• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje projektą naudojama juoda propaganda, kuri naudinga dujų monopolį regione turinčiai Rusijos dujų bendrovei „Gazprom“, sako prezidentės patarėjas.

Prieš suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje projektą naudojama juoda propaganda, kuri naudinga dujų monopolį regione turinčiai Rusijos dujų bendrovei „Gazprom“, sako prezidentės patarėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kartais naudojama tokia juoda propaganda prieš šį (SGD – BNS) terminalą. Ir tada reikia natūraliai paklausti, kam jo (SGD terminalo – BNS) statyba trukdytų. Natūralu, kad monopolininkui yra nenaudinga, jog jis atsirastų, jog Lietuvai atsirastų galimybė, iš ko pirkti (gamtines dujas – BNS)”, – antradienį interviu Žinių radijui sakė prezidentės vyriausiasis patarėjas socialinės politikos ir ekonomikos klausimais Nerijus Udrėnas.

REKLAMA

Anot jo, alternatyvos, kurios gali padėti Lietuvai ir Europos Sąjungai (ES) sumažinti energetinę priklausomybę, yra energetikos šaltinių diversifikavimas, tinklų integravimas bei konkurencinga vietinė gamyba.

„Alternatyvos yra tiek gamybos šaltinių diversifikavimas, jų įvairovė, tiek tinklų integravimas, tiek konkurencinga vietinė gamyba. Be abejo, mums reikia naujų technologijų, bet Lietuvos atveju strategija gerai patvirtina, kad mums reikia alternatyvių jungčių, panaikinti izoliaciją, stipriau prisijungti prie Skandinavijos per „NordBalt“, prie ES per „LitPol Link” ir išnaudoti dabartinę alternatyvą gaunat pigesnių dujų per SGD terminalą“, – alternatyvas vardino N.Udrėnas.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentės patarėjo teigimu, dujų sektoriuje geresnę SGD terminalo veiklą užtikrins jungtis tarp Klaipėdos ir Kiemėnų, jungtis su Lenkija bei jungties su Latvija stiprinimas.

„Elektros sektoriuje svarbus aspektas yra sinchronizavimo projektai, kad sujungtume savo tinklus su Lenkija, taip pat Kruonio (hidroakumuliacinės elektrinės – BNS) plėtra, kad ji galėtų efektyviau panaudoti savo pajėgumus. Be fizinių jungčių yra svarbus normatyvinis aspektais, pavyzdžiui, trečiojo Europos Sąjungos (ES) energetikos paketo įgyvendinimas ir tinklų kodeksas – kaip pasinaudoti tais tinklais, kad užkirstume kelią monopolininkų dominavimui”, – kalbėjo N.Udrėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, Europa dabar susiduria su konkurencingumo iššūkiu ir būtina ieškoti pigesnių energijos tiekimo šaltinių.

„Energijos kainos Europoj, ypač Lietuvoje, dabar yra per didelės ir tą klausimą būtina spręsti visomis įmanomomis priemonėmis, kad turėtumėme alternatyvas iš pigesnių tiekimo šaltinių neužmirštant ir savo vietinės gamybos galimybių. Svarbus uždavinys Europai yra solidari bendrijos veikla greičiau kuriant infrastruktūrą, taip pat bendras dialogas su užsienio partneriais, pavyzdžiui, su Ukraina, Azerbaidžanu ar Kaukazo šalimis”, – sakė N.Udrėnas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų