REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
10
Pranešė apie masiškai nutekintas NEC užduotis (TV3 koliažas)

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad nutekintos 2018 metų Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo (NMPP) testų 8 klasės mokiniams užduotys. Esą, visos Lietuvos savivaldybių švietimo skyriai įspėti patikrinti šią informaciją.

10

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad nutekintos 2018 metų Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo (NMPP) testų 8 klasės mokiniams užduotys. Esą, visos Lietuvos savivaldybių švietimo skyriai įspėti patikrinti šią informaciją.

REKLAMA

Portalui tv3.lt šią informaciją patvirtino Nacionalinio egzaminų centro direktorės pavaduotojas Pranas Gudynas.

Pasak P. Gudyno, jau dabar gauta signalų iš ne vieno Lietuvos regiono. „Taip, iš tikrųjų šiais metais yra aštuntokų testų informacijos nutekėjimo. Mes aišku, tiriame ir aiškinamės šią informaciją“, - sakė pavaduotojas.

Sulaukė skambučių

Jis priminė, kad šitie patikrinimai nėra tas pats kaip egzaminai. Jų tikslas – įsivertinti mokiniams ir mokykloms.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasitikint mokykloms, kai kurios savivaldybės joms duodavo vokus su užduotimis. Yra tokių žinių, kai kur netyčia, kai kur galbūt ir tyčia tie vokai iš vakaro buvo prakirpti arba anksčiau pradėta testuoti mokinius ir tokiu būdu nelabai sąžiningi mokiniai paskelbė informaciją socialiniame tinkle „Facebook“ ar išplatino elektroniniu paštu“, - aiškino P. Gudynas.

REKLAMA

Jo teigimu, dabar vyksta aplinkos stebėjimas, tačiau jau dabar NEC sulaukė mokytojų ir mokyklų vadovų skambučių su tokia informacija. Taip pat kreipėsi kelių švietimo skyrių darbuotojai bei pasipiktinę mokiniai. Paklaustas, ar gali išskirti regionus, kur situacija įtempčiausia. Pasak jo, pirmas signalas iš Alytaus pasiekė, tada iš Šiaulių ir Panevėžio regionų bei kitų miestų.

Šiemet dvigubai daugiau

Kaip nurodė NEC direktorės pavaduotojas, pernai buvo labai nežymaus masto nutekėjimas, šiemet, jo teigimu, bus didesnis.

„Žiūrėsime, jeigu bus labai didelis, imsimės tam tikrų priemonių. Viena iš jų – nelyginsime mokyklų su Lietuvos vidurkiu, o tik su tyrimu, atliktu prieš keletą metų. Iki šiol buvo 5-7 proc. informacijos iškreipimas, bet šiemet, matyt, bus gerokai didesnis. Mes analizuojam ir statistiniais metodais matom, kiek kokia mokykla ir klasė neautentiškus duomenis pateikė.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet nukrypimas gali būti iki 10-15 proc. Mes suprantame, kad tobulėjant technologijoms, pavojus auga. Dabar vykdomas projektas ir po dviejų metų turėtų būti elektroniniai testai ir taip sakant, jie neateitų į mokyklas popieriniu pavidalu. Mokinys atsisėstų prie kompiuterio ir gautų specialiai jam sugeneruotą testą, tad sumažėtų žmogiško faktoriaus įtaka“, - sakė P. Gudynas.

Jo teigimu, testai laikomi tam, kad būtų diagnozuoti vaiko mokymosi sunkumai ir kad jam būtų suteikta pagalba. O štai mokyklai, esą, rezultatai turi didesnę reikšmę, kadangi jos tarpusavyje lyginasi ir turi ambicijų atrodyti geriau.

Tačiau kol kas P. Gudynas nesiryžo daryti prielaidų, kad mokyklų bendruomenių noras geriau pasirodyti, galėjo turėti įtakos imtis tokių būdų.

Jis taip pat tvirtino, kad žinomos kelių dešimčių mokinių pavardės, kurie patys nurodė žinoję ir turėję atsakymus, esą todėl bus svarstoma nepateikti informacijos apie jų rezultatus ar net bus siūloma juos išmesti iš mokyklų.

Ataskaitas su rezultatais mokyklos gaus maždaug spalio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų