REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užfiksuotas vaizdo įrašas, kaip paauglė laikoma policijos pareigūnų ir rišama prie lovos. Viską filmavo nepilnametės mama, o pats veiksmas vyko Kauno klinikose.

Užfiksuotas vaizdo įrašas, kaip paauglė laikoma policijos pareigūnų ir rišama prie lovos. Viską filmavo nepilnametės mama, o pats veiksmas vyko Kauno klinikose.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt atsiųstame vaizdo įraše matosi, kaip paauglė paguldyta į lovą palatoje. Pareigūnai ir medikai bando surišti merginos kojas bei rankas.

„Dabar į psichūškę mane guldys. Bandau nesileisti, mane 4-iese laiko“, – sako lovoje gulinti mergina.

Vaizdo įraše girdima, kaip nepilnametė prašo ją paleisti ir bando priešintis.

Viską filmuoja merginos mama. Kauno klinikų apsaugos darbuotojai bando moterį perkalbėti, kad nefilmuoti, bet merginos mama nenusileidžia.

Kauno klinikos situacijos plačiau nekomentuoja

Kauno klinikų atstovė spaudai Austė Aleksandravičiūtė-Šviažienė portalui tv3.lt patvirtino, kad ligoninėje buvo fiksuotas toks incidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik dėl duomenų apsaugos daugiau informacijos ji nesutiko suteikti.

„Gerbiant pacientės privatumą ir sveikatos duomenų konfidencialumą, plačiau pakomentuoti situacijos neturime teisės.

REKLAMA

Ypač dėl to, kad vaizdo įraše pavaizduoti ypatingai jautrūs su nepilnamečio asmens sveikata susiję duomenys“, – komentavo Kauno klinikų atstovė. 

Policija pakomentavo situaciją, kodėl paauglė atsidūrė medikų rankose

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė patikslino įvykio aplinkybes.

„Vasario 10 d. 11.46 val. buvo gautas pranešimas, kad nepilnametė ketina pakelti prieš save ranką.

Netrukus pareigūnai surado minėtą merginą ir perdavė medikams, kurie paprašė pareigūnų pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi informacija ypatingai jautri ir liečianti nepilnametį asmenį, daugiau duomenų atskleisti negalime“, – atsakė policijos atstovė.

Vaiko teisės: vaikui buvo suteikta tuo metu jam reikalinga pagalba

Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Andželika Vežbavičiūtė tvirtina, kad tėvams rekomenduojama priimant su vaiku susijusius sprendimus atsižvelgti ne tik į vaiko norus konkrečioje situacijoje, bet ir medikų, policijos pareigūnų ar kitų specialistų rekomendacijas bei siūlomą pagalbą.

„Tokiais atvejais, jeigu tėvai negali priimti sprendimo dėl pagalbos vaikui, neatsižvelgia į geriausius vaiko interesus, medikų rekomendacijas, sprendimą dėl būtinos pagalbos suteikimo vaikui už tėvus gali priimti vaiko teisių gynėjai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Itin svarbu, kad šioje konkrečioje situacijoje vaikui buvo suteikta tuo metu jam reikalinga pagalba. Vaiko teisių gynėjai šiuo metu aiškinasi šeimos situaciją, vertina, kokios pagalbos gali prireikti ir ją inicijuos bei nukreips pas reikiamus specialistus.

Svarbu žinoti, kad su iššūkiais susidūrusiam vaikui ar paaugliui labai svarbi palaikanti ir atliepianti artimųjų aplinka ir parama. Ypač ji reikšminga paauglystėje, šiuo amžiaus tarpsniu jaunuolis ir taip išgyvena sumaištį, tapatumo paieškas, tad jam labai reikalingas saugumas ir supratimas. Kartais prireikia ir psichologų ar psichikos sveikatos specialistų pagalbos“, – komentuoja A. Vežbavičiūtė.

Orientuotų, adekvačių, neagresyvių niekas neriša. Motina vietoje to, kad pati laikytų, ramintų ir guostų - filmuoja. Aš rankas, kojas išbučiuočiau žmonėms, kad mano vaiką gelbėja, neleidžia nusižudyti. O čia iš motinos pretenzijos... Taip, šis pasaulis tikrai eina velniop.
o jei bludijanti ir neprirista
o jei bludijanti ir neprirista
(niekas be reikalo nerisa) issoks pro langa, vel bus medikai kalti?
O kas iškvietė pagalbą? Pati mama iškvietė ir filmuoja?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų