Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad kai kurie šiuo metu priimami sprendimai yra palankūs konkrečioms partijoms. Taip prezidentas atsiliepė į klausimą, ar jam neatrodo, kad konservatoriai bando pardaryti sistemą taip, kad jiems būtų patogu.

Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad kai kurie šiuo metu priimami sprendimai yra palankūs konkrečioms partijoms. Taip prezidentas atsiliepė į klausimą, ar jam neatrodo, kad konservatoriai bando pardaryti sistemą taip, kad jiems būtų patogu.

REKLAMA

Penktadienį prezidentas G. Nausėda lankėsi Mažeikių viešojoje bibliotekoje, Šeirės pažintiniame take Plateliuose. Po vizito Plateliuose surengta prezidento spaudos konferencija.

Nausėda: žmonėms užtenka supratimo

Naujausia visuomenės apklausa parodė, kad į Europos Vadovų tarybą (EVT) ir toliau turėtų keliauti prezidentas G. Nausėda, o ne premjerė Ingrida Šimonytė. Spaudos konferencijoje paklaustas apie apklausos rezultatus G. Nausėda sakė pasitikintis žmonėmis.

„Žmonėms dažnai užtenka supratimo ir jo yra dažnai gerokai daugiau nei pas kai kuriuos politikus. Žmonės išrinko prezidentą, žmonės žino Konstituciją, ką pagal įgaliojimus gali daryti prezidentas ir tuos įgaliojimus perduoda išrinkdami prezidentui.

REKLAMA

Jeigu po to partiniai funkcionieriai bando šitą įgaliojimo žemėlapį perbraižyti, tai žmonėms neatrodo priimtina. Vertinu taip, kaip vertinu, žmonės pasakė savo nuomonę. Dabar klausimas, ar mums užteks išminties į tą nuomonę įsiklausyti“, – spaudos konferencijoje kalbėjo G. Nausėda.

Paklaustas, ar jam neatrodo, kad konservatoriai keisdami merų rinkimo sistemą ir darydami kitus pakeitimus, bando perdaryti sistemą taip, kad jiems būtų patogu, G. Nausėda sako, kad toks įspūdis susidaro.

„Deja, man susidaro toks įspūdis. Pakeitimai yra būtent tokie, kurie būtų naudingi ar palankūs konkrečioms partijoms. Dar blogiau, kad įkaitu tampa mūsų svarbiausias dokumentas Konstitucija.

Iš karto šitiek pakeitimų vienu metu, tuo labiau, kad su jais nesutinka didžioji Lietuvos tautos dalis, kuri Konstituciją savo sprendimu ir priėmė, tai nėra priimtina, nėra teisingas kelias, juo labiau, kad turime daugybę problemų mūsų vidaus politikoje ir turėtume dėti pastangas spręsti joms. Šiuo metu neerzinant visuomenės teikiant tokius kontroversiškus sprendimus ir bandant juos įgyvendinti“, – kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Naujausia apklausa

Portalas tv3.lt primena, kad daugiau nei pusė lietuvių mano, kad prezidentas Gitanas Nausėda ir toliau turėtų atstovauti šaliai Europos Vadovų Taryboje (EVT), rodo naujienų agentūros BNS užsakymu „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Tyrimo metu tūkstančio Lietuvos gyventojų buvo teiraujamasi, kas turėtų atstovauti šaliai (EVT) – Lietuvos vadovas G. Nausėda ar premjerė Ingrida Šimonytė.

Bendrovės „Vilmorus“ atliktoje apklausoje 56,1 proc. respondentų teigė, kad tą ir toliau turėtų daryti G. Nausėda, 18,6 proc. žmonių manė, kad šią atsakomybę turėtų perimti I. Šimonytė, o 25,3 proc. apklaustųjų teigė neturintys nuomonės.

Prezidentą kaip tinkamesnį kandidatą atstovauti Lietuvai nei I. Šimonytę įvardijo visos apklaustų žmonių grupės (tiek pagal lytį, amžių, išsimokslinimą, socialinę padėtį, pajamas ar gyvenamąją), tačiau labiausiai G. Nausėdos atstovavimą palaiko žemesnio išsilavinimo, mažesnes pajamas gaunantys žmonės.

REKLAMA
REKLAMA

Mažiausias skirtumas tarp politikų fiksuotas sostinėje, kur manančių, kad į EVT posėdžius vykti turi šalies vadovas yra panašiai tiek, kiek manančių, jog tą daryti turėtų premjerė – atitinkamai 34,9 proc. ir 32,8 proc. respondentų. Tuo metu kaimo vietovėse G. Nausėdą šiuo klausimu palaiko du trečdaliai apklaustųjų.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių santykių ir politikos mokslų (VU TSPMI) instituto profesorius Ramūnas Vilpišauskas sako, kad žmonės „tiesiog palaiko dabartinį status quo“.

„Maniau, kad bus daugiau nežinančių, neturinčių nuomonės. Čia, vis dėlto, reikia įsigilinimo ir gan specifinių žinių, tačiau žmonės, matyt, yra pastebėję, kad prezidentas G. Nausėda dalyvauja Europos Vadovų Tarybos posėdžiuose ir turbūt laiko tai tinkamu atstovavimu Lietuvai“, – kalbėjo R. Vilpišauskas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad žmonių atsakymai veikiausiai yra susiję ir su politinėmis simpatijomis.

„Tie, kurie palaiko labiau I. Šimonytę, gal ir balsavo už ją praėjusiuose prezidento rinkimuose, norėtų ją matyti ir atstovaujant Lietuvai ir Europos Vadovų Taryboje. Panašiai galbūt svarsto tie, kurie balsavo už G. Nausėdą. Tas respondentų pasiskirstymas siūlo ir tokią hipotezę“, – teigė TSPMI profesorius.

REKLAMA
REKLAMA

Klausimą, kas Lietuvai turėtų atstovauti EVT, ėmė kelti valdantieji konservatoriai, laimėję Seimo rinkimus. Jie svarsto priimti įstatymą, kuris numatytų, kad Lietuvai EVT atstovautų ne prezidentas, o ministras pirmininkas. Iniciatoriai teigia, kad per viršūnių susitikimus svarstomi klausimai daugiausia susiję su Vyriausybės kompetencija.

Taip pat nėra galimybių užtikrinti, kad dalyvaudamas EVT prezidentas laikytųsi Seimo ir Vyriausybės patvirtinto mandato, be to, prezidentas nedalyvauja europinių partijų veikloje.

Šios iniciatyvos kritikai teigia, kad konservatoriai taiko dvigubus standartus, nes jų remiamai prezidentei Daliai Grybauskaitei patys užleido vietą EVT ir niekada iki šiol nekėlė šio klausimo.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad ketina ir toliau atstovauti Lietuvai visuose viršūnių susitikimuose.

Tikslūs tyrimo rezultatai:

Klausimas:

„Konservatoriai siūlo, kad prezidentą Gitaną Nausėdą Europos Sąjungos viršūnių susitikimuose galėtų pakeisti Ingrida Šimonytė. Jūsų nuomone, kas turėtų atstovauti Lietuvai Europos Vadovų Taryboje?“

Atsakymai:

Gitanas Nausėda – 56,1 proc.; Ingrida Šimonytė – 18,6 proc.; Sunku pasakyti – 25,3 proc.

Balandžio 8–17 dienomis apklaustas 1001 18 metų ir vyresnis Lietuvos gyventojas, interviu telefonu 31 mieste ir 35 kaimuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų