Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prastėjant koronaviruso situacijai šalyje, vis daugiau kritikos sulaukia ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, ir premjerė Ingrida Šimonytė. Pasigirsta kalbos apie interpeliaciją ne tik A. Dulkiui, bet ir pačiai Vyriausybės vadovei. Visgi socialdemokratas Gintautas Paluckas tikina, kad nors A. Dulkio ir I. Šimonytės darbas stipriai kritikuotinas, tačiau trikdyti jo itin sudėtingoje situacijoje nėra prasmės, o interpeliacijas, turint itin nedidelį balsų skaičių, politikas palygino su mosavimu kastuvėliais.

Prastėjant koronaviruso situacijai šalyje, vis daugiau kritikos sulaukia ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, ir premjerė Ingrida Šimonytė. Pasigirsta kalbos apie interpeliaciją ne tik A. Dulkiui, bet ir pačiai Vyriausybės vadovei. Visgi socialdemokratas Gintautas Paluckas tikina, kad nors A. Dulkio ir I. Šimonytės darbas stipriai kritikuotinas, tačiau trikdyti jo itin sudėtingoje situacijoje nėra prasmės, o interpeliacijas, turint itin nedidelį balsų skaičių, politikas palygino su mosavimu kastuvėliais.

REKLAMA

Pastaruoju metu A. Dulkys ir visa Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateko į ne vieną nemalonią situaciją. SAM sulaukė kritikos dėl to, jog pasirašė sutartį su prodiuseriu dėl laidos „Kitokie pasikalbėjimai“, kurioje numatytas ministro visuomeninio patarėjo, chirurgo Edgaro Kulikausko, žinomo Ciniško chirurgo slapyvardžiu, dalyvavimas. Rugsėjį filmuota laida nebuvo pažymėta kaip užsakyta. Dėl šios istorijos iš pareigų pasitraukė ministro patarėja komunikacijai Aistė Šuksta.

Sveikatos apsaugos ministerija antradienį paskelbė koronaviruso komunikacijos paslaugoms išleidusi beveik 940 tūkst. eurų. Portalas delfi.lt atkreipė dėmesį į 5,2 tūkst. eurų pirkimą, kuriuos buvo įsigytos fotografo paslaugos ministerijos vadovybės fotosesijai. Iš viso įsigyta apie 100 nuotraukų, fotografuota apie 30 asmenų.

REKLAMA

Pasigirdo kalbų, kad A. Dulkiui vertėtų palikti SAM. Buvęs premjeras, šiuo metu Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis.

„<...> Tai dar vienas įvykis, patvirtinantis, kad sveikatos apsaugos ministras taip ir netapo politiku, suvokiančiu savo politinę atsakomybę, galiausiai – tiek jis pats, tiek jo vadovaujama ministerija neturi efektyvaus pandemijos valdymo plano.

<...> Atrodo, kad ministras A. Dulkys nesuvokia, kad jų tiesioginė atsakomybė yra rasti kelią į žmonių širdis. Vietoj to, jie populiarina sau artimus visuomenės ir politinius veikėjus už valstybės pinigus, taip tik parodydami, kad visos kalbos apie pandemijos valdymo planą ir strategiją lieka tik politiniai miražai.

REKLAMA
REKLAMA

Visuomeninis patarėjas vis dar lieka didele politinio pasitikėjimo išraiška, yra stiprus ryšys tarp jo ir pareigūno, šiuo atveju – ministro, kuriam patarinėjama. Todėl už tokius finansinius sprendimus atsakomybė tiesiogiai krenta sveikatos apsaugos ministrui. Jam privalu žinoti, kokie ir už kiek vykdomi pirkimai, ypač kai jie liečia politinio pasitikėjimo pagrindu dirbančius ar talkinančius žmones“, – feisbuke rašė S. Skvernelis.

Paluckas: nematau prasmės imituoti interpeliaciją ir trikdyti darbą

„Ponui Dulkiui pirmiausia ne mano pasitikėjimo reikia, pirmiausia premjerės pasitikėjimo. Kol premjerė juo pasitiki, nemanau, kad mes galime kelti kažkokių interpeliacijų klausimus“, – naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Seimo narys, socialdemokratas Gintautas Paluckas.

Politikas teigė, kad buvimas parlamento opozicijoje reiškia balsų mažumos turėjimą, tad interpeliacija, ypač šiuo metu, neturi didelės prasmės.

„Imituoti interpeliacijas ir taip trikdyti ir taip sudėtingą ministerijų ir Vyriausybės darbą aš nematau prasmės“, – teigė socialdemokratas.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi, dėl pastarojo laiko įvykių G. Paluckas turi priekaištų A. Dulkio komandai.

„Aš nelabai įsivaizduoju situacijos, kad pats ministras spręstų kiek kokių nuotraukų reikia ar kokį reportažą užsakyti. Bet jo atsakomybę už jo komandos veiksmus aš tikrai įžvelgiu“, – sakė Seimo narys.

G. Palucko nuomone, šiuo metu prasminga kalbėti ne apie ministro patraukimą, o apie jo ir Vyriausybės siūlomas priemones kovoje su pandemija.

„Tikrai matau daug kritikos taškų. Matau sąžiningas pastangas. Bet lygiai taip pat matau, kad siūlomi sprendimai situacijos nepataisys. Turėsime sezoniškumą, turėsime pakilimą, nukritimą, bet tie teikiami siūlymai yra eksperimentavimas tam tikras“, – laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo socialdemokratas.

Dėl interpeliacijos A. Dulkiui abejoja ir kita socialdemokratė O. Leiputė, kurią naujienų portalas tv3.lt kalbino kiek anksčiau.

Saudargas: negirdėjau, kad Dulkio sprendimai būtų neigiamai atsiliepę pandemijos valdymui

Seimo vicepirmininkas, konservatorius Paulius Saudargas įsitikinęs, kad A. Dulkys kovos su pandemija procesą suvaldo.

REKLAMA
REKLAMA

„Negirdėjau, kad būtų jo kažkokių asmeninių sprendimų, susijusių su pandemija, kurie būtų kažkaip neteisingai atsiliepę pandemijos valdymui, kažkokios padarytos klaidos ar panašiai. Kaip minėjau, Vyriausybė dirba ne su kirviu, o su skalpeliu, kad neužgesintų ekonomikos, kiekvieną kartą persvarstomi tie sprendimai“, – laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo konservatorius.

P. Saudargo teigimu, tai, kad Vyriausybė koreguoja sprendimus, ieškodama geriausio varianto, tampa dirva opozicijai kritikuoti.

„Bet taip yra, žiūrimi trys pagrindiniai pandemijos parametrai: užsikrėtimų skaičius, likusių laisvų lovų ligoninėje skaičius ir skiepijimo tempas. Tas tris dinamikas žiūri, vertini ir grįžti [prie tų sprendimų]“, – sakė Seimo vicepirmininkas.

Palygino Dulkio ir Verygos situacijas

P. Saudargas pakomentavo ir vis garsiau pasigirstančias kalbas apie interpeliacijos sveikatos apsaugos ministrui kėlimą.

„Nesu girdėjęs, kad valdančioji dauguma savo ministrus interpeliuotų, paprastai tai opozicijos prievolė ir teisė tokia. Žinoma, aš to nelinkiu, nes man atrodo, kad ministras Dulkys yra patyręs valdininkas, išlaikytas žmogus ir niekam nėra lengva kovoti su tokia krize.

REKLAMA
REKLAMA

Tas pats Aurelijus Veryga, kuris buvo patyręs politikas, sulaukdavo milžiniškos kritikos, įvairių sprendimų vertinimo, tačiau dirbo visą kadenciją“, – dėstė P. Saudargas.

Valstiečiai turi planų ir dėl Šimonytės

Visgi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) rezga planus dėl interpeliacijos ne tik A. Dulkiui, ar kitam dabartinio ministrų kabineto nariui, bet ir premjerei I. Šimonytei.

„Mes kalbame apie tai, kad, matyt, jau – ne pavienių ministrų, bet ministrės pirmininkės interpeliacijos klausimas. Nes iš tiesų yra per daug ministrų, kuriems stebėtinai nesiseka. Ir ponui Dulkiui nesiseka, yra sudėtinga situacija, ir Bilotaitei sunkiai sekasi su tais „auksiniais“ nameliais, kur ir Viešųjų pirkimų tarnyba nustatė nemažai pažeidimų, ir Armonaitei nesiseka ministerijos rūsyje ekskursijas vežioti“, – portalo delfi.lt laidoje kalbėjo A. Širinskienė.

Pasak A. Širinskienės, interpeliacijos keliu siekiama ne tiek išversti iš posto premjerė, kiek gauti atsakymus į valstiečių norimus užduoti klausimus.

REKLAMA
REKLAMA

Nemato prasmės tuščiai mosuoti kastuvėliais

„Kaip čia pasakyti tiesiai šviesiai...“ – paklaustas, apie galimybę, kad socialdemokratai palaikytų valstiečių inicijuojamą interpeliaciją I. Šimonytei, atsiduso G. Paluckas.

Socialdemokrato teigimu, valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis ir A. Širinskienė pastaruoju metu įvaldė keistą politinį žanrą, kai pirmiausia kažkas pasakoma, o vėliau klausiama, ką kiti kolegos opozicijoje apie tai mano.

Politikas akcentavo, kad socialdemokratai valdantiesiems turi daug kritikos, registruoja siūlymus, kurių didžiąją dalį valdantieji atmeta. Visgi, anot G. Palucko, reikia pripažinti, kad nėra alternatyvios valdančiosios daugumos.

„Yra tokia rinkėjų valia, aš su tuo privalau skaitytis. Kelti interpeliaciją tikrai sudėtingu metu, tik todėl, kad reikia papildomų taškų viešųjų ryšių lentelėje, aš to tikrai nematau. Ateis laikas, mes pateiksime savo pasiūlymus rinkėjams ir rinkėjai įvertins, kas kokias klaidas padarė.

REKLAMA
REKLAMA

O čia tuščiai mosuoti net ne kirviais, o kastuvėliais, aš tikrai nematau prasmės. Kolegos valstiečiai turi savo iššūkių, tegu juos dabar ir sprendžia. Sumažėjant frakcijai, aižėjant partinei struktūrai“, – kalbėjo G. Paluckas.

Visą laidą „Dienos pjūvis“, kurie G. Paluckas ir P. Saudargas aptarė ir naujausius Vyriausybės sprendimus kovoje su pandemija, galite peržiūrėti vaizdo įraše, kurį rasite straipsnio pradžioje.

Tik referendiumas del seimo paleidimo ir valdzios perrinkimo isgelbes Lietuva nuo Landsbergizmo ir Lietuvos sunaikinimo.
Konservatorių siknalaiziai, dar jie nori, kad kas juas palaikytų per sekančius rinkimus, su darykit nauja bebrų šeima ir lauk į šiukšlyną, tokiu nebereikia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų