švietimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „švietimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „švietimas“.

Dabartinė švietimo būklė gąsdina ekspertus: mes kaip laivas plaukiame neaišku į kur

Trečdalio pradingusių dešimtokų rašinių Švietimo agentūrai taip ir nepavyko atkurti. Mokiniai ir mokytojai baiminasi, kad tokia betvarkė gali būti ir per brandos egzaminus, mat dabar net ir atsakomybės nelabai yra iš ko reikalauti – beveik du mėnesius nėra švietimo ministro, daugiau nei tris mėnesius nėra už patikrinimus atsakingos Švietimo agentūros vadovo. Švietimo sistema – begalvė, o nuolatinių reformų chaoso išvarginti mokytojai svajoja, kada sistemoje jis pagaliau baigsis.

DIENOS PJŪVIS. Ar žlugs valstybinė švietimo sistema – ką atneš reformų virtinė?

Trečdalio pradingusių dešimtokų rašinių Švietimo agentūrai taip ir nepavyko atkurti. Mokiniai ir mokytojai baiminasi, kad tokia betvarkė bus ir per brandos egzaminus, mat dabar net ir atsakomybės nelabai yra iš ko reikalauti – beveik du mėnesius nėra švietimo ministro, daugiau nei tris mėnesius nėra už patikrinimus atsakingos Švietimo agentūros vadovo. Švietimo sistema begalvė, o nuolatinių reformų chaoso išvarginti mokytojai svajoja, kada sistemoje jis pagaliau baigsis.

Lietuviai – tarp vangiausiai ES tikrinančių turinio patikimumą internete

Lietuvos gyventojai internete skelbiamos informacijos patikimumą tikrina bene vangiausiai Europos Sąjungoje (ES), rodo Eurostato duomenys.  Praėjusią savaitę paskelbto tyrimo duomenimis, tik 15 proc. 2023-iaisiais apklaustų lietuvių, kurie naudojosi internetu likus trims mėnesiams iki apklausos, patikrino interneto naujienų svetainėse ar socialinėje medijoje rastos informacijos, turinio teisingumą. Šis rodiklis mažesnis dviejose ES šalyse – Kipre (10 proc.
2024-06-09

Į mokyklų ugdymą siekiama įtraukti LGBTQI lytiškumo temas: teigia, kad svarbu keisti mokytojų nuostatas

Į Lietuvos mokyklų ugdymą siekiant įtraukti LGBTQI lytiškumo temas, svarbu keisti mokytojų nuostatas, dirbti su vadovėlių leidėjais, sako Švietimo ministerijos (ŠMSM) atstovė Irena Raudienė. „Mes turėtume atkreipti dėmesį į mokymosi priemones, nes nemažai diskriminavimo atvejų atsiranda netyčia įvairiose mokymosi priemonėse, vadovėliuose, pratybose“, – Tarptautinėje įvairovės švietime konferencijoje penktadienį sakė ministerijos Ugdymo programų skyriaus vedėja.

Dingus dešimtokų rašiniams, mokiniai baiminasi dėl brandos egzaminų

Trečdalio pradingusių dešimtokų rašinių Nacionalinei švietimo agentūrai (NŠA) taip ir nepavyko atkurti. Mokiniai ir mokytojai baiminasi, kad tokia betvarkė bus ir per brandos egzaminus, mat dabar net ir atsakomybės nelabai yra iš ko reikalauti – beveik du mėnesius nėra švietimo ministro, daugiau nei tris mėnesius nėra už patikrinimus atsakingos Švietimo agentūros vadovo. Švietimo sistema begalvė, o nuolatinių reformų chaoso išvarginti mokytojai svajoja, kada sistemoje jis pagaliau baigsis.

Marius Jovaiša apie šeimą ir didžiausias tėvų daromas klaidas: „Dykinėjimas priveda prie labai negerų dalykų“

Tėvo diena Lietuvoje švenčiama birželio 2-ą dieną. Visi puikiai supranta, kaip svarbu yra ugdyti savo atžalas, kad gyvenime jiems sektųsi tik geriau, tačiau kartais ne visi žino, kaip tą padaryti. Apie tai, kokį santykį su vaikais privalo kurti tėvas ir kaip turi keistis švietimo sistema Lietuvoje dalinasi sveiko gyvenimo būdo propaguotojas, verslininkas ir 4 vaikų tėvas Marius Jovaiša. Vyras pasakoja, kad nuo pat mažens jis ėmė pavyzdį iš savo tėvų ir senelių, kurie mėgdavo dažnai skaityti.

Šimonytė: tikiuosi švietimo ministro klausimą su prezidentu aptarti asmeniškai, o ne per žiniasklaidą

Premjerė Ingrida Šimonytė tikisi artimiausiu metu asmeniškai su prezidentu Gitanu Nausėda aptarti švietimo, mokslo ir sporto ministro klausimą. „Aš labai tikiuosi, kad turėsiu galimybę šitą klausimą aptarti su prezidentu ne per žiniasklaidą, tai ketinu tai padaryti, kai tik grįšiu iš komandiruotės Singapūre“, – žurnalistams Elektrėnuose teigė I. Šimonytė. Visgi premjerė neatskleidė, ar jau turi nusimačiusi konkretų kandidatą į švietimo ministro postą. „Kandidatų aš turiu visada.

Lenkija jau žengė žingsnį, apie kurį svarsto ir Lietuva: ekspertas atkerta – vis bandome skolintis reformas

Lenkijos ministro pirmininko Donaldo Tusko Vyriausybė šį mėnesį įteisino draudimą pirmų-trečių klasių moksleiviams paskirti atlikti namų darbus – taip siekiama reformuoti švietimo sistemą kritinio mąstymo ugdymo link. Netrukus ši žinia pasklido ir Lietuvoje, mat daugelis tėvų skundžiasi, jog Lietuvoje vaikams taikomi krūviai yra per dideli.  Pagal Lenkijoje priimtą dekretą, mokytojai nebegali duoti privalomų namų darbų vaikams nuo pirmos iki trečios klasės.

Vienas Lietuvos universitetas svarsto grįžti prie stojamųjų egzaminų

Kilus problemoms dėl vienuoliktokų tarpinių patikrinimų, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) teigia neatmetantis galimybės grįžti prie stojamųjų egzaminų, tuo metu kitos šalies aukštosios mokyklos tokių planų neturi. VDU nurodė stojamųjų egzaminų idėją kėlusi dar COVID–19 pandemijos metu, kai svarstyta, kaip ir ar organizuoti valstybinius egzaminus. „Nes valstybinių egzaminų metu nėra matuojamos kompetencijos, kurios reikalingos universitetinėms studijoms.
Aktualijos 2024-05-12

Policiją pasiekė 5-oko tėvų skundas dėl įvykio Vilniaus mokykloje: mokytojas tampė ir pravardžiavo

Į Vilniaus policiją ukrainiečių šeima kreipėsi dėl smurto prieš vienuolikmetį vaiką privačioje mokykloje. Anot mamos, pusamžis lietuvių kalbos mokytojas jos vienuolikmetį sūnų čiupo už peties, nutempė žemėn ir tempė per visą klasę, vadino mudaku ar mudyla, šoko ištiktas berniukas gerai nepamena. Penktokui po tokio, kaip jis pasakoja, mokytojo išpuolio pasidarė bloga, ėmė pykinti, jam skaudėjo galvą. Šeima kreipėsi į medikus ir policiją. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų