Monkevičius ragina pergalvoti Rugsėjo 1-osios šventę: siūlo dėvėti kaukes, laikytis atstumo

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius mokyklas ragina pergalvoti rugsėjo 1-osios šventes ir išvengti masinių susibūrimų. Ministras mokyklas skatina šventes rengti atvirose erdvėse, o tam nesant galimybių – laikytis būtinų saugumo reikalavimų.

Šiais mokslo metais moksleiviai mokysis nebe nuotoliniu, o įprastiniu būdu, tačiau mokykloms taikomi griežti saugumo reikalavimai.

„Tikrai reikia vengti masinių švenčių, kuriose sunku laikytis saugos reikalavimų, išvengti kontakto, laikytis saugaus atstumo ir sumažinti kiek galima labiau bet kokią riziką dėl užkrato paplitimo.

Rekomenduojama, rugsėjo 1-ąją, jeigu oras leistų, daryti lauke, taip būtų lengviau. Bet, jeigu patalpoje, tuomet laikantis reikalavimų. Ten, kur neįmanoma laikytis saugaus atstumo, dėvėti kaukes“, – žurnalistams antradienį kalbėjo A. Monkevičius.

Jam antrino ir ŠMSM Bendrojo ugdymo departamento direktorė Jolanta Navickaitė.

„Noriu pakviesti mokyklas šiais metais persvarstyti rugsėjo 1-osios šventės esmę ir paieškoti kūrybingų ir visai netipinių sprendimų, kaip galėtume šią šventę pasitikti gerai nusiteikę, geros nuotaikos ir visa tai padaryti saugiai.

Organizuojant rugsėjo 1-osios renginį jį rekomenduojame organizuoti atskiroms klasėms, srautams ar grupėms, mažesnėmis grupelėmis, kad galėtume suvaldyti srautus“, – kalbėjo J. Navickaitė.

Jis akcentavo, kad renginio metu privalu laikytis saugaus atstumo. Jeigu renginys vyksta atviroje erdvėje, būtinas saugus atstumas – bent 1 metras, jei uždaroje patalpoje – bent 2 metrai. Mokinių tėvai turėtų dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones.

„Jeigu neįmanoma užtikrinti saugaus atstumo tarp mokinių, tikrai rekomenduojame dėvėti ir mokiniams nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones“, – sakė J. Navickaitė.

Moksleiviai sugužės į klases

Portalas tv3.lt primena, kad mokslo metai kaip ir įprastai šiemet prasideda rugsėjo 1-ąją. Mokiniai ir studentai turėtų pradėti mokytis įprastiniu būdu klasėse ir auditorijose. 

REKLAMA

Pirmo kurso studentams rekomenduojama mokslo metus pradėti nuo rugsėjo 14 d. Šią datą turėtų pasitvirtinti aukštosios mokyklos.

Per mokslo metus bus nuolat stebima epidemiologinė situacija, nustatyti kriterijai, į kuriuos bus atsižvelgiama organizuojant ugdymą kiekvienoje savivaldybėje.

Rekomendacijos mokykloms

Atsižvelgiant į esamą epidemiologinę situaciją, planuojama, kad nuo rugsėjo 1 d. ugdymas vyks įprastu būdu – mokyklų patalpose, tačiau laikantis didesnių saugumo sąlygų. Pagrindinis principas organizuojant ugdymą – valdyti mokinių srautus, kad būtų mažinamas skirtingose klasėse besimokančių mokinių kontaktas. 

Ikimokyklinis, priešmokyklinis, bendrasis ugdymas. Asmenys, atlydintys mokinius, mokyklos darbuotojai, mokytojai bendrose uždarose erdvėse (pvz., koridoriuose, valgyklose, mokytojų kambaryje ar pan.), klasės renginiuose uždarose erdvėse dalyvaujantys suaugusieji, pvz., tėvai, kai tarp dalyvių neišlaikomas 2 metrų atstumas, turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kt. Nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti sveikatos būklei. Jeigu mokytojas ar kitas mokyklos darbuotojas negali dėvėti nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės dėl savo sveikatos būklės ar vykdomos veiklos specifikos, jam gali būti parenkamos kitos asmeninės apsaugos priemonės.

Šiais mokslo metais kiekvienai mokinių klasei būtina paskirti vieną konkrečią klasę, kurioje vyks visos pamokos, išskyrus technologijų, gamtos mokslų dalykus. Kitose klasėse greta turėtų taip pat mokytis bendraamžiai, kad būtų galima išvengti skirtingo amžiaus mokinių kontaktų. Jei ugdymui naudojamos bendros patalpos (specializuoti kabinetai, salės ir pan.), po kiekvienos pamokos jos turi būti išvėdinamos ir išvalomos. Jei mokymo priemone, inventoriumi naudojasi daugiau kaip vienas mokinys, jos turi būti išvalomos ir dezinfekuojamos po kiekvieno panaudojimo. Ribojamas dalijimasis ugdymo priemonėmis.

REKLAMA

Mokykloje bus būtina reguliuoti mokinių srautus, kad kuo mažiau susidurtų skirtingo amžiaus mokiniai. Dėl to patariama pamokas skirtingų klasių mokiniams pradėti ne tuo pačiu laiku, pvz., pamokų pradžios laikas 5 klasių mokiniams galėtų būti 9 val., 6 klasių – 8 val. Mokykla turėtų pasirengti mokinių judėjimo krypčių žemėlapį mokyklos patalpose. Jeigu mokykloje yra galimybė, būtina numatyti kelis įėjimus, kelis skirtingus išėjimus ir kelią, kuriuo arčiausiai pasiekiama mokymosi vieta. 

Rekomenduojama organizuoti po dvi to paties dalyko pamokas iš eilės, o pietų pertraukai skirti ilgesnį laiką. Patariama kai kurių dalykų pamokas vesti lauke, jeigu tinkama mokyklos aplinka, oro temperatūra. Mokiniams bus būtinai teikiama švietimo ir mokymosi pagalba, konsultacijos galės būti organizuojamos ir nuotoliniu būdu.

Maitinimas. Mokiniai pavalgyti galės klasėse, maistą patiekus vienkartiniuose induose, arba mokyklos valgykloje, jeigu bus skirtos atskiros erdvės skirtingų klasių mokiniams. Valgykloje kartu pietauti turėtų tik tos pačios klasės mokiniai ir šalia esančių klasių mokiniai, kurie naudojasi bendra koridoriaus erdve. Mokyklos valgykloje turi būti užtikrintos tinkamos sąlygos darbuotojų ir mokinių rankų higienai: praustuvėse tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, prie praustuvių patiekiama skysto muilo, vienkartinės priemonės rankoms nusišluostyti. 

Mokinių vežiojimas. Mokiniai, kurie į mokyklas atvažiuoja ir grįžta mokykliniais autobusais, turi sėdėti saugiu atstumu vienas nuo kito ir vairuotojo. Visi turi dėvėti kaukes, išskyrus tuos, kuriems dėl kaukės dėvėjimo gali pablogėti sveikata, arba kurie serga lėtinėmis ligomis ir kaukės dėvėti neįmanoma. Autobuso rankenos, kėdžių atlošai ir kiti dažniausiai liečiami paviršiai turi būti dezinfekuojami kas kartą prieš įlaipinant kitą vežamų mokinių grupę. Mokiniai, važinėjantys maršrutiniais autobusais, privalo laikytis bendrųjų saugos reikalavimų, kaip ir kiti keleiviai.

REKLAMA

Neformalusis vaikų švietimas. Neformaliojo vaikų švietimo veiklos galės vykti laikantis vaikų grupių izoliacijos principo. Vaikai nuolatos turi dalyvauti tos pačios grupės veiklose, vengiama skirtingų grupių vaikų kontakto patalpose, kuriose vykdoma veikla. Tėvai ar kiti suaugusieji asmenys, kurie nedalyvauja neformaliojo švietimo veiklose, uždarose patalpose, kai tarp dalyvių neišlaikomas 2 metrų atstumas, turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. 

Koronoviruso atvejis mokykloje. Jeigu mokyklos vadovas iš mokytojo, kito darbuotojo, mokinio, jo tėvų gaus informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronoviruso infekciją), apie tai nedelsdamas privalės informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Vadovas privalės bendradarbiauti su centru, kad būtų nustatyti sąlytį turėję asmenys ir jiems taikoma 14 dienų izoliacija. Jei mokyklos darbuotojui ar mokiniui yra nustatoma COVID-19 liga, mokyklos mokiniams ugdymas toliau tęsiamas nuotoliniu būdu: ne mažiau kaip 50 procentų ugdymo procesui numatyto laiko skiriama sinchroniniam ugdymui, ir ne daugiau kaip 50 procentų – asinchroniniam ugdymui. Bendruosiuose ugdymo planuose taip pat numatyta, kad nepertraukiamo sinchroninio ugdymo trukmė negali viršyti 2 valandų. 


Rašyti komentarą...
J
Juokdarys
2020-08-25 12:59:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar bent kiek mąstom kad laikytis saugaus atstumo mokykloje neįmanoma Ar yra mąstančių ir bent kiek suprantančių. Man tai panašu, kad kalba, jog reikia kalbėti
Atsakyti
-1

J
Justinas
2020-08-25 13:15:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet juokingiausia kad vaikai ateis i mokykla buriais ir be kaukiu,o klasese gaus laikytis atstumu ir devet kaukes. Kur logika...
Atsakyti
0

P
Petras
2020-08-25 13:12:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam isviso reikalinga mokykla?
Vaziuokite geriau plauti tualetu ir rinkti darzoviu.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų