• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienio vakarą socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei įteikus premjerei atsistatydinimo prašymą, ketvirtadienio rytą numatytas Vyriausybės vadovės Ingridos Šimonytės ir prezidento Gitano Nausėdos susitikimas.

Trečiadienio vakarą socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei įteikus premjerei atsistatydinimo prašymą, ketvirtadienio rytą numatytas Vyriausybės vadovės Ingridos Šimonytės ir prezidento Gitano Nausėdos susitikimas.

REKLAMA

Prezidento darbotvarkėje šis susitikimas su ministre pirmininke atsirado vėlų trečiadienio vakarą. Tačiau, anot šalies vadovo vyriausiojo patarėjo Frederiko Jansono, pokalbis su premjere sutartas dar iki žinios apie M. Navickienės atsistatydinimą.

„Prezidento iniciatyva ryt 9.15 įvyks susitikimas su premjere. Aptars situacija Vyriausybėje“, – Eltai teigė prezidento vyriausiasis patarėjas F. Jansonas.

„Susitikimas suderintas šį vakarą, pasirodžius naujausiai informacijai apie ministrės skrydį į Dubajų, bet dar iki jai paskelbiant apie prašymą atsistatydinti“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

ELTA primena, kad tęsiantis skandalui dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“, socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė pranešė pateikusi premjerei atsistatydinimo prašymą.

REKLAMA

„Ką tik priėmiau vieną sunkiausių savo gyvenimo sprendimų. Išsiunčiau atsistatydinimo prašymą Premjerei Ingridai Šimonytei“, – trečiadienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje rašė ministrė, nurodydama, jog ketvirtadienio rytą plačiau pakomentuos priimtus sprendimus.

Įmonė „Foxpay“ bei jos buvęs valdybos narys, M. Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas atsidūrė dėmesio centre, paaiškėjus, kad Lietuvos bankas atlieka minėtos finansinių technologijų įmonės patikrinimą. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl „Foxpay“ buvo atliekamas tyrimas ir vyriausybinėje Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijoje. Trečiadienį pranešta, kad pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei Ievai Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – ministrės sutuoktinis M. Navickas. Pranešama, kad dar svarstant būsimą sandorį „Foxpay“ savininkė pakeitė planus ir persigalvojo, tačiau komisija savo iniciatyva įvertino įmonę ir nustatė, jog investuotoja neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar daugiau įtarimų dėl „Foxpay“ bei įmonės vadovybės kilo po to, kai naujienų portalas 15min.lt paskelbė, jog į skandalą įsivėlusio „Foxpay“ yra susijusi su kita įmonių grupe „iSun“. Jos steigėja, valdybos pirmininkė yra vienintelė „Foxpay“ savininkė I. Trinkūnaitė. Tačiau „iSun“ veikloje anksčiau aktyviai dalyvavo ir I. Trinkūnaitės sugyventinis – už finansinius nusikaltimus kalėjęs V. Germanas. Kaip rašoma portalo publikacijoje, ministrės M. Navickienės sutuoktinis kartu su V. Germanu priiminėjo „iSun“ grupės kertinius darbuotojus, padalinių vadovus. Anksčiau M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.

REKLAMA

Taip pat naujienų portalas pranešė, kad pernai ministrė kartu su įmonės „Foxpay“ akcininke I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.

M. Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m. Taip pat jis nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, Lietuvos bankui pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.

2012-2016 m. M. Navickienė taip pat buvo sutuoktinio įmonės „LITLAB“ akcininkė. Ministrė yra sakiusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo – tačiau apie jos sugyventinio praeitį su teisėsauga nieko nežinojusi.

SKAISČIAI vagia SKAISČIAI
SKAISČIAI vagia SKAISČIAI
Aiškėja schemute. Anūko MORTOS aferos su sklypu už 1 eurą partneris Š. Stepukonis greičiausiai 40 mljn eurų plovė per M. NAVICKIENĖS vyro finansinių aferistu Foxpay. Tokių pinigų be bendrininkų neišplausi. O gina NAVICKIENE pats Landsbergis , SIMONYTE, o nuteistų, korumpuotų gaujų koalicijos VRM BILOTAITE davė žinią, kad Navickui svyla padai ir laikas plautis iš įmonės. Jei ne Europos prokuratūra bendrininkai pasidalintų 40 mljn ir Lietuvos prokuratūra nesulotų. Tuo tikslu Landsbergis , ŠIMONYTE ir sudarė seimo koaliciją su nuteistom, korumpotom nusikaltėlių gaujos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų