Užvakar, liepos 17 dieną, prieš pietus į Pasvalio paštą užsukusių pensininkų laukė nemaloni staigmena, rašo "Pasvalio balsas". Pasirodo, pensijas mokanti pašto darbuotoja kasoje pristigo pinigų, todėl pensinio amžiaus žmonėms teko laukti, kol jų atsargas papildys mokesčių mokėtojai. Miesto pašto viršininkas pripažino, kad tąkart būta šiokio tokio incidento, bet problema netrukus išspręsta.
Pensininkę privertė laukti
Į „Pasvalio balso“ redakciją užsukusi pensininkė Antanina Grinevičienė pirmiausia priekaištų pažėrė ne paštui, o socialinės apsaugos ir darbo ministrei Vilijai Blinkevičiūtei.
„Ministrė giriasi, kad vidurvasarį kaip niekad užderėjo naujovių. Šaukia, kad nuo liepos pradžios padidėjo minimalus atlyginimas, išmokos iki vienerių metų vaikus auginantiems tėvams, didelį stažą turintiems pensininkams. Aš į tai žiūriu kritiškai. Juk artėja Seimo rinkimai, o kaip kitaip rinkėją suviliosi, jei ne keliais papildomais grašiais?“ - išsijuosusi kritikavo aštuntą dešimtį metų skaičiuojanti pasvalietė.
Pareiškusi dar keletą kritikos frazių šalies aukščiausiems valdžios sluoksniams, A.Grinevičienė tęsė, kad jai esą įdomu, kaip ilgesnį litą pavyks pensininkams išmokėti, jei pinigų ir mažesnėms pensijoms vis dar pristingama.
Energijos nestokojanti senyvo amžiaus moteris papasakojo, kaip tądien atėjusi į paštą iš karto negalėjo gauti per visą gyvenimą nelengvu triūsu uždirbtų pinigų.
Pasvalietė prisipažino jokiu būdu nenorinti kaltinti pašto darbuotojų. Jos manymu, šiuo atveju greičiausiai šuo pakastas kitur. „Gal „Sodra“ laiku nepervedė pinigų?“ - garsiai svarstė ji.
Į paštą kulniavo keliskart
Po A.Grinevičienės apsilankymo „Pasvalio balso“ redakcijoje žurnalistė panoro savo akimis įsitikinti, ar miesto pašte dar yra daugiau žmonių, laukiančių senatvės pensijos pinigėlių.
Buvo jau po pietų. Pasvalio gyventoja, 73 metų Ona Morkūnienė tikino, kad į paštą per vieną dieną užsuko antrą kartą. Esą norėjo gauti pensiją prieš pietus, bet jai buvo paaiškinta, jog nėra pinigų.
„Apie 9 valandą 30 minučių prie langelio laukė nelabai daug pensininkų. Kai sužinojau, kad neturi pinigų, nusprendžiau į eilutę nestoti, nuvykti į kapines, o vėliau sugrįžti.
Dabar laukiu nelabai ilgai. Mano pensija - 470 litų. Gerai, kad šiek tiek užsidirbu turguje parduodama daržoves. Jei ne turgus, pensijos pinigų pragyvenimui tikrai stigtų, o jei dar negalėčiau jų gauti laiku, visai negerai būtų“, - O.Morkūnienė buvo labai šneki.
Palėvenės gatvės gyventoja, 69 metų Liucija Ginaitytė tąkart irgi laukė savųjų 317-kos litų. Pasvalietė tvirtino, kad jai labai sunku - nuosavos pastogės neturi, vaikų nesusilaukė, glaudžiasi pas svetimus žmones, todėl jai ir tie keli šimtai litų yra tikras džiaugsmas. Moteriškė patikino, kad atėjusi į paštą visada laiku gaunanti priklausančius pinigus, nors kitąsyk reikia laukti tikrai netrumpoje klientų eilutėje.
Pensijų gavimas - atrakcija
Pasvalio pašto viršininkas Algimantas Streikus paneigė, kad senatvės pensijų mokėjimas vėluoja. Jis tvirtino, jog su „Sodra“ jo vadovaujama valstybinė įstaiga jokių problemų tikrai neturi. Anot pašto vadovo, dažniausiai ji netgi gerokai anksčiau pensijoms skirtus pinigus atseikėja.
„Antradienį prieš pietus tikrai įvyko šioks toks nemalonus dalykas. Pensininkė nemelavo. Aš kaip tik tuo metu užsukau į pašto salę, kur prie langelių klientams mokami pinigai bei priimami mokesčiai, siuntos, registruoti laiškai. Neslėpsiu, kasoje pristigome pinigų, todėl pensinio amžiaus žmonėms teko jų palaukti, bet tikrai neilgai“, - pripažino pašto klaidą A.Streikus.
Viršininkas patikino, kad pagrindinė pinigų dalis laikoma centrinėje kasoje. Kadangi iš ten nebuvo laiku jų atnešta į kasą prie pensijų mokėjimo langelio, pensininkams teko palaukti tol, kol jų atsiras.
Pašto vadovas papasakojo ne kartą pats kalbėjęsis ne su vienu pensinio amžiaus žmogumi. Jis norėjo sužinoti, kad jiems galbūt būtų patogiau, jei pensiją laiškininkas atneštų į namus.
„Tačiau kalbinti pensininkai atrado įvairių motyvų, kad pašto darbuotojai dėl jų neva nesivargintų. Vieni paaiškino, kad tą dieną galbūt nebūsią namie, kiti paprašė nurodyti valandą, kada laiškininkas ateitų, treti pareiškė, kad to visai nereikia. Esą jie turi laiko ir ateiti į paštą pensijos jiems kaip tik geriau - pasivaikšto, susitinka pažįstamų žmonių, pabendrauja“, - A.Streikus pritaria, kad tokiu būdu į užtarnautą poilsį išėję žmonės turi dar vieną užsiėmimą.