• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip ir prognozuota, snieginga žiema pamažu tampa šlapia. Todėl ir artimiausiomis dienomis orai primins pusiau žiemą, pusiau pavasarį, sako sinoptikas Naglis Šulija

Kaip ir prognozuota, snieginga žiema pamažu tampa šlapia. Todėl ir artimiausiomis dienomis orai primins pusiau žiemą, pusiau pavasarį, sako sinoptikas Naglis Šulija

REKLAMA

Šiandien Lietuvoje buvo debesuoti orai, nestigo ir visokių kritulių. Artimiausią naktį vyraus debesuotas dangus, daug kur trumpai trunkantys negausūs krituliai, vietomis rūkas, lijundra ir plikledis. Dieną bus debesuota, kai kur su pragiedruliais, kai kur negausūs krituliai, rūkas, lijundra ir plikledis.

Šaltieji orai iš Lietuvos pasitraukė, tačiau nedidelis šaltukas dar išliks, pirmiausia naktimis. Žemiausia temperatūra artimiausią naktį bus nuo 0 iki 3, kur nors 4–5 laipsnių šalčio. Rytoj pietuose ir šalies centre bus nuo 0 iki 2 šilumos, kitur liks 1–3 laipsniai šalčio.

„Kitaip tariant, rytoj – pusiau žiema, pusiau pavasaris. Ir naktį, ir dieną bus debesuota, kur nors su pragiedruliais. Naktį daug kur, dieną kai kur menki krituliai, vietomis rūkas, lijundra ir plikledis. Naktį bus nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio, dieną nuo 0 iki 2 šilumos, vietomis 1–3 šalčio“, – teigia N. Šulija.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienis bus ramus, apniukęs, ir naktį, ir dieną vietomis bus kritulių, daugiausia tai bus negausus sniegas. Oro temperatūra labai nevienoda. Naktį bus nuo 2 iki 7, vietomis iki 10 laipsnių šalčio, dieną bus nuo 1 iki 4 laipsnių šalčio, pietuose, pietryčiuose iki 1 laipsnio šilumos.

REKLAMA

Penktadienį vietomis krituliai – naktį daugiausia sniegas, dieną – sniegas ir šlapdriba. Naktį vėl nuo 2 iki 7 laipsnių šalčio, įdienojus vyraus 1–3 laipsniai šalčio, vakarinėje šalies dalyje bus 1–3 laipsniai šilumos.

„Ką gi, žiema dar laikosi naktimis. Tačiau panašu, kad kuo arčiau bus Kalėdos, tuo labiau žiema nuo Lietuvos tols“, – reziumavo N. Šulija.

Eismo sąlygos

Sudėtingiausios eismo sąlygos Kupiškio rajone dėl lijundros. Čia valstybinės reikšmės kelių dangos slidžios. Vilkaviškio ir Šilalės rajonuose eismo sąlygas sunkina vietomis susiformavęs rūkas, matomumas vietomis sumažėjęs iki 100 m.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl snygio sudėtingos eismo sąlygos yra Klaipėdos, Zarasų ir Raseinių rajonuose.

Visoje Lietuvoje dauguma magistralinių ir krašto kelių dangų šlapios, tačiau reikia išlikti budriems, nes vietose gali būti ir slidžių ruožų.

Mažesnio intensyvumo rajoninių kelių dangos daugiausia padengtos prispausto sniego sluoksniu, kuris vietomis siekia iki 10 cm, susidariusios provėžos, vietomis slidu.

Orai Europoje

Orus didžiojoje Europos dalyje rytoj lems viena žemo slėgio sritis ir labai stabili aukšto slėgio sritis rytuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Beveik visur dangų dengs įvairaus storio debesys, saulėta bus vietomis žemyno vakaruose ir pietuose.

Šaltis toliau traukiasi į rytus ir į šiaurę, šiluma plaukia į Italiją ir Balkanų šalis, kitur bus vidutiniškai šilta.

Romoje rytoj saulė pro debesis, nelis ir 18 laipsnių, Barselonoje debesuota ir 17 laipsnių šilumos. Paryžiuje irgi debesuota ir 10, Londone taip pat debesuota, nelis ir 9 laipsniai šilumos. Berlyne debesuota, lietus ir 4 laipsniai, Varšuvoje tiesiog debesuota ir 2 laipsniai šilumos.

REKLAMA

Prieš Kalėdas orai įžengs su trenksmu

Klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius pasidalijo pasaulio orų apžvalga ir prognozėmis.

„Savaitės viduryje dar labiau atšils (+1 – -5 °C), nedidelė šlapdriba laukiama beveik visoje Lietuvoje.

Antroje savaitės pusėje vėjas pasisuks iš šiaurės ir šiaurės vakarų, vėl prognozuojamas trumpalaikis orų atvėsimas, o kitą savaitgalį į Lietuvą iš šiaurės vakarų turėtų atslinkti aktyvūs atmosferos frontai su stipresniais vėjais, šlapdriba ir lietumi.

REKLAMA

Dar kita, prieškalėdinė savaitė nors prognozuojama būsiant permaininga, tačiau šiltesnė už šią.

Kitą savaitę vidutinė oro temperatūra visoje Europoje bus artima normai arba aukštesnė. Ir tik šiaurinėje Skandinavijoje bei Suomijoje ji bus žemesnė už daugiametę. Virš Šiaurės Amerikos žemyno šaltos oro masės kol kas liks „užrakintos“ poliariniame regione ir daug šiltesni nei įprastai orai prognozuojami Rytų ir Centrinėje Kanadoje bei JAV Vidurio vakaruose. Tolimuose Rytuose įskaitant Šiaurės rytų Kiniją, Šiaurės Korėją bei Rusijos Primorės ir Chabarovsko kraštus ir Amūro sritį vyraus speiguoti orai su minimalia oro temperatūra žemesne už -25 °C. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ilgalaikių orų prognozių duomenimis paskutinė gruodžio savaitė Baltijos regione turėtų būti vėsesnė ir sausesnė už daugiametę, o pirmasis sausio dešimtadienis – artimas daugiametei normai. Šilčiausias pirmas sausio dešimtadienis prognozuojamas vakarinei ir dalinai centrinei jos daliai“, – praneša G. Stankūnavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų