REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnietė Jelena Serebrianskaja, kuri įtariama dalyvavusi nusikalstamame susivienijime bei neteisėtai disponavusi labai didelėmis narkotinių bei psichotropinių medžiagų kiekiais, bus laikoma Lukiškių kalėjimo ligoninėje.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį vėl negalėjo tęsti baudžiamosios bylos, kurios dalyviais tapo beveik 60 asmenų, o įtarimai pateikti 27, bylos nagrinėjime nepasirodžius įtariamajai Jelenai Serebrinskajaj.

REKLAMA

Pasak Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro Mindaugo Bliuvo, nors moteris yra nėščia, ji privalėjo dalyvauti teismo posėdyje: „Kadangi įtariamoji nepristatė jokių pateisinamų dokumentų, nutariau kreiptis į teismą dėl jos suėmimo“.

Teismas pateisino pareigūno prašymą ir priėmė nutarimą ją suimti. Jeigu paaiškės, jog moteris guli ligoninėje ar turi kitą pateisinamą priežastį, ji bus apklausta tik rugsėjo 22 dieną. Iki apklausos moteris privalės būti laikoma Lukiškių kalėjimo ligoninėje, mat yra duomenų, jog nėštumas vystosi itin komplikuotai dėl narkotikų vartojimo.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu reikiamų dokumentų nebus pateikta, J. Serebrianskaja bus apklausta surengus atskirą teismo posėdį. Teismas deda pastangas, kad būsima motinystė netrukdytų Jelenai Serebrianskajai atsakyti už savo veiksmus – pirmadienio rytą specialia nutartimi vilnietei paskirtas suėmimas.

Byloje dėl nuolat sergančių įtariamųjų apklausti tik du liudytojai.

Pernai gruodį Vilniaus apygardos prokuroras M. Bliuvas teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo, vadovavimo jam bei dalyvavimo jo veikloje, dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, netikrų pinigų laikymo, asmens dokumento neteisėto įgijimo ir laikymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje Vilniaus apygardos prokurorai kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais baigė pernai rugsėjo 23 dieną.

Pranešimai apie įtarimus dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo, vadovavimo bei dalyvavimo jo veikloje buvo įteikti daugiau kaip 60 asmenų. Dalis jų už grotų atsidūrė praėjusių metų gruodį, kiti – šiemet vasario mėnesį. Baudžiamojoje byloje, perduotoje Vilniaus apygardos teismui, yra 27 įtariamieji, kurių dalis yra suimti. Likusių nusikalstamo susivienijimo narių atžvilgiu ikiteisminis tyrimas tęsiamas.

REKLAMA

Įtariamieji kaltinami, kad dalyvaudami nusikalstamo susivienijimo veikloje, išplatino ne mažiau kaip 63 kilogramus amfetamino ir metamfetamino, apie 10 kilogramų kanapių ir jų dalių, apie vieną kilogramą kokaino, maždaug 400 gramų heroino ir per 13 tūkstančių psichotropinio poveikio tablečių.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą specialiai tam buvo sudaryta tyrimo grupė, kurioje – dvylika Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) skyriaus ir Vilniaus miesto bei rajono apylinkės prokurorų, taip pat penki Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo (LKPB ONT) padalinių pareigūnai.

REKLAMA

Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai sostinėje aptiko patalpas, kuriose veikė šio nusikalstamo susivienijimo „laboratorija“ – čia buvo gaminama psichotropinė medžiaga amfetaminas.

Per kratas buvo rasta 15 įvairių kalibrų ir kategorijų šaunamųjų ginklų, priklausiusių nusikalstamo susivienijimo nariams, taip pat apie 120 šovinių.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po LKPB ONT padalinių pareigūnų atlikto ilgalaikio operatyvinio tyrimo. Bendroje operacijoje, nukreiptoje prieš vieną stambiausių Vilniaus mieste bei apskrityje veikusią narkotikų platintojų tinklą, dalyvavo Vilniaus apygardos prokuratūros ONKT skyriaus ir Vilniaus miesto bei rajono apylinkių prokuratūrų prokurorai, LKPB ONT padalinių ir Vilniaus apskrities VPK pareigūnai. Buvo pasitelkti ir Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vyrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turint galvoje didžiulę bylos apimtį ir sudėtingumą, ikiteisminį tyrimą baigėme per tikrai trumpą laiką, – sakė šios tyrimo grupės vadovas Vilniaus apygardos prokuroras Mindaugas Bliuvas. – To pasiekėme itin glaudžiai bendradarbiaudami su Lietuvos kriminalinės policijos biuro ONT padalinių pareigūnais“.

Bylą sudaro 54 tomai.

Tam, kas organizavo ar vadovavo šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ginkluotam nusikalstamam susivienijimui, numatyta laisvės atėmimo nuo dešimties iki dvidešimties metų arba įkalinimo iki gyvos galvos bausmė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų