Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors į sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio pusę skrieja ne viena kritikos strėlė, opozicijos nuomonės dėl ministro likimo išsiskiria. Buvęs premjeras Saulius Skvernelis sako, kad į skandalų sūkurį įsisukęs ministras turėtų prisiimti atsakomybę, o socialdemokratai mano, kad situacijos suvaldymas yra svarbesnis nei ministro galva.

Nors į sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio pusę skrieja ne viena kritikos strėlė, opozicijos nuomonės dėl ministro likimo išsiskiria. Buvęs premjeras Saulius Skvernelis sako, kad į skandalų sūkurį įsisukęs ministras turėtų prisiimti atsakomybę, o socialdemokratai mano, kad situacijos suvaldymas yra svarbesnis nei ministro galva.

REKLAMA

Pastaruoju metu A. Dulkys ir visa Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateko į ne vieną nemalonią situaciją. SAM sulaukė kritikos dėl to, jog pasirašė sutartį su prodiuseriu dėl laidos „Kitokie pasikalbėjimai“, kurioje numatytas ministro visuomeninio patarėjo, chirurgo Edgaro Kulikausko, žinomo Ciniško chirurgo slapyvardžiu, dalyvavimas. Rugsėjį filmuota laida nebuvo pažymėta kaip užsakyta. Dėl šios istorijos iš pareigų pasitraukė ministro patarėja komunikacijai Aistė Šuksta.

Sveikatos apsaugos ministerija antradienį paskelbė koronaviruso komunikacijos paslaugoms išleidusi beveik 940 tūkst. eurų. Portalas delfi.lt atkreipė dėmesį į 5,2 tūkst. eurų pirkimą, kuriuos buvo įsigytos fotografo paslaugos ministerijos vadovybės fotosesijai. Iš viso įsigyta apie 100 nuotraukų, fotografuota apie 30 asmenų.

REKLAMA

Vertina prastai, bet iš posto nevers

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė, socialdemokratė Orinta Leiputė teigė, kad tiek ji asmeniškai, tiek socialdemokratai A. Dulkio veiklą vertina prastai.

„Tai, kad atsistatydino patarėja komunikacijai, yra toks juokingas reikalas, bandymas nuleisti garą ar emociją. Bet šie skandalai tikrai neprisideda prie ministro, kaip gero vadybininko, gero įvaizdžio ir tai tikrai jo nepapuošia“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo O. Leiputė.

Nors iš opozicijos vis pasigirsta raginimai sveikatos apsaugos ministrui atsistatydinti ir susirinkti daiktus iš ministerijos patalpų Vilniaus gatvėje, pasak O. Leiputės, socialdemokratai kol kas nesvarstė interpeliacijos A. Dulkiui galimybės.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes tikrai turime pastabų veiklai ir sprendimams, tų sprendimų kaitaliojimui, nenuoseklumui. Mes tikrai jam turime kritikos, bet kol kas interpeliacijos nesvarstėme, nes manome, kad dabar pagrindinis dalykas yra suvaldyti visą šitą situaciją“, – teigė socialdemokratė.

„Mes ir neskubame su interpeliacija, nes manome, kad tai, tikėtina, nepasitarnautų bendrai situacijai, žmogaus keitimas įneštų dar daugiau sumaišties. <...> Situacijos suvaldymas yra svarbesnis nei ministro galva“, – pridūrė O. Leiputė.

Laido kritikos strėles

Visgi, nors kairieji ir neketina versti A. Dulkio iš posto, turi jam aibę pastabų.

„Mūsų tikrai netenkina reikalavimų keitimas, netenkina, kad strateginės įstaigos, pandemijos valdymo kontekste, yra be vadovų, tiek Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, tiek Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, tiek dar aštuonios ar devynios yra be vadovų. Tai tikrai neprisideda prie sklandaus darbo šioje sunkioje situacijoje“, – pasakojo O. Leiputė.

Politikei kelia klausimų ir SAM diskusijos su savivaldybių sveikatos įstaigomis apie tinklo reorganizavimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Kada skaičiai augantys, medikų trūksta, įtampa didžiulė, vyksta svarstymai, ką su kuo sujungti ir kokių paslaugų neliks rajonuose. Tai neramina ir medikus, ir pacientus, nes prieinamumas neatrodo, kad didės“, – tikino O. Leiputė.

Gentvilas: sakyti „šalin Dulkį“ aš nedrįstu

„Nėra pasaulyje šiandien žmogaus, kuris galėtų pasakyti, kad dabar bus taip, todėl reikia daryti šitaip, o po kelių mėnesių bus kitaip ir tada darysime kitaip.

Kiek matau Europos šalis, yra daug sutrikimo, daug nuolatinio kaitaliojimosi. Dulkys irgi keičia vienus sprendimus kitais, bet tai yra neišvengiama, kai nėra aiški pandemijos eiga, nes tai naujas reiškinys visam pasauliui“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas.

„Dėl to, imti ir kaltinti, sakyti „šalin Dulkį“ aš nedrįstu“, – pridūrė politikos veteranas.

E. Gentvilo nuomone, jei A. Dulkys pasitrauktų, naujam ministrui reikės laiko, kad perprastų dabartinę situaciją ir nebūtinai padėtis kardinaliai pasikeistų.

REKLAMA
REKLAMA

„Būna neatpažinti skraidantys objektai, o štai čia neatpažįstama pandemija su neaiškia eiga <...> Paimti ir apkaltinti Dulkį yra paprasčiausia ir primityviausia. <...> Todėl nematau pagrindo šiandien atsistatydinti“, – teigė E. Gentvilas.

Dėl koronaviruso nespėja kitų dalykų

Visgi, nors liberalai ir E. Gentvilas A. Dulkį palaiko, priekaištų ministrui turi ir koalicijos partneriai.

„Tikrai reikėtų pertvarkų sveikatos apsaugos tinklo sistemoje, bet visi suprantame, kad pandemija yra užgožusi viską ir neprieina rankos. Labai apmaudu, kad tiek farmacijoje, tiek sveikatos apsaugos tinklo sistemos tvarkyme nespėjama daryti daugelio dalykų“, – sakė E. Gentvilas.

Skvernelis: ministras taip ir netapo politiku, kuris supranta atsakomybę

Apie tai, kad A. Dulkys dėl kilusių skandalų turėtų prisiimti atsakomybę ir svarstyti apie pasitraukimą, socialiniuose tinkluose užsiminė buvęs premjeras, Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis.

„<...> Tai dar vienas įvykis, patvirtinantis, kad sveikatos apsaugos ministras taip ir netapo politiku, suvokiančiu savo politinę atsakomybę, galiausiai – tiek jis pats, tiek jo vadovaujama ministerija neturi efektyvaus pandemijos valdymo plano.

REKLAMA
REKLAMA

<...> Atrodo, kad ministras A. Dulkys nesuvokia, kad jų tiesioginė atsakomybė yra rasti kelią į žmonių širdis. Vietoj to, jie populiarina sau artimus visuomenės ir politinius veikėjus už valstybės pinigus, taip tik parodydami, kad visos kalbos apie pandemijos valdymo planą ir strategiją lieka tik politiniai miražai.

Visuomeninis patarėjas vis dar lieka didele politinio pasitikėjimo išraiška, yra stiprus ryšys tarp jo ir pareigūno, šiuo atveju – ministro, kuriam patarinėjama. Todėl už tokius finansinius sprendimus atsakomybė tiesiogiai krenta sveikatos apsaugos ministrui. Jam privalu žinoti, kokie ir už kiek vykdomi pirkimai, ypač kai jie liečia politinio pasitikėjimo pagrindu dirbančius ar talkinančius žmones“, – feisbuke rašė S. Skvernelis.

Dulkys: trauktis iš pareigų neplanuoju

Pats A. Dulkys sako nesvarstęs ir neplanavęs trauktis iš pareigų po to, kai sulaukė kritikos dėl skiepijimo tempų bei ministerijos pirktos laidos.

„Ne, nesvarsčiau ir neplanavau“, – pirmadienį žurnalistams teigė ministras.

Atsakydamas į buvusio premjero S. Skvernelio siūlymus, A. Dulkys sakė manantis, kad jo atsakomybę turėtų vertinti tie, kurie „patys supranta, kas yra atsakomybė“.

REKLAMA
REKLAMA

„Man yra svarbiau, kad mano atsakomybę vertintų tie žmonės, kurie patys supranta, kas yra atsakomybė, tiek galėčiau pasakyti“, – kalbėjo A. Dulkys.

Seimo pirmininkė dėl Dulkio metė akmenį į valstiečių daržą

Kelianti A. Dulkio asmeninės atsakomybės klausimą opozicija pamiršo, kaip elgėsi pati, praėjusioje kadencijoje būdama valdžioje, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Iš opozicijos tie, kas kalba apie asmeninę atsakomybę garsiausiai, mano manymu, tai daro gana selektyviai, pamiršdami tą laiką visai neseniai, kai patys turėjo reikšmingus postus ir šiek tiek kitaip vertino asmeninės atsakomybės klausimą“, – LRT radijui trečiadienį sakė parlamento vadovė.

V. Čmilytė-Nielsen tvirtino, kad „ministras negali ir neturėtų kontroliuoti kiekvieno mažo žingsnelio“ – tam yra jo komanda, o už ministro komunikaciją atsakinga patarėja A. Šuksta jau atsistatydino.

Premjerė Ingrida Šimonytė, ne kartą kartojusi, kad nemato pagrindo nė vienam ministrui atsistatydinti, vertindama SAM skandalus dėl „Kitokių pasikalbėjimų“, tvirtino, kad atsakomybę prisiėmė atsakingas asmuo.

REKLAMA
REKLAMA

„Situaciją premjerė vertina kritiškai – informacija privalėjo būti pažymėta. Atsakomybę prisiėmė tas asmuo, kuris privalėjo tai užtikrinti ir neužtikrino“, – I. Šimonytės poziciją žiniasklaidai perdavė jos atstovė Rasa Jakilaitienė.

Visgi premjerė pripažino, kad ne viskas jai A. Dulkio darbe patinka.

„Aš ministru pasitikiu. Ar aš jam turiu pastabų? Žinoma“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė Vyriausybės vadovė.

Vis dėlto, konkrečių pastabų premjerė neįvardino.

„Pastabos turbūt tam ir yra pastabos, kad jos yra išsakomos ministrui, o ne eteryje“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pirmadienį premjerės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė teigė, kad svarstoma pakeisti galimybių paso išdavimo sąlygas. Svarstoma, kad galimybių pasas nebūtų išduodamas atlikus COVID-19 testą. Skirtingų savivaldybių merų nuomonės šiuo klausimu skiriasi kaip diena ir naktis. Vieni siūlo galimybių paso apskritai atsisakyti, kiti baiminasi nepatogumų gyventojams, o treti džiaugiasi ir sveikina idėją.

Taip visi zmones atsikvosekite, nes yra nenorima valdantieji sutikti su Dulkio atleidinu, jis neva dar dabar atstatys padeti, o padetis yratokia kad visa sveikatos ministerija pucia i viena duda su statistikos skelbiamais nesamoniu duomenimis, nes jeigu dabarpasikeistu ministras, ir viskas iseitu i pavirsiu visos aferos, jei ateitu protingas, nepriklausomas zmogus tam klanui, jie temti nori guma su vagiamais tiesiogiai pasakius pinigais.dulkys del sito reikalo yralabai tinkamas kasininkas, buhalteris, ekonomista
Norit tapt ministeriu Dulkys pirma turėjo nusipirkt didelį medinį šaukštą.
Kitaip šūdo neišsrėbsi plikom rankom.
Tik asilai gali užtarti asilą ! Matyt kažkam labai naudinga laikyt nieko nežinantį , nieko nesuprantantį , nieko nemokantį ( tai paties Dulkio žodžiai vienoje tv laidoje ) ministrą valdžioje !
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų