Apie S. Kairio paiešką paskelbė Rusijos vidaus reikalų ministerija. Duomenų bazėje nenurodyta, dėl kokio nusikaltimo ieškomas S. Kairys.
„Rusija paskelbė mano paiešką? O! Tai reiškia principingą laikyseną, vertybiniai sprendimai davė rezultatą“, – tv3.lt kalbėjo ministras Simonas Kairys.
Paklaustas, ar sulaukė kokios nors žinios iš Rusijos apie paskelbtą paiešką S. Kairys sakė, kad ne.
„Bet turėkime omenyje, kad mes kalbame apie visiškai kitomis taisyklėmis besivadovaujančią šalį, arba, tiksliau tariant, režimą, kuriam tarptautinės teisės normos, demokratija ir kiti dalykai yra, na, nusispjaut. Tai šitoj vietoj tas buvo aišku ir, maniau, kad žymiai anksčiau tas galėtų būti, nes, visgi, kultūra, paveldas irgi yra karo zona, nes visi agresoriai, ką bedarydami, jie visada kultūrą, paveldo politiką, istorinę atmintį bando interpretuoti savaip ir pateisinti agresiją“, – kalbėjo jis.
„Kultūrinius karus irgi reikia lygiai taip pat, kaip tuos, kurie jau vyksta fronte“, – pridūrė ministras.
S. Kairys nebuvo linkęs daugiau kalbėti apie Rusijos sprendimą skelbti jo paiešką, bet nurodė, kad savo pareiga mato priimti sprendimus, kurie neleistų iškreipti istorijos, sukurti sąlygas Lietuvai atrodyti pavergtai su visomis iš to kylančiomis pasekmėmis.
Rusijos vidaus reikalų ministerijos ieškomų asmenų sąraše atsidūrė Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas ir Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys. Nepriklausomas Rusijos portalas „Mediazona“ tai nustatė iš vidaus reikalų ministerijos interneto svetainės atsisiuntusi visą viešai prieinamą paieškos duomenų bazę – beveik 100 tūkst. paieškos kortelių.
Ieško ir daugiau asmenų
Rusijos vidaus reikalų ministerijos ieškomų asmenų sąraše atsidūrė Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas.
Anksčiau Rusijos tyrimų komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas pareikalavo, kad jo pavaldiniai patikrintų Estijos valdžios institucijų veiksmus, susijusius su tanko T-34 formos paminklo nugriovimu Estijos Narvos mieste netoli sienos su Rusija.
Be K. Kallas ir S. Kairio, į ieškomų asmenų sąrašą buvo įtraukta daugiau nei šimtas Rytų Europos pareigūnų ir politikų, kuriems buvo iškeltos baudžiamosios bylos dėl sovietinių paminklų griovimo jų šalyse.
Tarp jų yra du trečdaliai ankstesnio šaukimo Latvijos Saeimos narių, Rygos, Klaipėdos, Vilniaus, taip pat Ukrainos miestų Lucko ir Rivnės tarybų nariai, Lenkijos Valbžycho miesto meras ir Lenkijos valstybės turto ministro pavaduotojas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!