latvija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „latvija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „latvija“.

Ryga ruošia gyventojus pavojui – prašo parengti rūsius slėptis

Latvijoje Rygos miesto taryba ragina gyventojus pritaikyti savo rūsius civilinės saugos reikalavimams, skelbia Latvijos visuomeninis transliuotojas LSM. Miesto valdžia sutvarkys kelių savivaldybės pastatų rūsius. Vienas iš balandžio 27 d. ketinamų tvarkyti rūsių yra Rygos 49-ojoje vidurinėje mokykloje. Patars, kaip įsirengti slėptuves Tądien miesto valdžios atstovai taip pat surengs spaudos konferenciją, kurios metu pateiks rekomendacijas, kaip tinkamai pritaikyti patalpas slėptuvėms įrengti.
83 2024-04-24

Latvija atsisako rusų kalbos mokymo mokyklose

Latvijos vyriausybė priėmė sprendimą išbraukti rusų kalbą iš mokyklos mokymo kurso nuo 2026-ųjų rugsėjo 1-osios. Kitais metais pasirinkę rusų kalbą, kaip antrąją užsienio kalbą, moksleiviai dar galės baigti mokymo kursą pagrindinėje mokykloje. Šiuo metu Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, pirmoji užsienio kalba, mokoma nuo pradinių klasių, yra anglų. Antrąja, perėjus į pagrindinę mokyklą, galima pasirinkti prancūzų, vokiečių ir rusų.
96 2024-04-23

Latvijos prokuratūra kaltina šalies pilietį vykimu į Ukrainą sabotažo tikslais

Latvijos prokuratūra šeštadienį pateikė kaltinimus šalies piliečiui dėl vykimo į Ukrainą diversijos tikslais. Viešame teismo kalendoriuje nurodyta, kad Ivano Tarabanovo byla Rygos miesto teisme bus nagrinėjama birželio mėnesį.  Prokuratūra naujienų agentūrai LETA patvirtino, kad asmuo kaltinamas bandymu neteisėtai dalyvauti kariniame konflikte Ukrainoje ir kelionėmis teroristiniais tikslais. Šiuo metu vyras yra sulaikytas.
2024-04-20

Latvijos inicijuota koalicija jau surinko 500 mln. eurų Ukrainai skirtiems dronams

Latvijos inicijuota koalicija jau surinko 500 mln. eurų Ukrainai skirtiems dronams, informavo Gynybos ministerija. Vadinamajai dronų koalicijai Latvija vadovauja drauge su Jungtine Karalyste. Antradienį Latvijos vyriausybė nusprendė išsiųsti Ukrainai pirmąją didelę koalicijos dronų partiją. Vasario 14 dieną kartu su Latvija ketinimų prisijungti prie dronų koalicijos raštą pasirašė Ukraina, Lietuva, Nyderlandai, Estija, Švedija, Danija ir Vokietija.
2024-04-20

Latvijos moksleiviai turės galimybę nesimokyti rusų kaip antrosios užsienio kalbos

Latvijos Saeima ketvirtadienį per antrąjį svarstymą pritarė Švietimo įstatymo pataisoms, kurios leis moksleiviams nesimokyti rusų kalbos kaip antrosios užsienio kalbos. Jei moksleivis atsisakys mokytis rusų kalbos iki šių metų birželio 21 dienos, jis ar ji galės pasirinkti kitą užsienio kalbą 2024–2025 mokslo metams. Mokinių tėvai apie savo sprendimą turės informuoti mokyklos direktorių, o mokymo įstaiga turės suteikti galimybę mokytis kitos užsienio kalbos.
2024-04-19

Latvija ruošiasi perduoti Ukrainai pirmąją bepiločių orlaivių partiją

Dronų koalicijai priklausanti Latvija ruošiasi nusiųsti Ukrainai pirmąją bepiločių orlaivių partiją. Tai pareiškė Latvijos premjerė Evika Siliņa, praneša portalas „rbc.ua“. „Bepiločiai orlaiviai paruošti, jie tokie, kokių prašė mūsų kolegos iš Ukrainos“, – sakė ministrė pirmininkė po Latvijos vyriausybės posėdžio.
2024-04-17

Latvija į užsienio reikalų ministrus nominavo diplomatę Bražę

Po to, kai kovo pabaigoje dėl skandalo, susijusio su užsakomaisiais skrydžiais, atsistatydino Krišjanis Karinis, į Latvijos užsienio reikalų ministro pareigas siūloma Baiba Bražė, pirmadienį pranešė ministrė pirmininkė Evika Silinia. B. Bražė turi ilgametę diplomatijos ir tarptautinių santykių patirtį, sakė E. Silinia. Latvijos parlamentas dar turi patvirtinti šį paskyrimą, o balsavimas greičiausiai įvyks ketvirtadienį.
2024-04-15

Latvijos krepšininkai pateko į Paryžiaus olimpiadą: ar paseksime broliukų pavyzdžiu?

Honkonge sekmadienį baigėsi pirmasis olimpinės 3x3 krepšinio atrankos turnyras, kuriame bilietą į Paryžių nugvelbė Latvijos vyrų rinktinė. Kitas atrankos turnyras vyks gegužės 3-5 d. Ten dėl bilieto į olimpiadą kovos ir Lietuvos vyrų rinktinė. Latviai turnyrą pradėjo B grupėje, kur be didesnių problemų įveikė visus sutiktus varžovus. Mūsų kaimynai 21:16 nugalėjo mongolus, 21:10 – Naująją Zelandiją ir 21:12 – Egiptą.
2024-04-14

Estai ryžtingai ruošiasi karui: Rusijos lauktų „didžiulis pralaimėjimas“

Didėjant karo nerimui Europoje, šalys pamažu ima ruoštis. Viena iš tokių šalių – Estija, kuri, kitaip nei dauguma NATO valstybių, neatsisakė šaukimo nuo pat Sovietų Sąjungos griūties. Kariai į savo tarnybą žiūri kaip į pareigą, o aukštesniojo rango karininkai net neabejoja – Rusija NATO nenugalėtų Pasigirsta kurtinantis raginimas pulti. 25 metų jaunuolis iš Talino Toivo Saabas pašoka ant kojų. Su savo ginklo broliais jis išsirikiuoja į eilę ir per medžius pasileidžia Rusijos sienos link.
2024-04-14

Rygos centre chuliganas išniekino Ukrainos vėliavą ir visa tai išdidžiai nufilmavo

Socialiniame tinkle „TikTok“ išplito vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip vyras uždengtu veidu viduryje baltos dienos Latvijos sostinės Rygios centre išniekina Ukrainos vėliavą.  Dėl šio incidento teisėsauga pradėjo tyrimą. Nusikaltimas įvykdytas balandžio 5 d., penktadienį.
129 2024-04-09
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų