„Aišku, kad koalicijos posėdis dėl šios situacijos ir kaip apskritai judėsime toliau, neišvengiamai atsitiks“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Mitalas.
Anot jo, į skandalą įsivėlusi ministrė priėmė logišką sprendimą palikti Vyriausybę.
„Ji galbūt tikrai galėjo visus tuos klausimus išsklaidyti iškart, kilus pirmiesiems klausimams į viską atsakyti. Bet dabar, kadangi situacija labai jau nedovanotinai užsivėlė ir atsakymai, suprantu, kad neįtikina (...), ta istorija nesusidėlioja į didelį paaiškinimą, tai manau, kad jos sprendimas logiškas, teisingas“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkas.
Visgi, politikas pripažįsta, jog susiklosčiusi situacija, kai M. Navickienė detaliai neatsako į visus jai keliamus klausimus, atrodo prastai.
„Prastokai (atrodo – ELTA). Man atrodo ir partijoje, ir apskritai – jeigu kyla kažkokių kažkam klausimų, jeigu antroji pusė gali žinoti daugiau atsakymų, kas mokėjo už tą skrydį ir panašiai – tikrai galima paskambinti net ir tada, kai jis vairuoja, tuos atsakymus gauti ir juos visuomenei pateikti“, – kalbėjo V. Mitalas, referuodamas į M. Navickienės paaiškinimus, kodėl šiomis dienomis jai nepavyksta situacijos aptarti su sutuoktiniu, buvusiu „Foxpay“ valdybos nariu Mindaugu Navicku.
„Jeigu visuomenė pradeda jausti, kad to nuoseklumo vienoje ar kitoje istorijos vietoje yra mažai, tada mes turime politinę problemą, kuri gali baigtis net atsistatydinimu – kaip ir šiuo atveju“, – apibendrino parlamentaras.
Ketvirtadienio rytą premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad tenkino M. Navickienės prašymą trauktis iš posto. Savo ruožtu po susitikimo su ministre pirmininke šalies vadovas Gitanas Nausėda tikino, kad gavęs oficialų teikimą dėl ministrės atleidimo nedelsiant jį pasirašys.
ELTA primena, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė nusprendė palikti postą tęsiantis skandalui dėl jos ir politikės sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmone „Foxpay“, jos savininke Ieva Trinkūnaite ir verslininkės sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu Vilhelmu Germanu.
Finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje. Trečiadienį pranešta, kad pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – ministrės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.
M. Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m., nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, Lietuvos bankui pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.
Tiesa, naujienų portalas 15min.lt skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog ministrės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.
Ministrė M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja politikė bendrauja retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo.
Trečiadienį 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.
Lietuvos bankas atlieka patikrinimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!