REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulį sustingdęs koronavirusas valstybėms vis dar neleidžia atsipalaiduoti. Griežti karantino ribojimai įvairiose šalyse stabdo ne tik verslų veiklą, bet ir žmonių judėjimą. Lietuvos kaimynė Latvija įvedė griežtus apribojimus į šalį atvykstantiems užsieniečiams. Be svarios priežasties jie neįleidžiami.

Pasaulį sustingdęs koronavirusas valstybėms vis dar neleidžia atsipalaiduoti. Griežti karantino ribojimai įvairiose šalyse stabdo ne tik verslų veiklą, bet ir žmonių judėjimą. Lietuvos kaimynė Latvija įvedė griežtus apribojimus į šalį atvykstantiems užsieniečiams. Be svarios priežasties jie neįleidžiami.

REKLAMA

Socialiniuose tinkluose netoli pasienio esančių miestų ir miestelių gyventojai dalijasi kuriozinėmis situacijomis. Dėl vienokių ar kitokių priežasčių į Latviją nuvykę lietuviai neretai patenka į tos šalies pareigūnų rankas. Už taisyklių pažeidimus gresia tūkstantinės baudos. 

„Vieną žvejį apgyvendino 10 dienų karantinui ir susimokėjo karališkai už viešbutį, automobilį, kuris stovėjo aikštelėje“, – vienoje „Facebook" grupių dėstė moteris, gyvenanti netoli pasienio su Latvija.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos ambasada Latvijoje kol kas informacijos apie netinkamą Lietuvos piliečių elgesį iš Latvijos institucijų gavusi nėra. 

„Ambasada nėra gavusi informacijos ar pastebėjusi, kad Lietuvos piliečiai, įvažiavę į Latviją iš Lietuvos, kaip kasdien kertantys sieną, būtų siunčiami izoliuotis į viešbučius. Ši priemonė Latvijoje gali būti taikoma izoliacijos vietos šalyje neturintiems asmenims, kurie atvyko į Latviją, kaip kelionės tikslo valstybę“, – tikina Pirmuoju sekretoriumi Lietuvos ambasadoje Latvijoje dirbantis Donatas Vainalavičius.

REKLAMA

Ambasada teigia, kad jei ir nutiktų toks atvejis, užsieniečiai, atsidūrę saviizoliacijoje Latvijoje, turi teisę išvykti iš šalies, tačiau apie tai turi būti informuota vietos policija.

Visgi, piktnaudžiauti gera kaimynų pareigūnų valia nederėtų, nes karantino taisyklių pažeidimai gali sukelti nemenkų nemalonumų. Už tai, D. Vainalaičio teigimu, gali tekti susimokėti net iki 2 tūkst. eurų.

Latvijoje – ekstremali situacija iki balandžio 6 d.

Latvijos vyriausybė dar visai neseniai nusprendė pratęsti nebūtinų kelionių į šalį draudimą iki balandžio 6 dienos, kuomet turėtų baigtis nepaprastoji padėtis.

REKLAMA
REKLAMA

Draudžiama be rimtos priežasties atvykti į Latviją iš Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių, Šveicarijos ir Jungtinės Karalystės.

Išimtys taikomos asmenims, kuriems būtina atvykti į šalį dėl tokių priežasčių kaip darbas, studijos, šeimos susijungimas, medicinos paslaugos, laidotuvės ar kelios kitos. Prieš išvykstant į šalį būtina užpildyti elektroninę anketą. Tarptautiniai vežėjai turi pasirūpinti, kad keleiviai pateiktų reikiamą informaciją.

ES, EEE, Šveicarijos ir JK piliečiams, taip pat nuolatiniams ES gyventojams, turintiems leidimus gyventi Latvijoje, leidžiama į šalį keliauti asmeninėmis transporto priemonėmis.

Į Latviją įleidžiami keliautojai atvykę privalo pasitikrinti dėl COVID-19 ir izoliuotis.

Kaimynai į Lietuvą taip pat nesiveržia

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) naujienų portalui tv3.lt teigė, kad karantino metu žmonių, kertančių Lietuvos-Latvijos sieną, srautai yra sumažėję 4 ar net daugiau kartų. Tai šiek tiek lengvina pasieniečių vykdomą kontrolę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Judėjimas pasienyje su Latvija yra labai smarkiai sumažėjęs nuo karantino pradžios. Apie 4, gal net daugiau kartų. Tai palengvina kontrolės dalykus. Kitas dalykas, tai, kad tai yra vidaus Europos siena. Prie jos kontrolė nėra atstatyta, kaip buvo pirmojo karantino metu. <...> Nuolatinio patikrinimo nėra ir būti negali teisiškai. Yra tik pasirinktinis patikrinimas“, – tikino VSAT Prevencijos skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis.

Anot jo, problemų su iš Latvijos atvykstančiais asmenimis nekyla:

„Pasieniečiai be kitų dokumentų (vizos, kelionės ir mašinos dokumentai) vykdo ir karantino kontrolės reikalavimus. Mes žiūrime, ar atvykstantysis pagal Lietuvos galiojančią tvarką turi QR kodą ir ar yra užsiregistravęs Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) sistemoje. Didelių problemų nekyla. Jei jie tų dalykų neturi, mes juos pakonsultuojame, kad užsipildytų. Piktybinių, masinių pažeidimų nelabai yra. Tokios tendencijos nepastebime.“

Tiesa, D. Vainalaitis pastebi, kad į Lietuvą įvažiuojantiems asmenims yra taikomi daug didesnį reikalavimai, nei lietuviams, kurie vyksta į Latviją.

Nepaisant to, tiek VSAT, tiek Lietuvos ambasada Latvijoje pabrėžia, kad šiuo metu į kaimyninę valstybę vykti nerekomenduojama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų