• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atsižvelgdama į nestabilią saugumo padėtį dėl prasidėjusių Izraelio apšaudymų iš Gazos ruožo, Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Izraelį ir Palestiną.

Atsižvelgdama į nestabilią saugumo padėtį dėl prasidėjusių Izraelio apšaudymų iš Gazos ruožo, Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Izraelį ir Palestiną.

REKLAMA

„Izraelyje ir Palestinoje esančių Lietuvos Respublikos piliečių prašome išlikti budriais, sekti naujienas, informuoti artimuosius apie savo buvimo vietą ir vadovautis oficialiomis šalies, kurioje esate, valdžios ir pagalbos tarnybų rekomendacijomis“, – rašoma pranešime spaudai.

Prireikus skubios konsulinės pagalbos, URM rekomenduojam kreiptis į Lietuvos ambasadą Tel Avive, kurios kontaktus ir kitą aktualią informaciją galima rasti čia: https://keliauk.urm.lt/location/izraelis

Informuojama, kad Palestinoje esantys Lietuvos piliečiai dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą, kontaktus ir kitą aktualią informaciją galima rasti čia: https://keliauk.urm.lt/location/palestina

REKLAMA
REKLAMA

Ministerija taip pat primena, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais ne Lietuvos atstovybių darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444, el. paštu [email protected]

REKLAMA

URM rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje. Bendra nuoroda: http://onelink.to/epmjp5.

Izraelis ir Gazos Ruožo kovotojai apsikeitė ugnimi

Izraelis šeštadienį surengė aviacijos smūgių Gazos Ruože, o šios teritorijos palestiniečiai kovotojai atsakė leisdami raketas per didžiausią įtampos eskalaciją nuo pernai kilusio karo.

REKLAMA
REKLAMA

Izraelis pareiškė buvęs priverstas surengto „prevencinę“ operaciją prieš grupuotę „Islamo džihadas“ ir teigė, kad ji planavo artimiausiomis dienomis įvykdyti išpuolį, jau kelias dienas tvyrant padidėjusiai įtampai prie žydų valstybės ir palestiniečių anklavo sienos.

Islamistų judėjimo „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos pareigūnai nurodė, kad per Izraelio bombardavimą žuvo 11 žmonių, įskaitant penkiametę, ir dar per 80 buvo sužeisti. Izraelio kariškiai savo ruožtu paskelbė, kad per šią operaciją buvo nukauta apie 15 kovotojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anksti šeštadienį Izraelis išplėtė savo operaciją prieš „Islamo džihadą“ – „Hamas“ palaikančią, bet nepriklausomai veikiančią grupuotę.

Izraelio kariuomenė paskelbė okupuotame Vakarų Krante sulaikiusi 19 asmenų, laikomų šios grupuotės nariais, ir dar vieną žmogų.

Izraelis ir „Islamo džihadas“ patvirtino, kad per penktadienį surengtą smūgį pastatui Gazos miesto vakarinėje dalyje žuvo svarbus kovotojų vadas Taysiras al Jabari (Taisiras Džabaris).

REKLAMA

„Islamo džihadas“ pareiškė, kad Izraelio surengtas pirmasis bombardavimas prilygsta „karo paskelbimui“ ir paleido virtinę raketų į žydų valstybės teritoriją.

Anksti šeštadienį tęsėsi apšaudymai raketomis ir Izraelio smūgiai. Baiminamasi, kad šie smūgiai gali peraugti į konfliktą, panašų į 11 dienų pernai  gegužę vykusį karą, per kurį buvo smarkiai nuniokotas Gazos Ruožas, o daugybė izraeliečių buvo priversti slėptis nuo palestiniečių kovotojų leidžiamų raketų.

REKLAMA

Gazos Ruože kasdienis gyvenimas buvo paralyžiuotas – gatvės buvo ištuštėjusios, dauguma parduotuvių nedirbo. Be to, Izraelio aviacijos smūgiai sugadino elektros tiekimo linijų, pranešė vienas naujienų agentūros AFP reporteris.

Eskalavimas ir tarpininkavimas 

„Izraelis nesuinteresuotas platesniu konfliktu Gazoje, bet jo taip pat nevengs“, – penktadienį kreipdamasis per televiziją sakė premjeras Yairas Lapidas.

Šeštadienį pietų Izraelyje gaudė apie oro pavojų perspėjančios sirenos, bet pranešimų apie nukentėjusius žmones ar didesnę žalą nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Izraelio kariuomenė nurodė, kad dauguma iš 160 raketų, paleistų iš Gazos Ruožo, nukrito palestiniečių teritorijoje arba buvo numuštos oro erdvės gynybos sistemos „Iron Dome“.

Pasienio teritorijų gyventojus pareigūnai perspėjo nenutolti nuo slėptuvių. Pastarosios taip pat buvo atidarytos pajūrio mieste Tel Avive.

Egiptas, tradiciškai atlikdavęs tarpininko tarp Izraelio ir Gazos ginkluotų grupuočių vaidmenį, šįsyk irgi siekia padėti išsklaidyti įtampą ir vėliau šeštadienį galbūt priims „Islamo džihado“ delegaciją, anklave sakė egiptiečių pareigūnai.

REKLAMA

Tačiau paties „Islamo džihado“ šaltiniai tvirtino, kad paliaubų skelbti neplanuojama. „Nėra jokių kalbų apie Egipto tarpininkavimą, o judėjimas šiuo metu susitelkęs į kovos veiksmus“, – sakė vienas iš jų.

Arabų Lyga „kuo griežčiausiai pasmerkė nuožmią Izraelio agresiją prieš Gazą“, o Jordanijos užsienio reikalų ministerija „pabrėžė, kad svarbu sustabdyti Izraelio agresiją“.

Nuo 2007 metų, kai „Hamas“ užgrobė valdžią Gazos Ruože, šio anklavo kovotojai keturiskart kariavo su Izraeliu.

REKLAMA

Tieks „Hamas“, tiek „Islamo džihadą“ dauguma Vakarų šalių laiko teroristinėmis organizacijomis.

2019 metų įtampa su „Islamo džihadu“ paaštrėjo, kai Izraelis nukovė T. al Jabari pirmtaką Bahą Abu al Atą. Tąsyk „Hamas“ prie susirėmimų neprisidėjo.

Dabar „Hamas“ veiksmai gali būti lemiami. Kai kurie ragina šią grupę atkurti ramybę, kad būtų galima pagerinti ekonomikos sąlygas Gazos Ruože.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų