„Nėra jokios prasmės dalyvauti pirmadienio susitikime pas premjerę, kol nėra naujo krašto apsaugos ministro, o pašalinamas ministras meta korupcinius kaltinimus kolegoms Seime. Diskutuoti apie papildomą finansavimą gynybai, kol neatsakyti klausimai dėl galimos korupcijos viešuosiuose KAM pirkimuose, su ministre pirmininke būtų netikslinga“, – šeštadienį žiniasklaidai išplatintame pranešime teigė opozicijos atstovai.
Savo nedalyvavimą susitikime patvirtino Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė, Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis, Mišrios Seimo narių grupės frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė.
Partijų frakcijų seniūnai Seime sako, kad antradienį susitiks ir pateiks savo pasiūlymus dėl gynybos finansavimo.
Tiesa, Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis Eltai teigė, kad jo vadovaujama politinė jėga nusprendė nedalyvauti susitikime su I. Šimonyte jau anksčiau – gerokai iki to, kai paaiškėjo pokyčiai Ministrų kabinete.
Apie tai, kad pirmadienį nedalyvaus susitikime, kiek anksčiau šeštadienį pranešė ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), kartu nusprendusi pasitraukti ir iš parlamentinių partijų susitarimo dėl gynybos politikos.
V. Blinkevičiūtė: diskusijos neįmanomos, kol Vyriausybė neišspręs krizės
LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė tvirtina, kad diskusijos I. Šimonytės organizuojamame susitikime dėl gynybos finansavimo neįmanomos, kol nebus išspręsta savaitgalį užsiliepsnojusi krizė Vyriausybėje bei krašto apsaugos sistemoje.
„Akivaizdu, kad I. Šimonytės Vyriausybė byra, ten nebėra su kuo tartis – krašto apsaugos ministras atstatydinamas, o naujas dar nepaskirtas“, – pranešime spaudai teigė LSDP pirmininkė.
„Juoba pati I. Šimonytės Vyriausybė iki šiol yra vienintelė nepateikusi konkrečių siūlymų, kaip papildomai finansuoti gynybą“, – pridūrė ji.
LSDP lyderės teigimu, staigus A. Anušausko atsistatydinimas bei kalbos apie galimą korupciją krašto apsaugos sistemoje griauna bet kokias galimybes ieškoti bendrų sprendimų.
„Atleisdama krašto apsaugos ministrą trys dienos iki susitikimo dėl gynybos finansavimo, premjerė, matyt, siunčia žinią, kad nebėra su kuo kalbėtis ir apie ką kalbėtis. Net koalicijos partneriai nėra informuojami apie kertinio ministro atstatydinimą, o pačiam ministrui tai irgi staigmena. Ir visa tai vyksta galimo korupcinio poveikio šešėlyje“, – akcentavo V. Blinkevičiūtė.
Penktadienį Vyriausybės spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kuriuo patvirtino, jog premjerė I. Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą atsistatydinti.
ELTA primena, kad pirmadienį Vilniuje turėtų įvykti antrasis Vyriausybės vadovės organizuojamas susirinkimas dėl lėšų gynybai.
Pirmasis toks susirinkimas įvyko sausio pabaigoje. Į jį buvo sukviesti politinių partijų, verslo ir profesinių sąjungų atstovai, su kuriais aptartos Lietuvos gynybos finansavimo perspektyvos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!