Nausėda: savivaldybės pasiruošusios skiepyti, tačiau trūksta aiškumo iš centrinės valdžios Papildyta 12.45 val.

Prezidento Gitano Nausėdos teigimu, savivaldybės iš esmės pasiruošusios vakcinavimui nuo koronaviruso, tačiau joms trūksta aiškumo iš Vyriausybės, kas pirmiausia turi būti skiepijami. Šalies vadovas įvertino ir naujosios Vyriausybės pirmuosius sprendimus bandant suvaldyti pandemiją.

G. Nausėda pirmadienį nuotolinio susitikimo su Vilniaus regiono merais metu aptarė COVID-19 pandemijos regione valdymą, pasiruošimą vakcinavimui.

„Padėtis šalyje diktuoja ir tematiką. Didžiąją laiko dalį kalbėjome ne tik apie tai, kaip savivaldybės pasirengusios tvarkytis su koronaviruso iššūkiais, bet ir kaip pasirengusios priimti vakciną, paskirstyti ją ir įgyvendinti vakcinavimo politiką“, – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėda priminė, kad vakcina netrukus pasieks Lietuva, tad savivaldybių vaidmuo čia bus itin svarbus. Šalies vadovo teigimu, savivaldybės iš esmės yra pasirengusios šį procesą vykdyti sklandžiai. Visgi, anot prezidento, pasigendama aiškumo iš centrinės valdžios, kokia yra tiksli vakcinavimo eiliškumo tvarka, tam, kad nekiltų nereikalingų trikdžių ir nesusipratimų.

Pasak G. Nausėdos, Lietuvoje pagal eiliškumą bus skiepijamos keturios grupės. Šalies vadovo nuomone, nors pirmosios vakcinų siuntos atveju tai problemų nesukels, sulaukus daugiau vakcinų, reikėtų išskirti daugiau grupių, kurios pirmosios galės skiepytis nuo koronaviruso.

Nors kai kurios šalys pirmiausia nusprendė skiepyti rizikos grupėje esančius asmenis, prezidento nuomone, Lietuvos sprendimas pirmiausia skiepyti medikus yra teisingas.

„Medikai yra ta mūsų žmonių kategorija, kuri, viena vertus, jei pati būtų pažeista koronaviruso, iš karto nuo stipriai nukenčia mūsų sveikatos paslaugos teikimo galimybės ir potencialas. Kartais iš rikiuotės iškrenta ištisi skyriai. To mes negalime leisti, atsižvelgdami į tai, kad žmonės serga ne tik koronavirusu, bet ir kitomis ligomis“, – kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA

Kita priežastis, anot prezidento, yra ta, kad medikai patys gali tapti viruso nešiotojais ir užkrėsti koronavirusu neužsikrėtusius pacientus.

„Manau, kad tai iš principo yra teisingas sprendimas ir mes turėtume jo laikytis“, – tvirtino šalies vadovas.

Visuomenėje netrūksta prieštaringų vertinimų susijusių su skiepais nuo koronaviruso. G. Nausėda tikino, kad visomis išgalėmis stengsis įrodinėti vakcinavimosi naudą. Visgi tarp pirmųjų, gavusių vakciną nuo koronaviruso, prezidento nebus.

„Pat skiepysiuosi pagal nustatytą tvarką, kada ateis mano eilė, pagal amžiaus grupę ir panašiai, tada ir vakcinuosiuosi. <...> Tarp pirmųjų vakcinuojamųjų tikrai nebūsiu“, – sakė G. Nausėda.

Įvertino naujosios Vyriausybės kovą su pandemija

Vertindamas naujosios Vyriausybės sprendimus, susijusius su pandemijos valdymu, prezidentas pažymėjo, kad darbus reikėjo perimti nelengvomis sąlygomis. G. Nausėda teigė, kad darbo perdavimo procese buvo stichiškumo, tam tikrų nereikalingų įtampų, kurių buvo galima išvengti.

„Sprendimai, kurie buvo priimti, iš esmės pagal kryptį yra teisingi. Manau, kad dabartinėmis sąlygomis mes privalome griežtinti savo karantino politiką. Deja, ankstesnė karantino politika davė tik pusinius rezultatus“, – kalbėjo prezidentas.

Jo teigimu, nieko negali tenkinti faktas, kad Lietuva pagal susirgimų ir mirtingumo skaičių 100 tūkst. gyventojų kopia į pirmaujančių valstybių gretas.

„Tai tikrai nėra ta sritis, kurioje mes norėtumėme pirmauti“, – kalbėjo G. Nausėda.

Šalies vadovo tvirtinimu, kol kas negalima vertinti ar Vyriausybės įvesti ribojimai duoda efektą, apie tam tikrą tarpinį rezultatą bus galima kalbėti šios savaitės pabaigoje.

„Žinoma, su sąlyga, jei mes tikrai atsakingai praleisime Kalėdų laikotarpį“, – įsitikinęs G. Nausėda.

Nuotoliniame susitikime su prezidentu dalyvavo aštuonių Vilniaus regiono savivaldybių – Elektrėnų, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono, Švenčionių, Ukmergės, Širvintų, Šalčininkų, Trakų rajonų – merai.

REKLAMA

Be koronaviruso valdymo ir vakcinavimo strategijos, taip pat aptarti klausimai, susiję su korupcijos prevencija, viešaisiais pirkimais, ankstyvojo ugdymo prieinamumu, tautinėmis bendrijomis, valstybinės žemės perdavimo savivaldybėms reforma, regiono darniu mobilumu, sostinės senamiesčio apsauga, žaliojo kurso iniciatyvų įgyvendinimu šilumos sektoriuje.

Šiuo susitikimu bus užbaigtas G. Nausėdos darbo dienų ciklas  visuose dešimtyje šalies regionų, trijų regionų problemas G. Nausėda su komanda aptarė nuotoliniu būdu.


Rašyti komentarą...
T
Tyla
2020-12-21 12:51:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patys ir skiepykites asilai
Atsakyti
0

H
Hmm
2020-12-21 12:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentui niekas nerupi,tik skiepai ir jo gerove.man atrodo jis nesusigaudo kas vyksta
Atsakyti
0

P
Petras
2020-12-21 12:22:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi pasiruose , bet vakcina bus tik vasara.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų