Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovai penktadienį pareiškė pritariantys rengiamai švietimo sistemos pertvarkai.
Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) prezidentas Rimantas Stankevičius ir prezidiumo nariai po susitikimo su švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi pritarė mokslo studijų reformai.
R. Stankevičius pabrėžė, kad studijų reforma – „teisingas žingsnis gerinant aukštojo mokslo aplinką ir ją reikia nedelsiant ryžtingai įgyvendinti“.
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) vakar skelbė, jog pavyko rasti sprendimą, kaip užtikrinti, kad valstybės finansuojami studentai neprarastų motyvacijos ir išliktų pažangūs visų studijų metu. Taip pat susitarta, kaip pakoreguoti aukštųjų mokyklų tarybų skyrimo tvarką, kad jose daugumos nesudarytų ŠMM atstovai.
Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas pritarė nuostatai, kad pabaigus pusę studijų programos bus peržiūrimi aukštųjų mokyklų studentų mokymosi rezultatai. Už studijas nemokantys studentai, kurių vidurkis bus daugiau nei dviem balais žemesnis už bendrą to paties kurso studijuojančiųjų rezultatų vidurkį, praras valstybės finansavimą ir studijas turės baigti už savo lėšas.
Saugiklio, kuris neleistų „studijų krepšelius“ laimėjusiems studentams atsipalaiduoti, pageidavo moksleiviai, studentai, aukštųjų mokyklų akademinė bendruomenė. Pagal Mokslo ir studijų įstatymo projektą valstybės finansavimas nuo šių metų rugsėjo 1 dienos bus suteikiamas geriausiai mokyklas baigusiems abiturientams. „Studijų krepšelį“ studentai išlaikys visus studijų metus, jei išliks pažangūs.
Seime šiuo metu svarstoma nauja Mokslo ir studijų įstatymo redakcija, kuriai sausio pradžioje pritarė Vyriausybė. Pagal naująją tvarką studijų krepšelis ir valstybės remiamų paskolų sistema būtų įvesta nuo kitų mokslo metų pradžios.
Švietimo ir mokslo ministras yra sakęs, jog tikimasi, kad Seimas pritars švietimo sistemos pertvarkai iki balandžio mėnesio.