REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik pusė visų reanimacijoje gulinčių žmonių yra vaikai, apsinuodiję alkoholiu arba narkotikais. O didžiajai daugumai jaunuolių apsvaigus prasideda haliucinacijos – vaidenasi raganos, velniai ir puola gyvatės. 

Beveik pusė visų reanimacijoje gulinčių žmonių yra vaikai, apsinuodiję alkoholiu arba narkotikais. O didžiajai daugumai jaunuolių apsvaigus prasideda haliucinacijos – vaidenasi raganos, velniai ir puola gyvatės. 

REKLAMA

Daugiau nei trečdalis sostinės dešimtokų pirmą kartą alkoholio paragavo iki trylikos metų. Taip pat kas trečias sostinės dešimtokas bent kartą buvo girtas. Tačiau ne tik alkoholis, bet ir narkotinės medžiagos mokyklose ranka pasiekiamos kiekvienam.

Jaunuoliai jas vartoja ne tik rūkydami populiarias elektronines cigaretes, bet ir klijuodami pleistrus, uostydami purkškiklius. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro koordinatorė Emilija Gaidytė pastebi, kad būtina reaguoti į tokią nepalankią statistiką.

Tai yra tam tikra raudona vėliava, rodanti tą ankstyvą alkoholio vartojimo amžių, į kurį turime reaguoti“, – teigia E. Gaidytė.

REKLAMA
REKLAMA

Nors apsinuodijusių alkoholiu skaičius mažėja, į reanimacijas patenka vis jaunesni vaikai. Ligoninėms esą jau įprastu vaizdu tapo alkoholiu apsinuodijęs 11 metų paauglys. 

REKLAMA

37 procentai iš visų besigydančių reanimacijoje yra vaikai, apsinuodiję alkoholiu arba narkotinėmis medžiagomis“, – statistiką vardina Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Sostinėje taip pat daugėja jaunuolių, maišančių alkoholį su narkotinėmis medžiagomis, o toks vadinamasis medžiagų miksas sukelia ne tik širdies ritmo sutrikimus, bet ir haliucinacijas, kurios neretai trunka ir kelias savaites. 

Vienus puola raganos, velniai, kitus puola gyvatės. Jie bėga nuo nusikaltėlių. Jie išgyvena psichologines traumas itin smarkiai“, – teigia A. Bilotienė Motiejūnienė.

REKLAMA
REKLAMA

TV3 žinių kalbinti vaikai atvirauja, kad ne tik alkoholio, bet ir narkotinių medžiagų įsigyti mokyklose yra visai nesudėtinga. 

Susirast galima, bet aš nemanau, kad kas antras mokinys žino. Tie, kurie nori, tai tikrai gali susirasti. Ir ne tik su smailu, bet ir su kitais produktais“, – kalba vienas gatvėje sutiktas moksleivis.

Mokinių teigimu, narkotines medžiagas atsiimti problemų taip pat nekyla.

Arba pristato į vietą, arba užkiša kur nors už kampo, arba nueini, tiesiogiai perduodi“, – teigia kitas moksleivis.

Socialinėse platformose, tokiose kaip „Telegram“, veikia ne vienas kanalas, kuriame per vadinamąjį botą žmonės gali užsisakyti narkotinių medžiagų. Nuo kanapių iki įvairiausių kristalų. Tiesa, atsiskaityti su pardavėju galima tik kriptovaliuta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak specialistų, paaugliai narkotikus vartoja klijuodamiesi pleistrus, uostydami purškiklius, valgydami guminukus ir žolinius preparatus. Vis dėlto narkotinės medžiagos, ekspertų teigimu, dažniausiai pasisavinamos rūkant populiarias elektronines cigaretes.

Ligoninės vadovė pasakoja, kad jaunimas kartais vartoja tokias medžiagas, kurias net patiems gydytojams atpažinti tampa didžiuliu iššūkiu. 

Mes turime testus, kur galime atpažinti 14 medžiagų, tačiau labai dažnai, jei nerandame ir rodo, kad visi teigiami – tai reiškia, kad yra maišoma. Taigi irgi kalbame su vaiku, gauname informaciją ir tada atliekami papildomi tyrimai“, – pasakoja A. Bilotienė Motiejūnienė.

Maža to, tyrimas atskleidžia, kad Vilniuje daugėja jaunų žmonių, kurie vartoja antidepresantus ir migdomuosius, ir tai daro be gydytojo žinios.

Visą reportažą pamatykite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Auga atsilupeliu karta!
tas tavo "pipec", kokioje informacinėje erdvėje gyvenai ir gyveni. Virš 40 metų dirbu su jaunimu ir iš tokių "pipec" bei jurgų paistalų juokiuosi.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų