• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių mokyklų vadovų asociacijos taryba vakar inicijavo susitikimą su Savivaldybės administracijos vadovu Vladu Damulevičiumi. Vadovai siekė iš pirmų lūpų gauti informaciją apie planus, susijusius su mokyklų finansavimu.

REKLAMA
REKLAMA

Ar krizė baigėsi?

„Norėjome gauti informaciją apie kitų metų biudžeto perspektyvas ir išsiaiškinti pozicijas dėl planų centralizuoti įvairių paslaugų pirkimus“, – sakė asociacijos pirmininkas, Simono Daukanto gimnazijos direktorius Vytautas Kantauskas.

REKLAMA

Mokyklų vadovų pagrindinis rūpestis – koks bus mokyklų finansavimas kitais metais? Dvejus metus biudžetinėms įstaigoms veržti diržai. Mokyklų finansavimas sumažėjo 30 procentų.

„Jeigu garsinama, kad krizė baigėsi, aplinkos lėšas mokykloms reikia didinti, juk buvo sujungtos kelios mokyklos, lėšų sutaupyta,“ – įsitikinęs V. Kantauskas.

Leisti pasirinkti

Vadovams rūpi ir keliamos idėjos centralizuoti biudžetinių įstaigų buhalterinę apskaitą, viešuosius paslaugų pirkimus. Kada laukti pertvarkos?

REKLAMA
REKLAMA

Mokyklų vadovų nuomone, nereikėtų skubėti. V. Kantauskas svarstė, jog turi būti leista įstaigoms pačioms pasirinkti: tos įstaigos, kurios turi kompetentingus specialistus, galėtų dirbti ir savarankiškai.

Pati Savivaldybė neblizga rengdama viešuosius pirkimus. V. Kantausko teigimu, pernai naikinant mokyklose sargų etatus, centralizuotas apsaugos paslaugos pirkimas Savivaldybėje strigo tris mėnesius.

Tinklo pertvarka – tik pagal planą

Savivaldybės politikams nepavyko nuo šių mokslų metų iš mokyklų tinklo išbraukti pradinių mokyklų. Bet prie tinklo pertvarkos pažadėta grįžti, išanalizavus, kiek mokinių atėjo šį rugsėjį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra patvirtintas mokyklų tinklo pertvarkos planas iki 2015 metų, jam esame pritarę, – primena V. Kantauskas. – Reikia tik laikytis plano kriterijų ir nebeburti kasmet iš kavos tirščių, kokias mokyklas jungti ir uždarinėti.“

Jis kritikuoja ir planus steigti Katalikų gimnaziją, kai veikiančios gimnazijos neturi mokinių pertekliaus.

„Katalikų gimnaziją galima būtų steigti, tik jeigu į ją būtų reorganizuota kuri nors iš gimnazijų, – sakė V. Kantauskas.

„Nieko nežadėjau“

V. Damulevičius „Šiaulių kraštui“ sakė mokyklų vadovams nieko nepažadėjęs. Vienintelis dalykas aiškus – mokyklų finansavimas kitais metais išliks toks pat kaip šiemet. „Siūlyti jį dar mažinti, tikrai nedrįsčiau“, – sakė direktorius.

REKLAMA

Jis siūlęs mokyklų vadovams galvoti apie rezervus. Pavyzdžiui, tos mokyklos, kurios mokinių maitinimą atidavė į privačias rankas, išlošė.

„Sutaupo iš maitinimui skirtų lėšų ir jas gali nukreipti kitiems poreikiams, – teigė V. Damulevičius. – Planuojame optimizuoti maitinimui skiriamas lėšas, analizuodami, kiek tam išleidžiama, tad kai kam gali jų ir pritrūkti.“

Rūta JANKUVIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų