REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo, sporto ir mokslo ministras Algirdas  Monkevičius lankėsi Vilniaus Šeškinės mokykloje ir Vilniaus Gabijos gimnazijoje, kur su mokyklų vadovais aptarė jų pasirengimą artėjantiems mokslo metams bei iškylančias problemas. Ministro teigimu, įgyvendinti visas epidemiologų rekomendacijas bus sudėtinga, tačiau mokyklos tam ruošiasi ir šiuo metu jis situaciją vertina teigiamai.

Švietimo, sporto ir mokslo ministras Algirdas  Monkevičius lankėsi Vilniaus Šeškinės mokykloje ir Vilniaus Gabijos gimnazijoje, kur su mokyklų vadovais aptarė jų pasirengimą artėjantiems mokslo metams bei iškylančias problemas. Ministro teigimu, įgyvendinti visas epidemiologų rekomendacijas bus sudėtinga, tačiau mokyklos tam ruošiasi ir šiuo metu jis situaciją vertina teigiamai.

REKLAMA

A. Monkevičius teigė, jog bendrojo ugdymo planai ir ugdymo organizavimo tvarkos jau yra pakeistos, kad norinčios mokyklos galėtų dalį savo įprasto darbo organizuoti ir nuotoliniu būdu. Pasak ministro, toks mokymas kai kurioms mokykloms taps kasdienybe.

Pokalbio su ministru metu Vilniaus Gabijos gimnazijos direktorė Vilija Klimavičienė iškėlė vieną didžiausių savo nuogąstavimų, apie kurį viešojoje erdvėje jau kurį laiką šneka nemaža dalis švietimo bendruomenės – neformaliojo ugdymo organizavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėl to, paklaustas apie tai, kaip turėtų vykti neformaliojo ugdymo užsiėmimai, ministras tikslių patarimų nepateikė. Pasak jo, reikia bandyti laikytis atstumo, amžiaus grupių atskyrimo, tačiau jeigu to padaryti nepavyksta, vienintelis pasiūlymas – kaip įmanoma labiau saugotis.

REKLAMA

„Reikia laikytis tų pačių priemonių, kurios yra rekomenduojamos – kaukės, sanitarija, vėdinimas. Patalpų dezinfekavimas – ne tik rankenų, bet ir priemonių, kurias vaikai liečia.

Patarimų yra duota. Kalbėdamasis su savivaldybėmis girdžiu, kad tuo yra pasirūpinta, visur patvirtinimą gaunu, kad ir su rezervu yra pasirūpinta saugos priemonėmis. Manau, kad neturi nutrūkti ir neformalusis ugdymas, bet tik laikantis visų tų reikalavimų“, – aiškina A. Monkevičius.

Nuotolinio ugdymo bus vis daugiau

A. Monkevičius žiniasklaidai pasakojo, jog pagal naujas tvarkas, norinčios mokyklos gali dalį savo įprasto darbo, apie 30 proc., organizuoti ir nuotoliniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministro, šie sprendimai bus priimami konkrečiai mokyklai pateikus prašymą ir pareiškus norą dalį savo veiklos vykdyti nuotoliu. 

Nuotolinis mokymas taps kasdienybe ir  bus integruotas į nuolatinius ugdymo planus“, – sakė A. Monkevičius.

Vyriausybėje taip pat tikimasi patvirtinti 13 mln. eurų biudžetą, skirtą pagalbai organizuojant nuotolinį mokymą. Kaip sako pats švietimo, sporto ir mokslo ministras, planuojama, jog šie pinigai bus išskirstyti po visas Lietuvos savivaldybes kaip tikslinė dotacija, po 40 eurų prie kiekvieno mokinio krepšelio. 

„Technologinės priemonės irgi bus šiame krepšelyje. Negaliu pasakyti konkrečiai, kurios priemonės. Visos, kurios yra reikalingos ir atitiks kokybės kriterijus, kad tai būtų kokybiškos priemonės, reikalingos įgyvendinti ugdymo programą, jos bus įtrauktos į katalogą ir mokyklos galės nusipirkti“, – sakė ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai kurių rekomendacijų sunku laikytis“

Vilniaus Gabijos gimnazijos direktorė Vilija Klimavičienė sako, kad kai kurių rekomendacijų laikytis bus sudėtinga.

„Galbūt 100 proc. sunku mokyklai visų jų laikytis, bet tai yra rekomendacijos“, – žurnalistams sakė mokyklos vadovė.

Jos teigimu, sunku laikytis rekomendacijų dėl patalpų vėdinimo, srautų nemaišymo per neformalųjį ugdymą.

„Dėl neformalaus ugdymo – tai yra skirtingų klasių vaikai, taip pat tas vėdinimas klasėse – kalbama, kad būtų paskirti budintys mokinukai, jog jie galėtų išvėdint, nes jeigu jie bus klasėse, jau jie klasės šeimininkai – būtinai turės tas vėdinimas atliekamas“, – teigė V. Klimavičienė.

REKLAMA

„Ir su valytojais kalbame, kiek ten ko jie turės dezinfekuoti. Tas rankenas bent du kartus dienoje – kalbame apie tai“, – pridūrė ji.

Vilniaus Gabijos gimnazija numačiusi ugdymo procesą pradėti priskirtose klasėse skirtingu metu – rugsėjo antrąją vieni mokiniai ateis aštuntą ryto, kiti – pusę devynių.

Taip pat numatyta kiekvienai klasių kategorijai nustatytu laiku 15 minučių pietų pertrauka gimnazijos valgykloje.

Be kita ko, tėvai perspėjami neleisti savo vaikų į mokyklas, jeigu šie jaučia peršalimui būdingų simptomų ar jų temperatūra pakilusi.

Socialdemokratų lyderis: ministras nesusitvarko

Tuo metu opozicinės Socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas trečiadienį pareiškė, kad švietimo ministras A. Monkevičius, artėjant mokslo metams, nesusitvarko, todėl rugsėjį mokyklose vyraus chaosas. 

REKLAMA

„Akivaizdu, kad ministras pasiruošimo mokslo metams laikotarpį pramiegojo. Liko kelios dienos, bet mokyklos, mokytojai ir tėvai realiai nežino, kaip bus organizuojamas mokymosi procesas, galų gale, kaip bus su mokslo metų atidarymo šventėmis, mokinių maitinimu ir taip toliau. Tai yra neveiklumo pavyzdys“, – pranešime teigė G. Paluckas.

Jo teigimu, ministerijos rekomendacijos yra sunkiai pritaikomos praktikoje. 

„Negalima tiesiog aklai kopijuoti Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, kaip elgtis pandemijos sąlygomis, visiems iš eilės. Kam, pavyzdžiui, jas taikyti ir rajonų mokykloms, kur neužfiksuotas nė vienas susirgimas koronavirusu? Nereikia be reikalo gąsdinti žmonių ir visuomenės“, – teigė socialdemokratų lyderis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat pridūrė, kad ministerija neparuošusi ir skaitmeninio turinio mokykloms, jeigu ugdymo procesą tektų tęsti nuotoliniu būdu.

Šalies mokyklos dėl pavasarį paskelbto karantino mokslo metus užbaigė nuotoliniu būdu, artėjant naujiems mokslo metams, neatmetama galimybė, kad bent dalis mokymo proceso irgi vyks iš namų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų