„Visos iniciatyvos turi būti svarstomos Konstitucijos rėmuose. Konstitucija labai aiškiai apibrėžia prezidento galias užsienio politikoje, ir jeigu tik bus kokių neatitikimų, akivaizdu, kad tokia tvarka paprasčiausiai negalės egzistuoti“, – antradienį žurnalistams komentavo prezidentas G. Nausėda.
Šalies vadovas, tikina, kad užsitęsusios sutarimo paieškos ne visada yra blogai ir gali padėti pasiekti itin gerą rezultatą.
„Kartais terminai nieko nereiškia. Kai mes svarstėme dėl ambasadoriaus Briuselyje, ilgą laiką sprendimo negalėjome rasti, galiausiai jį radome. Praėjo nemažai laiko, bet dabar visi džiaugiamės, kad turime gerą ambasadorių. Kartais ilga paieška leidžia pasiekti gerą rezultatą“, – sakė jis.
Prezidentas: kalbuosi su žmonėmis ir žinau jų profesinius planus
Po URK posėdžio užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo apie ministerijoje pradėtą tyrimą dėl kandidatų į diplomatines atstovybes tapatybės paviešinimo. Kaip tvirtino kai kurie valdantieji, kelis atrankoje dalyvavusius kandidatus paviešino ir G. Nausėda. Tačiau pats šalies vadovas aiškino, kad apie jų profesinius planus sužinojo pokalbių metu.
„Aš ne be orėje erdvėje gyvenu, aš pažįstu daugelį žmonių, kurie dirba diplomatinėje tarnyboje, kalbuosi su jais, žinau jų profesinius, asmeninius planus“, – tikino jis.
„Iki tol buvo neigta, kad konkursas buvo, jis davė konkretų rezultatą, o staiga netiesiogiai buvo patvirtinta, kad buvo anksčiau pasakyta netiesa ir konkursas vis dėlto buvo. Patys darykite išvadas“, – pridūrė prezidentas.
ELTA primena, kad pirmadienį šalies diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis pranešė, kad Užsienio reikalų ministerija (URM) pradėjo tyrimą dėl viešojoje erdvėje paviešintų ambasadorių pavardžių. Pasak jo, tokį pavedimą ministerijai davė Valstybės saugumo departamentas (VSD).
Į viešąją erdvę iškilus trintims tarp Prezidentūros ir URM dėl ambasadoriaus Lenkijoje skyrimo, spaudoje pasirodė informacija apie galimas kandidatūras į šį postą – įvardintos diplomatų Giedriaus Puodžiūno bei Laimono Tallat-Kelpšos pavardės. Vėliau šalies vadovas Gitanas Nausėda nurodė dar porą diplomatų, kurie, pasak jo, dalyvavo atrankoje į diplomatinės atstovybės vadovus Varšuvoje – tai, anot G. Nausėdos, diplomatai Petras Zapolskas ir Kęstutis Kudzmanas.
Dėl šio prezidento sprendimo konservatorius Matas Maldeikis kreipėsi į Paslapčių apsaugos koordinavimo komisiją (PAKK), prašant įvertinti, ar šalies vadovas neatskleidė tarnybinės paslapties.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!