,5 proc. apklaustųjų mano, merai turi būti renkami tiesiogiai, vos 4,7 proc. mano priešingai. Dar daugiau (95,4 proc.) apklaustųjų įsitikinę, kad tiesiogiai, kaip ir iki šiol, turėtų būti renkamas ir prezidentas. Siūlymą šalies vadovą rinkti Seime palaiko tik 1,7 proc. apklaustųjų. 2,9 proc. apklausos dalyvių neturėjo nuomonės dėl to, kaip turėtų būti renkamas prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų