gazos ruožas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gazos ruožas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gazos ruožas“.

„Hamas“ teigia, kad per antskrydį prieš pabėgėlių stovyklą centrinėje Gazos Ruožo dalyje žuvo 15 žmonių

„Hamas“ sekmadienį pareiškė, kad per antskrydį prieš vieną mokyklą Nuseirato pabėgėlių stovykloje centrinėje Gazos Ruožo dalyje žuvo maždaug 15 žmonių, o dar dešimtys buvo sužeista. Izraelio kariuomenė prieš tai tvirtino, kad Jungtinių Tautų pagalbos palestiniečių pabėgėliams agentūrai (UNRWA) priklausančios mokyklos teritorijoje nusitaikė į kelis ekstremistinės palestiniečių grupuotės smogikus. „Hamas“ esą naudojosi šia švietimo įstaiga kaip slėptuve ir operacijų baze.
2024-07-15

„Hamas“: Gazos Ruožą po karo turėtų valdyti nepriklausoma palestiniečių vyriausybė

Palestiniečių islamistų organizacija „Hamas“ per derybas dėl ugnies nutraukimo siūlo, kad po karo Gazos Ruožą ir Izraelio okupuotą Vakarų Krantą valdytų nepriklausoma nešališkų veikėjų vyriausybė, penktadienį sakė vienas organizacijos politinio biuro narys.
2024-07-12

Gazos Ruožo civilinė gynyba: dviejuose Gazos miesto rajonuose rasta apie 40 kūnų

Civilinės gynybos agentūra „Hamas“ valdomame Gazos Ruože penktadienį naujienų agentūrai AFP pareiškė, kad po to, kai Izraelio kariškiai baigė puolimą, per pradinę paiešką dviejuose Gazos miesto rajonuose buvo rasta apie 40 kūnų. Civilinės gynybos atstovas Mahmudas Bassalas sakė, kad palaikai buvo rasti Tal al Havos ir Al Sinos rajonuose. Agentūra ir gyventojai teigė, kad Izraelio kariai po kelias dienas trukusių mūšių su „Hamas“ smogikais pasitraukė, tačiau kariuomenė to kol kas nepatvirtino.
2024-07-12

Civilinės gynybos agentūra: Gazoje po griuvėsiais rasta apie 60 kūnų

„Hamas“ valdomo Gazos Ruožo civilinės gynybos agentūra ketvirtadienį pranešė, kad per Izraelio puolimą nuniokotame Gazos miesto rajone griuvėsiuose rasta apie 60 kūnų. „Izraelio okupacinėms pajėgoms pasitraukus iš Šudžajos rajono, civilinės gynybos ekipažams kartu su vietos gyventojais iki šiol pavyko rasti apie 60 kankinių“, – sakė agentūros atstovas Mahmudas Basalas. Trečiadienį Izraelis pranešė, kad baigė dviejų savaičių operaciją prieš „Hamas“ kovotojus šiame rajone.
2024-07-11

Šaltinis Gazos Ruožo ligoninėje: per naują smūgį mokyklai žuvo mažiausiai 10 žmonių

Šaltinis vienoje ligoninėje Gazos Ruožo pietuose pranešė, kad antradienį per smūgį mokyklai, paverstai perkeltųjų palestiniečių prieglauda, žuvo mažiausiai 10 žmonių. Tai jau ketvirta tokia ataka per keturias dienas. Smogta Al Avdos mokyklai Kan Junise, 10 žmonių žuvo, o dar dešimtys buvo sužeisti, pareiškė šaltinis šio miesto Nassero ligoninėje, į kurią buvo išgabenti nukentėjusieji. Izraelis komentarų kol kas nepateikė.
2024-07-09

JT „pasibaisėjusios“ dėl naujų Izraelio raginimų Gazos gyventojams evakuotis

Jungtinės Tautos (JT) pareiškė esančios sukrėstos naujų Izraelio kariuomenės raginimų civiliams Gazos Ruože evakuotis. JT Žmogaus teisių biuras „pasibaisėjęs“, kad Gazos miesto gyventojai vėl buvo paraginti trauktis į kitas teritorijas, sakoma antradienį paskelbtame pareiškime. Izraelio pajėgos pirmadienį kelių centrinių Gazos kvartalų gyventojus paragino palikti savo namus. Nuo birželio pabaigos jau būta dviejų panašių raginimų – iš miesto išvyko dešimtys tūkstančių gyventojų.
2024-07-09

JT ekspertai: Gazos Ruožo vaikai miršta per Izraelio „bado kampaniją“

Jungtinių Tautų teisių ekspertai antradienį apkaltino Izraelį vykdant „tikslinę bado kampaniją“, dėl kurios Gazos Ruože miršta vaikai. „Skelbiame, kad Izraelio tyčinė ir tikslinė bado kampanija prieš palestiniečius yra genocidinio smurto forma ir nulėmė badą visame Gazos [Ruože]", – sakoma 10 nepriklausomų JT ekspertų pareiškime.
2024-07-09

Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija: per smūgį mokyklai žuvo 16 žmonių

 „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį pranešė, kad per Izraelio smūgį į mokyklą, kurioje slėpėsi perkeltieji asmenys, žuvo 16 žmonių. Izraelio kariuomenė nurodė, kad jos orlaiviai nusitaikė į teroristus, veikiančius aplink „al Jawni“ mokyklą Nuseirate, centrinėje Gazos Ruožo dalyje.
2024-07-07

Šaltinis: Izraelio žvalgybos vadovas po derybų dėl paliaubų Gazos Ruože išvyko iš Dohos

Izraelio centrinės žvalgybos agentūros „Mossad“ direktorius Davidas Barnea po derybų su Kataro tarpininkais dėl paliaubų Gazos Ruože ir įkaitų išlaisvinimo penktadienį išvyko iš Dohos, naujienų agentūrai AFP sakė su derybomis susipažinęs šaltinis. „Izraelio delegacija, vadovaujama Davido Barnea, išvyko iš Dohos į Izraelį po susitikimų su Kataro tarpininkais dėl „Hamas“ atsako į paliaubas Gazos Ruože“, – sakė šaltinis, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga, dėl derybų jautrumo.
2024-07-05

Naujasis JK užsienio reikalų sekretorius pritaria neatidėliotinoms paliauboms Gazos Ruože

Naujasis Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Davidas Lammy penktadienį pakartojo, kad remia tarptautines pastangas užtikrinti „neatidėliotinas paliaubas“ Gazos Ruože ir išlaisvinti likusius įkaitus. 51-erių D. Lammy savo pirmuosiuose komentaruose po to, kai tapo vyriausiuoju šalies diplomatu, teigė, kad jis „imsis nenuilstamo diplomatinio darbo“ siekiant šių dviejų tikslų.
2024-07-05
REKLAMA
REKLAMA

„Hamas“ pareigūnas tikisi greito Izraelio atsako į naujus pasiūlymus dėl paliaubų Gazoje

Aukšto rango palestiniečių islamistų grupuotės „Hamas“ pareigūnas penktadienį naujienų agentūrai AFP pareiškė, kad grupuotė tikisi greito Izraelio atsako į naujausius pasiūlymus dėl karo Gazos Ruože užbaigimo ir įkaitų išlaisvinimo. Izraelio derybininkams planuojant atvykti į Katarą derėtis su tarpininkais, Libane įsikūręs „Hamas“ pareigūnas Osama Hamdanas teigė, kad grupuotės „Hamas“ karinis sparnas tebėra „puikios būklės, leidžiančios tęsti“ kovą su Izraelio pajėgomis.
2024-07-05

Po įsakymo evakuotis Izraelis sudavė smūgių pietinėje Gazos Ruožo dalyje

Izraelio pajėgos antradienį sudavė mirtinų smūgių pietinėje Gazos Ruožo dalyje. Puolimas suintensyvėjo po to, kai Izraelio kariuomenė paskelbė įsakymą evakuotis, kuris, Jungtinių Tautų agentūros palestiniečiams remti (UNRWA) teigimu, palies 250 tūkst. palestiniečių.  Liudininkai pranešė apie intensyvų bombardavimą ir apšaudymą aplink pagrindinį pietinės Gazos Ruožo dalies miestą Kan Junisą, iš kurio Izraelio kariai pasitraukė balandžio pradžioje po kelis mėnesius trukusių įnirtingų kovų.
2024-07-02

Izraelis paskelbė naują įspėjimą dėl evakuacijos pietinėje Gazos Ruožo dalyje

Izraelio kariuomenė pirmadienį įsakė civiliams gyventojams evakuotis iš kai kurių Gazos Ruožo pietinių miestų, Kan Juniso ir Rafacho, dalių. Įspėjimas dėl al Kararos, Bani Suheilos ir kitų kaimų abiejose gubernijose paskelbtas socialiniuose tinkluose ir oficialiame pareiškime, praėjus kelioms valandoms po to, kai Izraelis pranešė, kad iš Kan Juniso regiono į žydų valstybę buvo paleista 20 sviedinių.
2024-07-01

Izraelis išlaisvino Gazos Ruožo ligoninės vadovą ir dešimtis palestiniečių kalinių

Izraelis paleido didžiausios Gazos Ruožo ligoninės „Dar al Shifa“ vadovą, kuris buvo sulaikytas daugiau nei septynis mėnesius, ir dešimtis palestiniečių kalinių. Išlaisvinti kaliniai pirmadienį buvo grąžinti į apgultą teritoriją gydytis. Ligoninės vadovo paleidimą socialiniame tinkle patvirtino saugumo ministras Itamaras Ben Gviras ir medicinos šaltinis Gazos Ruože. Ligoninės „Dar al Shifa“ direktorius Mohammadas Abu Salmiya (Mohamadas Abu Salmija) buvo sulaikytas lapkritį.
2024-07-01

Izraelio kariuomenė patvirtino operaciją Gazos mieste

 Izraelio kariuomenė patvirtino palestiniečių pranešimus apie operaciją Šedžajos kvartale Gazos mieste. Yra duomenų apie teroristų aktyvumą šioje teritorijoje, penktadienį pranešė kariuomenė. Į kvartalą įžengė Izraelio dalinai. Taip pat surengtos atakos prieš „Hamas“ pozicijas miesto rytuose. Operacija esą prasidėjo ketvirtadienį. Gazos miestas yra palestiniečių teritorijos šiaurėje.
2024-06-28

Žurnalistinis tyrimas: į agentūros AFP biurą Gazoje greičiausiai pataikė Izraelio tanko sviedinys

Bendro naujienų agentūros AFP ir tarptautinių žiniasklaidos kanalų atlikto tyrimo, kurio rezultatai buvo paskelbti antradienį, metu nustatyta, kad sprogimą, praėjusių metų lapkričio 2 d. apgriovusį pasaulio naujienų agentūros biuro pastatą Gazoje, greičiausiai sukėlė Izraelio tanko paleistas sviedinys.
2024-06-25

Gazos Ruože kaupiasi maisto produktai, paramos agentūros teigia negalinčios dirbti

Praėjus kelioms dienoms po to, kai Izraelis paskelbė apie šviesiuoju paros metu kasdien įvedamą „taktinę karinių veiksmų pertrauką“ svarbiausiame maršrute siekiant į Gazos Ruožą pristatyti  daugiau pagalbos, apgultos palestiniečių teritorijos viduje kilo chaosas, dėl to gyvybiškai svarbios atsargos susikaupė ir nebuvo paskirstytos per alinantį vasaros karštį.
2024-06-22

Raudonasis kryžius pranešė, kad per artilerijos apšaudymą netoli jo biuro Gazoje žuvo 22 žmonės

Tarptautinis Raudonojo kryžiaus komitetas pranešė, kad penktadienį per artilerijos apšaudymą buvo „apgadintas“ jos biuras Gazoje ir žuvo mažiausiai 22 netoli komplekso besiglaudę asmenys. TRKK nenurodė, kas šaudė „didelio kalibro sviediniais“, tačiau socialiniame tinkle „X“ rašė, kad jie „apgadino TRKK biuro statinį“, aplink kurį palapinėse gyvena šimtai vidinių pabėgėlių.
2024-06-22

Pranešama, kad per ataką stovykloje netoli Rafacho Gazoje žuvo daugiau nei 20 žmonių

Mažiausiai 24 žmonės žuvo per ataką, kurios taikiniu tapo palapinių miestelis netoli Rafacho miesto pietinėje Gazos Ruožo dalyje, penktadienį pranešė Gazos sveikatos apsaugos ministerija. „Hamas“ kontroliuojamos institucijos teigimu, per smūgį, dėl kurio ji apkaltino Izraelio pajėgas, taip pat buvo sužeisti dar 47 palestiniečiai. Smūgis kliuvo Rafacho prieigose esančiam al-Mavasiui. Po to, kai Izraelio kariuomenė gegužės pradžioje pradėjo Rafacho puolimą, čia glaudėsi daugybė žmonių.
2024-06-21

JT vadovas: Libanas neturi virsti dar viena Gaza

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas penktadienį perspėjo, kad Izraelio ir „Hezbollah“ kovos neturi paversti Libano „dar viena Gaza“. A. Guterresas paminėjo išaugusią „karingą retoriką“ iš abiejų pusių, joms beveik kasdien apsikeičiant ugnimi po to, kai Gazos Ruože kilo karas. Pasak JT vadovo, abi pusės rizikuoja sukelti neįsivaizduojamo masto katastrofą.
2024-06-21

JT: karas Gazos Ruože padarė didžiulės žalos aplinkai

Nuo spalio besitęsiantis karas Gazos Ruože, Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, sukėlė ne tik didelius sugriovimus, bet ir padarė didžiulę žalą aplinkai, praneša agentūra „Reuters“. Žemės, vandens ir oro tarša viršijo visas iki šiol žinomas vertes, sakoma antradienį paskelbtoje JT ataskaitoje. Nuotekų sistemos sunaikintos, o penki nuotekų valymo įrenginiai Gazos Ruože sustabdyti.
2024-06-18

Paleistinos valdžia: per Izraelio veiksmus Gazos Ruože žuvo 17 žmonių

Per Izraelio atakas Gazos Ruože žuvo 17 žmonių, dar dešimtys buvo sužeista, antradienį pranešė Palestinos valdžia. Žuvusiųjų palaikai iš Nusirato pabėgėlių stovyklos centrinėje Gazos Ruožo dalyje buvo nugabenti į vietos ligoninę, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Wafa“. Izraelio gynybos pajėgos (IDF) antradienį pranešė centrinėje ir pietinėje regiono dalyje sunaikinusios teroristų grupelių ir radusios didelius kiekius ginklų.
2024-06-18

Izraelio kariuomenė skelbia įvedanti „taktinę pertrauką“ pietinėje Gazos Ruožo dalyje

Izraelio kariuomenė sekmadienį paskelbė, kad kasdien šviesiu paros metu pietinio Gazos Ruožo dalyje taikys „taktinę karinių veiksmų pertrauką“, kad būtų lengviau pristatyti pagalbą. Kariuomenės pareiškime sakoma, kad „vietinė taktinė karinių veiksmų pertrauka humanitariniais tikslais bus vykdoma kasdien nuo 8 val. iki 19 val.
2024-06-16

„Hamas“ atstovas: niekas nežino, kiek įkaitų dar yra gyvi

Praėjus daugiau kaip aštuoniems mėnesiams po beprecedenčio išpuolio prieš Izraelį, teroristinė grupuotė „Hamas“ teigia nežinanti, kiek iš, kaip spėjama, maždaug 120 Gazos Ruože esančių įkaitų dar yra gyvi. „Aš nežinau. Niekas to nežino“, – penktadienį paskelbtame interviu amerikiečių stočiai CNN pareiškė „Hamas“ atstovas Osama Hamdanas. Praėjusį šeštadienį Izraelio kariai per didelę karinę operaciją Gazos Ruože išlaisvino keturis įkaitus.
2024-06-14

Izraelio kariuomenė: Gazos Ruožo pietuose žuvo keturi kariai

Izraelio kariuomenė antradienį pranešė, kad praėjusią dieną per mūšius Gazos Ruožo pietinėje dalyje žuvo keturi jos kariai. Kariškiai pirmadienį buvo „nužudyti per kovas Pietų Gazos“ Ruože, sakoma kariuomenės pareiškime, tačiau nedetalizuojamos jų žūties aplinkybės. Karas su islamistų grupuotės „Hamas“ kovotojais tęsiasi jau daugiau nei aštuonis mėnesius.
2024-06-11

JT Saugumo Taryba balsuos dėl paliaubų Gazos Ruože plano

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba pirmadienio popietę balsuos dėl JAV rezoliucijos projekto, kuriuo remiamas paliaubų Gazos Ruože planas, o islamistų grupuotė „Hamas“ raginama jam pritarti, pranešė Tarybai birželį pirmininkaujanti Pietų Korėja.
2024-06-10

Žiniasklaida: JAV ir Didžioji Britanija padeda Izraeliui ieškoti įkaitų

Jungtinės Valstijos ir Didžioji Britanija, anot žiniasklaidos, padėjo Izraeliui rengtis karinei operacijai, per kurią šeštadienį buvo išgelbėti keturi Gazos Ruože laikomi įkaitai. Be kita ko, dėl šios tarptautinės pagalbos Izraelio žvalgyba daro pažangą ieškant įkaitų, rašo „The New York Times“. JAV pajėgos nuo „Hamas“ teroro atakos spalio 7 d. žvalgybiniais dronais žvalgo palestiniečių teritoriją.
2024-06-10

JAV valstybės sekretorius Blinkenas atvyko į Egiptą pokalbių dėl paliaubų Gazos kare

JAV valstybės sekretorius Antony‘is Blinkenas atvyko į Egiptą pokalbių dėl paliaubų Gazos kare. Jį atskraidinęs lėktuvas pirmadienį nutūpė karinėje bazėje netoli Kairo, pranešė informuoti šaltiniai. A. Blinkenas vadovauja 40 narių delegacijai. Egipte, be kita ko, numatytas jo susitikimas su prezidentu Abdelu Fattahu al Sisiu. Keliaudamas po Artimuosius Rytus, A. Blinkenas iki trečiadienio dar lankysis Izraelyje, Jordanijoje ir Katare.
2024-06-10

JAV kariuomenė: per audrą nukentėjusi Gazos Ruožo prieplauka suremontuota

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė, kad buvo suremontuota laikina Gazos Ruožo prieplauka, nukentėjusi per audrą. Pasak kariuomenės, prieplauka buvo tvarkoma netoliese esančiame uoste.  JAV gegužę pastatė laikiną prieplauką, norėdama padidinti humanitarinės pagalbos tiekimą į Gazos Ruožą. Ja per keletą dienų pavyko pristatyti virš 900 tonų pagalbos, tačiau dėl didelio bangavimo ir audros gegužės gale atitrūko prieplaukos dalis.
2024-06-07

Nedarbas Gazos Ruože siekia beveik 80 proc.

Nauja analizė parodė, kad po aštuonių karo mėnesių nedarbas Gazos Ruože siekia 79,1 proc. Izraelio okupuotame Vakarų Krante, kur smarkiai išaugo susirėmimų tarp palestiniečių, žydų naujakurių ir karių skaičius, nedarbo rodiklis yra 32 proc., penktadienį pranešė Tarptautinė darbo organizacija (ILO) kartu su palestiniečių statistikos biuru. ILO pabrėžia, jog tikėtina, kad skaičiai yra dar didesni. Realusis bendrasis vidaus produktas Gazos Ruože per aštuonis mėnesius susitraukė 83,5 proc.
2024-06-07

Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija atskleidė, kiek iki šiol per karą žuvo žmonių

Sveikatos apsaugos ministerija „Hamas“ valdomame Gazos Ruože penktadienį pranešė, kad per aštuonis mėnesius trunkantį Izraelio ir palestiniečių smogikų karą šioje teritorijoje jau žuvo mažiausiai 36 731 žmogus. Per pastarąsias 24 val. žuvo mažiausiai 77 žmonės, sakoma ministerijos pranešime, kuriame priduriama, kad nuo spalio 7 d., kai po „Hamas“ smogikų Izraelyje surengto išpuolio prasidėjo karas, Gazos Ruože buvo sužeista 83 530 žmonių.
2024-06-07

Valstybinė žiniasklaida: Egiptas teigia matąs „teigiamų ženklų“ iš „Hamas“ dėl paliaubų Gazoje

Egiptas sulaukė „teigiamų ženklų“ iš „Hamas“ dėl siūlomo susitarimo dėl paliaubų Gazoje ir įkaitų paleidimo, cituodama aukšto rango šaltinį ketvirtadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra „Al-Qahera News“. „Hamas“ vadovai mus informavo, jog rimtai ir teigiamai studijuoja pasiūlymą dėl paliaubų“, – nenurodyto šaltinio žodžius citavo agentūra, pridurdama, kad „Hamas“ atsakymą turėtų pateikti „ateinančiomis dienomis“....
2024-06-06

„Hamas“ primygtinai reikalauja iki susitariant dėl karo pabaigos paskelbti nuolatines paliaubas ir išvesti Izraelio karius

Palestinos islamistų grupuotė „Hamas“ laikosi savo reikalavimų ir užbaigti karą Gazoje sutiks tik tuo atveju, jei susitarime bus numatytos nuolatinės paliaubos. Be to, iš Gazos Ruožo turi būti išvesta visa Izraelio kariuomenė, kalbėdamas antradienį vakare Libano sostinėje Beirute vykusioje spaudos konferencijoje pabrėžė islamistų grupuotės atstovas. Jei Izraelis su šiais reikalavimais nesutiks, joks susitarimas negali būti pasiektas. „Hamas“ šiuo metu laukia Izraelio atsakymo.
2024-06-05

Tarpininkams ruošiantis tęsti derybas dėl paliaubų, Izraelis toliau smogia Gazos Ruožui

Kol Jungtinių Valstijų, Kataro ir Egipto tarpininkai planuoja atnaujinti derybas dėl paliaubų ir įkaitų išlaisvinimo susitarimo, Izraelio kariuomenė trečiadienį smarkiai apšaudė centrinį Gazos Ruožą. Įtampa išlieka didelė aneksuotoje Rytų Jeruzalėje, kur tūkstančiai policininkų buvo dislokuoti saugoti Izraelio kasmetines vėliavų eitynes, ankstesniais metais sukėlusias žydų ir arabų susirėmimus. Naktį lėktuvai bombardavo taikinius, o palestiniečių pareigūnai pranešė apie dar daugiau žuvusiųjų.
2024-06-05

G-7 pareiškė, kad pritaria susitarimui dėl taikos Gazos Ruože ir ragina „Hamas“ jį priimti

Didžiojo septyneto (G-7) grupė pirmadienį pareiškė, kad remia Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno pateiktą planą susitarimui dėl taikos Gazos Ruože, ir paragino islamistų grupuotę „Hamas“ jį priimti.
2024-06-04

Izraelio kariuomenė patvirtino keturių įkaitų žūtį Gazos Ruože

Izraelio kariuomenė pirmadienį paskelbė, kad Gazos Ruože žuvo keturi įkaitai, kuriuos spalio 7 dieną per išpuolį pagrobė islamistų grupuotės „Hamas“ kovotojai. Izraelio kariuomenės „atstovai informavo Chaimo Perry, Yoramo Metzgerio, Amiramo Cooperio ir Nadavo Popplewello, kurie spalio 7-ąją buvo žiauriai pagrobti į Gazos Ruožą, šeimas, kad jų nebėra gyvų ir kad jų kūnus laiko teroristinė organizacija „Hamas“, sakoma kariuomenės pranešime.
2024-06-04

Izraelio kibucas patvirtino, kad Gazoje mirė Izraelio ir Didžiosios Britanijos pilietybę turėjęs įkaitas

Viena Izraelio bendruomenė pirmadienį patvirtino, kad Gazos Ruože mirė Izraelio ir Didžiosios Britanijos pilietybę turėjęs įkaitas Nadavas Popplewellas – praėjusį mėnesį smogikai iš grupuotės „Hamas“ pranešė, kad jis mirė nuo žaizdų. „Nirimo kibucas su giliu liūdesiu praneša apie pagrobtojo Nadavo Popplewello mirtį „Hamas“ nelaisvėje Gazoje“, – teigiama bendruomenės pranešime.
2024-06-03

JT: nuo „Hamas“ karo su Izraeliu pradžios nukentėjo daugiau nei pusė Gazos Ruožo statinių

Preliminarios Jungtinių Tautų palydovinių vaizdų analizės duomenimis, per beveik aštuonis mėnesius Gazos Ruože vykstantį niokojantį karą palestiniečių teritorijoje buvo sugriauta, apgadinta arba galimai apgadinta apie 55 proc. statinių.  JT palydovų centras UNOSAT socialiniame tinkle „X“ pranešė, kad nuo „Hamas“ karo su Izraeliu pradžios nukentėjo daugiau kaip 137 tūkst. pastatų.
2024-06-03

JAV: Izraelis Gazos Ruože pasiekė daugumą savo karinių tikslų

Po to, kai JAV prezidentas Joe Bidenas pristatė siūlomo paliaubų susitarimo detales, Vašingtonas toliau spaudžia Izraelį užbaigti karą Gazos Ruože. JAV Nacionalinio saugumo tarybos komunikacijos direktorius Johnas Kirby‘is sekmadienį sakė JAV transliuotojui „ABC News“, kad, žvelgiant „tik iš karinės perspektyvos... izraeliečiai Gazos Ruože pasiekė daugumą savo tikslų“. J. Kirby‘is pabrėžė, kad JAV nesakė, jog palestiniečių smogikų organizacija „Hamas“ neturi karinių pajėgumų.

Egipto, Izraelio ir JAV pareigūnai Kaire aptarė Rafacho perėjos Gazos Ruože atidarymą

Kaire sekmadienį susitikę Egipto, Izraelio ir JAV pareigūnai baigė diskusijas dėl Rafacho perėjos Gazos Ruože atidarymo, pranešė su valdžia susijusi egiptiečių žiniasklaida, nors ir nepateikė išsamesnės informacijos apie derybas. Egipto pasienyje esanti Rafacho perėja, itin svarbus kanalas pagalbai į apsiaustą Gazos Ruožą, uždaryta nuo gegužės pradžios, kai Izraelio pajėgos užėmė jos kontrolę palestiniečių teritorijos pusėje. Beveik aštuonis mėnesius tęsiantis karui, Gazos Ruožui gresia badas.
2024-06-02

Bidenui paskelbus ugnies nutraukimo planą Izraelis apšaudo Gazos Ruožą

Izraelio pajėgos šeštadienį iš tankų ir artilerijos pabūklų apšaudo Rafachą Gazos Ruožo pietuose, JAV prezidentui Joe Bidenui keliomis valandomis anksčiau paskelbus, kad Izraelis siūlo naujas gaires dėl visapusiško ugnies nutraukimo. Netrukus po J. Bideno kalbos Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pareiškė, kad jo šalis vis tiek tęs karą, kol pasieks visus savo tikslus, įskaitant palestiniečių islamistų grupuotės „Hamas“ sunaikinimą.
2024-06-01

JT: į Gazos Ruožą įleidžiama humanitarinė pagalba nepasiekia gyventojų

Į Gazos Ruožą įleidžiama humanitarinė pagalba nepasiekia civilių, kuriems jos reikia, penktadienį pareiškė Jungtinės Tautos (JT) ir paragino Izraelį vykdyti savo teisinius įsipareigojimus. „Įvežama pagalba nepasiekia žmonių, o tai yra didelė problema“, – Ženevoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė JT humanitarinių reikalų koordinavimo biuro OCHA atstovas Jensas Laerke.
2024-05-31

Izraelio kariuomenė teigia Gazos ir Egipto pasienyje perėmusi strateginio koridoriaus „operatyvinę kontrolę“

Izraelio kariuomenė trečiadienį pareiškė, kad Gazos Ruožo ir Egipto pasienyje įgijo strateginio Filadelfijos koridoriaus „operatyvinę kontrolę“. „Įtvirtinome operatyvinę“ 14 kilometrų ilgio koridoriaus kontrolę, žurnalistams sakė anonimiškumo pageidavęs kariuomenės pareigūnas.
2024-05-29

Erdoganas ragina islamiškąjį pasaulį imtis bendrų veiksmų dėl Gazos Ruožo

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį paragino islamiškąjį pasaulį imtis vieningų veiksmų po naujausių Izraelio smūgių Gazos Ruože. „Noriu pasakyti keletą žodžių islamiškajam pasauliui: ko laukiate, kad priimtumėte bendrą sprendimą?“ – į savo konservatyviosios islamiškos Teisingumo ir plėtros partijos (AKP) įstatymų leidėjus kreipėsi R. T. Erdoganas.
2024-05-29

Pentagonas: JAV sustabdė pagalbos teikimą Gazos Ruožui jūra, nes nukentėjo prieplauka

Jungtinių Valstijų kariuomenė sustabdė pagalbos teikimą Gazos Ruožui jūra, nes prastu oru nukentėjo tam pastatyta laikina prieplauka, antradienį pranešė Pentagonas. Pentagono spaudos sekretoriaus pavaduotoja Sabrina Singh reporteriams sakė, kad antradienį ryte dėl didelio bangavimo ir audros atitrūko prieplaukos dalis. „Prieplaukos atstatymas ir remontas užtruks bent kažkiek daugiau nei savaitę, o užbaigus [remontuoti ją] reikės vėl pritvirtinti Gazos [Ruožo] pakrantėje“, – sakė atstovė.
2024-05-29

Nutrauktas pagalbos tiekimas per laikiną prieplauką Gazos pakrantėje

 Laikinai nutrauktas pagalbos tiekimas žmonėms Gazos Ruože per amerikiečių karių įrengtą laikiną prieplauką. Pakrantėje įrengtas pirsas buvo smarkiai apgadintas audringos jūros, antradienį Vašingtone sakė Pentagono atstovė Sabrina Singh. Įrenginys per ateinančias 48 valandas esą bus nutemptas į Ašdodą, kur JAV kariškiai jį remontuos. Ašdodas yra už daugiau kaip 30 km nuo Gazos. Remonto darbai truks mažiausiai savaitę, teigė S. Singh. Po to pirsas vėl bus pritvirtintas pakrantėje.
2024-05-29

Izraelis spjauna į tarptautinį sprendimą: „Tai prasilenkia su realybe“

Izraelis privalo nutraukti karinius veiksmus Rafoje – tokį verdiktą paskelbė Tarptautinis Teisingumo Teismas. Tačiau Izraelis atšauna, kad nurodymo nesilaikys – antiteroristinę operaciją tęs ne tik Rafoje, bet ir visame Gazos Ruože. Tęsti karą ar ne, išsiskiria ir pačių izraeliečių nuomonė, o Tarptautinio Teisingumo Teismo sprendimas šalims kelia dilemą – remti Izraelį ar kuo greičiau siekti taikos.
2024-05-25

Izraelio karo lėktuvai ir artilerija smogė Rafai

Šeštadienį Izraelio karo lėktuvai ir artilerija smogė Rafai, vyriausybei atmetus aukščiausiojo JT teismo nurodymą sustabdyti karinį puolimą Gazos Ruožo pietuose. Tuo pat metu toliau buvo buvo dedamos tarptautinės pastangos, kuriomis siekiama užtikrinti ugnies nutraukimą kare, kurį sukėlė precedento neturintis palestiniečių kovotojų grupės „Hamas“ spalio 7 d. išpuolis prieš Izraelį.
2024-05-25

„Associated Press“ pranešė, kad Izraelis išjungė jos tiesiogines transliacijas iš Gazos

JAV naujienų agentūra „Associated Press“ antradienį pranešė, kad Izraelis išjungė jos tiesioginę vaizdo transliaciją iš karo draskomos Gazos, valdžios institucijoms apkaltinus ją pažeidus naujojo transliuotojui „Al Jazeera“ pritaikyto draudimo sąlygas. „Associated Press“ griežtai smerkia Izraelio vyriausybės sprendimą išjungti nuo seno veikusias mūsų tiesiogines transliacijas“, – nurodė AP, dėl tokio sprendimo kaltindama „piktnaudžiavimą“ naujuoju Izraelio įstatymu dėl užsienio transliuotojų.
2024-05-21

Bidenas: Izraelio operacija Gazoje „nėra genocidas“

JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį pareiškė, kad Izraelio operacija Gazos Ruože „nėra genocidas“. Taip jis reagavo į Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) prokurorų prašymą išduoti Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu, šalies gynybos ministro Yoavo Gallanto, taip pat trijų islamistinės organizacijos „Hamas“ lyderių – Yahya Sinwaro, Mohammedo Deifo ir Ismailo Haniyeh – arešto orderius „kylant pagrįstiems įtarimams dėl jų atsakomybės už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumu...
2024-05-21
Į viršų