REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po sprogimų Japonijos atominėje elektrinėje Fukušima-1 pasauliui susirūpinus dėl branduolinės energetikos saugumo, Lietuvos Prezidentė ragina neskubėti daryti išvadų dėl mūsų šalies energetikos ateities ir pasilikti atviras duris įvairiai energetikos struktūrai. Tačiau šalies vadovė mano, kad Lietuvai prioritetinė turėtų būti alternatyvioji energetika.

REKLAMA
REKLAMA

„Neskubėčiau daryti išvadų. Lietuva turėtų pasilikti atviras duris įvairiai energetikos struktūrai, bet prioritetas šiandien ir rytoj Lietuvai yra alternatyvioji energetika, konkurencinga elektros rinka, dujų rinkos atsiradimas, tai yra,diversifikuoti savo priklausomybę, ypač nuo vieno dujų tiekėjo“, – trečiadienį žurnalistams sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dalyvaujanti Žemės dienai skirtame renginyje, vykstančiame Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre.

REKLAMA

Šalies vadovė patikslino, kad vertinant atominę energetiką skubėti apskritai nereikėtų, turime palaukti Jungtinių Tautų Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) išvadų.

„Iš principo tai jau bus pasaulinė problema – ar turime vystyti atominę energetiką tokią, kokia ji buvo, ar vis dėlto su griežtesniais saugos reikalavimais, visai kitos technologinės pakopos, kitos kokybės atominę energetiką“, – sakė D. Grybauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies vadovė taip pat teigė, kad Lietuva iš baltarusių reikalaus griežtos atominės energetikos saugos kontrolės reikalavimų laikymosi, jeigu Baltarusija vis dėlto statys atominės elektrinę (AE) Gardino srities Astravo rajone, 50 kilometrų nuo Vilniaus.

D. Grybauskaitė, paprašyta pakomentuoti, kaip vertina tai, kad Vilnius dėl jį supsiančių atominių elektrinių gali tapti nesaugiausia sostine Europoje, tai paneigė.

„Pirmiausia Vilnius dar nėra nesaugiausia sostinė ir tokia nebus. Dar praėjusį rugsėjį, kai Baltarusijos prezidentas lankėsi Lietuvoje, ir dvišaliame susitikime, ir liudininkų akivaizdoje esu labai griežtai pasakiusi, kad aikštelė, kur 50 kilometrų nuo kitos sostinės kitoje šalyje bus statoma elektrinė, iš tikrųjų yra labai nemaloni žinia Lietuvai, ir tai mums, ko gero, gali apsunkinti ateityje bet kokį bendradarbiavimą su šita šalimi. Atsakymą gavau maždaug tokį: o jūs Ignaliną nuo mūsų sienos patraukite“, – žurnalistams sakė Prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taigi, matyt, Lietuvai liks vienintelis kelias – tai labai aiškūs ir griežti ESPO (Jungtinių Tautų Organizacijos Konvencija dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste – ELTA) konvencijos reikalavimų kontrolė, ypač po to, kas dabar vyksta Japonijoje.

Matyt, griežtės saugumo reikalavimai visai atominei energetikai visame pasaulyje. 24 valandų tarptautinių saugos organizacijų monitoringas, jeigu tokia elektrinė atsirastų, bus būtinas, ir šito Lietuva tikrai reikalaus“, – sakė D. Grybauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų