Ne, Gitanas Nausėda jums nedovanoja tūkstančių eurų

Socialiniuose tinkluose sparčiai plinta įrašas, kuriame sakoma, kad Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo sekėjams Kalėdų proga neva dovanoja dešimtis tūkstančių eurų. Vis dėlto įrašas melagingas, prezidentas savo sekėjams jokių tūkstančių nedovanoja. Ekspertai pataria, kaip elgtis pamačius tokius įrašus.

Internete it virusas plinta įrašas, kuriame pranešama, kad prezidentas Gitanas Nausėda neva dovanoja tūkstančius eurų grynaisiais. Priklausomai nuo vardo raidės, sakoma, galima laimėti nuo 5 tūkst. iki 60 tūkst. eurų.

Kaip teigiama įraše, Prezidentas apdovanos pirmus 500 įrašu pasidalinusių asmenų. Įrašo autoriai, prisistatantys G. Nausėdos vardu, skatina įrašą ir komentuoti.

Panašu, kad nemaža dalis interneto vartotojų įrašu patikėjo. Per pirmą valandą įrašu pasidalino beveik tūkstantis žmonių, o dar du tūkstančiai įrašą pakomentavo.

Ne pirmas atvejis

Tačiau įrašu pasidalinusiems interneto vartotojams teks nusiminti. Prezidentas G. Nausėda jokių grynųjų savo sekėjams nedovanoja. Pati prezidentūra, peržiūrėjusi plintantį įrašą, neigia, kad jį rašė G. Nausėda.

„Pastarosiomis savaitėmis buvo pastebėta keliolika netikrų prezidento paskyrų socialiniame tinkle „Facebook“, platinančių klaidinantį turinį, panašų į Jūsų atsiųstą pavyzdį. Gavus informacijos apie tokias paskyras, informacija apie jas yra nedelsiant teikiama socialinio tinklo administratoriams ir jos būna operatyviai panaikinamos“, – tv3.lt sakė prezidento atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis.

Reikėtų pranešti administratoriams

Ekspertai sako, kad tokių įrašų tikslas, ko gero, yra pajuokauti. Tokius įrašus stengiamasi kurti atsižvelgiant į žmonių emocijas, norus, turimas žinias.

„Publikacija labiau panaši į pokštą, bandymą sukurti vadinamąjį virusinį įrašą, kuris išplistų platinamas patiklių vartotojų. Akivaizdžiai manipuliuojama žmonių noru gauti lengvus pinigus, tam tikru tikėjimu stebuklais ir panašiai“, – tv3.lt sako Vilniaus universiteto Žurnalistikos ir medijų tyrimų centro asistentas, daktaras Viktor Denisenko.

REKLAMA

Eksperto teigimu, kuriant įrašą G. Nausėdos pavardė buvo pasirinkta ne šiaip sau. G. Nausėda didelei daliai visuomenės yra žinomas kaip su finansais susijęs asmuo, o įraše kalbama apie pinigus. Toks turinys, V. Denisenko teigimu, gali ir diskredituoti prezidentą.

„Tokio pobūdžio įrašas sąveikauja su tam tikrais naratyvais ir mitais, susijusiais su dabartinio prezidento asmenybe. Yra žinoma, kad G. Nausėda atėjo į politiką iš bankininkystės sektoriaus, t. y. bent dalies visuomenės vertinamas kaip žmogus, susijęs su dideliais pinigais, turtais ir panašiai“, – komentuoja V. Denisenko.

Pamačius tokio pobūdžio įrašus, V. Denisenko rekomenduoja pateiktą informaciją vertinti kritiškai, tokiais įrašais nesidalinti. Esant galimybei, socialinio tinklo administracijai reikėtų pranešti apie abejotiną turinį.

„Šiandien dauguma socialinių tinklų suteikia galimybę pranešti apie įtarimą sukeliančius įrašus vienu paspaudimu“, – sako V. Denisenko.

Įrašą paskelbusi anketa jau yra užblokuota.


Rašyti komentarą...
D
Danutė
2020-12-01 17:12:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ir dundukai, teisingai sako, kad nuo kvailumo vaistų nėra.
Atsakyti
-3

R
Raimis
2020-12-01 16:44:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar nematot kad tauta ,jau pradeda tyčiotis iš nusikaltėlių valdžios,prie to privedė ir seimas ir prezidentūra,žmonėms jau trūksta kantrybė---link ko ritamės valstybės kaip Lietuva jau neliko,tai globalistų teritorija su savo statytiniais
Atsakyti
-8

o
o
2020-12-01 16:45:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek lenzbergai skirs is 14,5 milijonu?
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų