Viešosios įstaigos (VšĮ) „SOS gyvūnai“ gyvūnų globos namų darbuotoja Laura Šlajė neslepia, jog mylintys žmogų ir su prieglaudos lankytojais nebijantys žaisti keturkojai į prieglaudą atsineša daug traumų.
„Prie bet kokio šuns priėjus galima gaut istoriją, kuri sprogdins smegenis“, – kalbėjo ji.
Žiaurumu mušami rekordai: 20 keturkojų palikti badauti
Šalčinininkų rajone, laukuose, prieš kelis mėnesius ūkininkas rado 20 mažų šuniukų. Neaišku, kiek laiko jie kentė badą, nes nuo maisto trūkumo buvo jau išsipūtusiais pilvais, taip pat užsikrėtę blusomis ir erkėmis.
„Neįsivaizduojame, kam neplyšo širdis tokio didžiulio kiekio mažylių palikti vienui vienų miške. Bet žmonės yra žiaurūs. Laimei, visa ši šuniukų armija atsitiktinumo dėka buvo pastebėta ir dabar yra saugi prieglaudoje“, – tuo metu buvo rašoma VšĮ „SOS gyvūnai“ „Facebook“ paskyroje.
6 iš jų buvo silpniausi ir ilgą laiką praleido klinikose, stebimi veterinarų. Priežiūra po traumos prieglaudai kainavo po 50 eurų už kiekvieną keturkojį. Tam, kad surinktų pinigus, prieglauda kreipėsi į žmones dėl aukų.
Dauguma keturkojų išgyveno, 5-iems reikėjo perpilti kraują, kai kuriems net du kartus. Daugumai dėl sunkios būklės buvo paskirti antibiotikai. Vis dėlto, viena kalytė dėl daugybės parazitų kūne ir nusilpusio imuniteto neišgyveno.
„Per ilgai jie buvo vieni, per ilgai jie buvo nereikalingi ir nemylimi. <...> Pavėlavom…“, – skelbė įstaiga.
Šiuo metu prieglaudoje yra likę 8 šios vados šuneliai, visi kiti surado namus. Nors yra labai žaismingi ir nebijantys žmogaus, L. Šlajė pasakoja, jog patirta trauma atsiliepia jų kasdienybėje. Dėl maisto mažyliai vis dar pešasi, tarsi bijodami, kad valgis bus atimtas.
8 miškinukai, išmesti vidury niekur ir prišerti vinimis
Automobiliu neprivažiuojamoje miško glūdumoje, Liepiškėse, Rukainių seniūnijoje, dar šį kovą buvo palikti 8 3-ijų mėnesių amžiaus šuniukai. Juos rado praeiviai ir iškart pranešė prieglaudai, o ši juos priglaudė.
„Šuniukai tikrai naminiai, nes visi labai draugiški ir norintys bendrauti. Kažkas paaugino, pažaidė, o tada pasmerkė mirti iš bado“, – buvo rašoma prieglaudos įraše juos radus.
Keturkojai buvo alkani, o juos pamaitinus laukė daugybė procedūrų: skiepai, ženklinimas, vaistai nuo vidaus ir išorės parazitų. Taip pat vienos šunytės laukė vizitas pas okulistą, nes iš jos elgesio darbuotojai spėjo, kad ji akla.
Tačiau vienai iš šunyčių staigiai pablogėjo sveikata, ji ėmė vemti ir nuskubėjus į klinikas paaiškėjo, kad trys keturkojai Kaštonė, Guoba ir Skroblas patyrė dar daugiau žalos.
„Tai, ką išvydome klinikoje mus tiesiog šokiravo. Kalytės skrandyje rasta krūva vinių. Nepaisant to, kad 8 jauni šuniukai negailestingai buvo išmesti vidury niekur miške, kad per maža nepasirodytų, jų mažus, jautrius skrandukus negailestingas žmogus prišėrė vinimis“, – situacija apibūdinta socialiniame tinkle.
Dalis šuniukų jau rado naujus šeimininkus, tačiau likusieji vis dar laukia.
Kaip šuniukai patenka į naujus namus?
Gyvūnų prieglaudose Lietuvoje vietą randa visi šie keturkojai, nors ir vieta ribota. Dėl patirtų žiaurumų, kaip sako darbuotojai, neišeina keturkojams pasakyti – ne.
O vietos trūkumas prieglaudose skubina keturkojams surasti naujus namus. Nors procedūra gana paprasta, ne visi norintys turėti augintinį gali pasiūlyti šuniukams tinkamas sąlygas.
Tuo tarpu, darbuotojai jau nebesitiki, kad dalis prieglaudos gyventojų kada nors bus priglausti naujų šeimininkų dėl amžiaus, ligų ar psichologinių traumų.
„Mes šunimis pasirūpiname prieš surandant namus – čipuojame, skiepijame, jeigu įmanoma sterilizuojame ar kastruojame. Visus šunis gydome, šukuojame ir atiduodame į geriausius namus, kuriuos surandame per tuos asmenis, kurie užpildo anketas“, – tvirtina L. Šlajė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!