REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį prezidentas Gitanas Nausėda susitiks su kandidatu į krašto apsaugos ministrus Laurynu Kasčiūnu.

Trečiadienį prezidentas Gitanas Nausėda susitiks su kandidatu į krašto apsaugos ministrus Laurynu Kasčiūnu.

REKLAMA

Susitikimo su L. Kasčiūnu išvakarėse prezidentas G. Nausėda teigė, jog tikisi iš kandidato išgirsti, kokius konkrečius darbus jis ketina atlikti per likusius kelis šios Vyriausybės kadencijos mėnesius.

„Tai yra energingas žmogus, politikoje žinomas jau pakankamai seniai, turintis nemažai idėjų. Tik, be abejo, reikės į tas idėjas arba jo planus žvelgti per likusios ribotos kadencijos prizmę“, – antradienį viešėdamas Visagine kalbėjo G. Nausėda.

Dabartinio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko kandidatūra šalies vadovui pateikta antradienį. Kaip vienas realiausių politikų pakeisti besitraukiantį ministrą Arvydą Anušauską L. Kasčiūnas įvardintas ir anksčiau.

ELTA primena, kad penktadienio popietę socialiniuose tinkluose pasirodė žinia apie netikėtą dabartinio ministro A. Anušausko atsistatydinimą. Politikui nei patvirtinant, nei paneigiant tokios informacijos, penktadienio vakarą Vyriausybės spaudos tarnyba patvirtino, kad premjerė Ingrida Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą trauktis iš Ministrų kabineto.

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus po to A. Anušauskas pateikė daugiau detalių apie savo sprendimą trauktis. Politikas pripažino iš premjerės sulaukęs netikėto pasiūlymo užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui, o pačiam užimti jo, komiteto pirmininko vietą Seime. A. Anušauskas tikino, kad atsisakė tokios rokiruotės.

Šeštadienio rytą daugiau informacijos apie pokyčius Vyriausybėje pateikė ir ministrė pirmininkė. Pasak jos, A. Anušausko atsistatydinimas yra susijęs su lūkesčiu per likusią Vyriausybės kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.

1. NekIystantis Lietuvos teisingumas (rekomenduoju būtinai pažiūrėti video)
2. Teisėjai ir prokurorai veikia organizuotoje gaujoje, atiminėdami turtą iš nekaltų žmonių
3. Vilnietė Galina Šimanovič pasakoja apie žydų mafiją Vilniuje ir ją aptarnaujančius prokurorus ir teisėjus
4. Sudubliuoti sklypus Nacionalinei žemės tarnybai ne problema
5. Teismai nurodė, kad Lietuvos Respublika teisėtai apvogė ir nuteisė ūkininkę Reginą Gedvilienę
6. BERNIUKAS KAJUS PO NUOLAUŽOMIS BUVO PALIKTAS GYVAS
7. Pagauta daranti nusikaltimą Lazdijų merė A. Miškinienė net neišraudo
Ramūnas Karbauskis
21 val. ·
Trečiadienį Prezidentas susitiks su konservatorių kandidatu į krašto apsaugos ministrus Laurynu Kasčiūnu, kuriam kaip ir Gabrieliui Landsbergiui pavyko išvengti baudžiamosios atsakomybės politinės korupcijos byloje. Tačiau jo dalyvavimas šioje byloje yra labai ryškus.
Priminsiu, kad nagrinėjant politinės korupcijos bylą, teisme buvo pagarsintas konservatorės Irenos Degutienės apklausos protokolas, kuriame užrašyti šios politikės pareiškimai, esą Laurynas Kasčiūnas prašė balsuoti už „MG Baltic“ naudingą pataisą ir prisipažino apie gautą paramą iš to koncerno. Šis epizodas, kaip ir kiti, iliustruojantys konservatorių atstovų darbo metodus su „MG Baltic“, minimas teismo nuosprendyje. Tai svarbu. Teisėjų vertinimu, koncernas siekė palaikyti ilgalaikius ir glaudžius santykius su politinėmis partijomis. O kaip koncernas tai darė, iliustruoja būtent tokie epizodai.
Ar gali šios beprecedentės politinės korupcijos byloje minimas asmuo eiti ministro pareigas? Mano ir LVŽS kolegų įsitikinimu – negali. Ir tokį įsitikinimą sustiprino ir dar daugiau klausimų iškėlė ne tik premjerės motyvai, kurie yra silpni, pavėluoti ir nublanksta prieš krašto apsaugos ministro A. Anušausko pareiškimą, jog krašto apsaugos sistemą bandoma apraizgyti korupcinėmis veikomis, bet ir tai, ką aiškiai matome politinės korupcijos byloje.
Iš surinktų duomenų matyti, jog nors apie neteisėtą veiklą politikoje žinojo šioje byloje apklausti tiek partijos pirmininkas G. Landsbergis, tiek L. Kasčiūnas, tačiau viso per tiriamąjį laikotarpį R. Kurlianskis su įvairiais konservatorių partijos nariais asmeniškai susitiko apie 16–18 kartų! Ši mano pastaba – nuoroda, kad konservatoriai iš viso neturėtų būti valdžioje ir nereikia tikėti konservatorių pasakomis apie dinamikos stoką, ypač, kai vienas iš jų, neapsikentęs, tarp eilučių pasako, kodėl yra metamas iš ministro posto, o jį, premjerės valia pakeisiantis asmuo nemato nieko blogo gauti paramą mainais už balsą Seime.
L. Kasčiūnas, kaip matome iš viešosios erdvės, nesijaučia niekuo kaltas ar moraliai, juo labiau teisiškai, negalintis pretenduoti į ministro poziciją. Jis jau dalina postus ministerijoje, nors dar nepaskirtas. L Kasčiūnas remiasi į analogišką, politiškai amoralų faktą ir jaučiasi teisus, nes kitas politinės korupcijos byloje minimas asmuo – konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, šalies nelaimei, eina užsienio reikalų ministro pareigas.
Galime prisiminti ir daugiau pasityčiojimo iš žmonių faktų – ene
Galime prisiminti ir daugiau pasityčiojimo iš žmonių faktų – energetikos ministrą konservatorių Dainių Kreivį, kuris ankstesnėje konservatorių vyriausybėje buvo priverstas atsistatydinti po to, kai paaiškėjo, jog savo įmonei skyrė valstybės milijonus, bet tai jam nesutrukdė tapti ministru dar kartą, dalyvauti energetikos sektoriaus sprendimuose tuo pat metu, kai su juo susijusi įmonė tapo „Igničio“ akcininke. Dar keli šios valdžios ministrai eina pareigas, nors prieš tai pasisavino savivaldybių lėšas.
Manyčiau, Prezidentas turi žinoti, jog jau ne kartą dėl ministrų padarė klaidų. Nežinau, kas tada jam temdė protą, bet jei Prezidentas „palaimins“ ir šią kandidatūrą – neabejotinai praras visuomenės pasitikėjimą. Lūkesčiai Prezidentui išties dideli. Tokie jie ir turi būti, nes Prezidentas turi rodyti pavyzdį ir nesukelti net minčių apie prielaidas politinei korupcijai, kuri tapo norma šiai valdžiai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų