O apibendrinti skaičiai neturi jokios naudos nei darbdaviui, nei dirbančiajam. Tuo tarpu Seimo nariai atšauna, kad žmonėms bus sveika žinoti vidurkį ir jį palyginti su kitose įmonėse dirbančių darbuotojų atlyginimais.
Viešins ne visi
Prievolę viešinti vidutinius atlygius turės tos įmonės, kuriose dirba daugiau kaip trys darbuotojai. Toks reikalavimas numatytas jau priimtame naujame Valstybinio Socialinio draudimo įstatyme. Seimo nariai tikina, kad dabar įmonės nebegalės apgaudinėti žmonių, viliodamos nerealiais atlygiais.
Verslo darbdavių konfederacija atšauna – vidutinio atlygio skelbimas – tai apibendrinti skaičiai, kurie neturi jokios naudos nei darbuotojui, nei darbdaviui.
Esą tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje prie atlyginimų mokami priedai, premijos, o šiuos visus susumavus ir suskaičiavus vidurkį taip ir lieka neaišku, kiek uždirba konkretus žmogus. Tad kam tokie duomenys išvis reikalingi?
Pagalba darbuotojams
Tuo tarpu Seimo nariai tikisi, kad duomenų viešinimas paskatins darbuotojus palyginti savo atlyginimus su kitose įmonėse dirbančiųjų algomis ir reikalauti jas didinti.
Pasak „Sodros“, jei prezidentė įstatymą pasirašys, šis įsigalios nuo 2017 metų pradžios. Pagal dabartinį projektą papildomų duomenų, anot Sodros, nei darbdaviams, nei jų buhalteriams teikti nereikės. Mat šiuo metu Sodra iš įmonių gauna informaciją apie apdraustųjų asmenų skaičių, skolas, draudžamųjų pajamų sumą.
Plačiau – TV3 vaizdo reportaže: