Vilniaus savivaldybė žūtbūt stengiasi, kad Vilniuje neatsirastų vietos Tibeto, kurio atvejis mažai kuo skiriasi nuo Baltijos šalių okupacijos, skverui. Dokumentų pardingimas, nesėkmingos užtarimo Užsienio reikalų ministerijoje paieškos, klausimo vilkinimas, o dabar, kai jau ir Seimo kontrolieriai įpareigoja savivaldybę galų gale priimti sprendimą dėl Tibeto skvero Vilniuje, sostinės valdininkai metė dar vieną kortą – skverui siūloma ieškoti kitos vietos, nes Užupiui okupuotos tautos vardas yra per prastas.

„Mes manome, kad nelogiška toje vietoje, kur yra čia pat Vilniaus centras, skverą pavadinti Tibeto vardu. Galima reikšmingesnį vardą suteikti iš Lietuvos istorijos, iš mūsų preities“, - Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komiteto nuomonę apie naujai rastą argumentą prieš skverą „Balsui.lt“ dėstė jos pirmininkas Algirdas Gricius. Iki šiol skveras vardo neturėjo. Bet, matyt, tai vis tiek „reikšmingiau“ nei paramos ženklas kenčiančiai tautai.

Anot A.Griciaus, kita priežastis, dėl ko nenorima įsileisti Tibeto vardo į išskirtinį Vilniaus rajoną – nebeliko planų Užupyje kurti Rytų Azijos menų centrą.

„Pačių iniciatorių įvardijama kaip viena iš priežasčių, kodėl ten siūlomas skveras – dėl šio centro, - aiškino komiteto pirmininkas. Kadangi Pauliui Normantui neduodamos tos patalpos centrui, ne visai logiška būtų... Todėl mes pasiūlėme Plėtros komitetui, kad jie paieškotų vietos kitos šitam skverui“.

REKLAMA

A.Gricius teigė negirdėjęs Vilniuje sklandančių gandų, kad Užupyje nekilnojamą turtą intensyviai supirkinėja kinai, ir tikino, kad tai neturi jokio ryšio su savivaldybės nenoru rajone esančiam skverui suteikti Tibeto vardą.

Tibeto laisvės rėmimo grupės nariai Robertas Mažeika ir Rūta Norkutė, kurie jau nuo 2008-ųjų dėl šio skvero klaidžioja tamsiais Vilniaus savivaldybės koridoriais, tebemano, kad  būtent Vilniaus rajonas Užupis yra tinkamiausia vieta šiam Tibeto skverui įkurti.


Rašyti komentarą...
s
seiminija
2010-01-28 12:40:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
tas skveras - ar jis bus ar ne bus - nieko nepakeis - vieni prieštaraus, o kiti - sveikins, vieni sakys, kad reikia, kiti, kad neriekia, visada bus dvi nuomonės. tegu eis į jį, kas norės, o kas kitois nuomones - neis. demokratija.
Atsakyti
0

V
Venesuela
2010-01-28 12:50:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pati ziauriausia okupacija tai Amerikos indenu liko tik Venesuela ir ta pati smaugiama, tarp kitko tai grazuoliu krastas
Atsakyti
0

a
arturas
2010-01-28 13:05:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu kas tas Tibetas be Kinijos nesuprantu ... Dykuma visiška su vienuoliais-maldininkais ... ko jiems ten dar blogai? Nei juo engia kažkas nei ką ... Čia tas pats kas Žemaitiją nuo Lietuvos atskirti ...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų