Seimo narys Petras Gražulis mano, kad Seimo valdyba neturėjo "palaiminti" ir finansuoti iš biudžeto lėšų Seimo narių Manto Adomėno ir Roko Žilinsko dalyvavimo Europos Parlamento (EP) Gėjų ir lesbiečių teisių grupės posėdyje.
P. Gražulis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas apsvarstyti, ar Seimo valdyba neviršijo Statute numatytų įgaliojimų.
Parlamentarą papiktino tai, kad Seimo valdyba komandiravo į Briuselį du Seimo narius ketvirtadienį dalyvauti EP Gėjų ir lesbiečių teisių grupės diskusijoje "Mažumų susirinkimų ir žodžio laisvė Lietuvoje", tačiau anksčiau Seimo nario "tvarkiečio" Valentino Mazuronio kelionei į Kiniją nepritarė, nors jo kelionės į šią valstybę tikslas buvo susitikimas su šios šalies valdžios institucijų atstovais.
"Nėra aišku, kokiomis vertybėmis vadovaujasi Seimo valdyba, priimdama sprendimus, ir kokį Seimo narių tarptautinį bendradarbiavimą ji laiko prioritetu. Prašau Etikos ir procedūrų komisijos savo kompetencijos ribose apsvarstyti ir įvertinti šiuos Seimo valdybos priimtus sprendimus, taip pat įvertinti, ar priimami sprendimai yra adekvatūs, ar nėra Seimo nariams bei jų politiniams interesams taikomi dvigubi standartai. Taip pat prašau išaiškinti, ar Seimo valdyba abiem atvejais neviršijo Seimo statuto 34 straipsnyje numatytų įgaliojimų", - sakoma P. Gražulio kreipimesi į etikos sargus.
Politikas Eltai sakė, kad V. Mazuronis į Kiniją vyko savo lėšomis, ir mokesčių mokėtojams ši kelionė nieko nekainavo. "Tačiau renginys, susijęs su gėjų klausimais, finansuojamas iš biudžeto. Manau, kad Seimo valdyba neturėjo išleisti parlamentarų į tokį renginį ir tuo labiau finansuoti tokią kelionę - tai pinigų švaistymas. Manau, kad Seimo valdyba viršijo savo įgaliojimus", - Eltai teigė P. Gražulis.
Kaip pranešė Ryšių su visuomene skyrius, Lietuvos Seimo atstovai kviečiami pasisakyti Europos Parlamento Gėjų ir lesbiečių teisių grupės posėdyje dėl vykstančių diskusijų apie Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą.
"Puikiai žinome, kokios prieštaringos nuomonės šiuo klausimu Lietuvos Seime, ir gerbiame šalies teisę", - rašoma Europos Parlamento Gėjų ir lesbiečių teisių grupės pirmininkų Maiklo Kešmeno (Michael Cashman) ir Ulrikės Lunacek (Ulrike Lunacek) kvietime.
Nenorėdami, "kad neteisingai būtų vertinamas Seimas ar jo pozicija", Europos Parlamento Gėjų ir lesbiečių teisių grupės nariai nutarė į diskusiją apie susirinkimų ir mažumų žodžio (išraiškos) laisvių padėtį Lietuvoje pakviesti ir Lietuvos Seimo atstovus.