• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šie metai abiturientams kitokie – pirmą kartą istorijoje jie gaus elektroninius brandos atestatus. Vis dėlto išleistuvių šventės dalis mokyklų neatsisako. Vieni žada mokslų baigimą minėti kelias dienas ir su ryškiausiomis Lietuvos muzikos žvaigždėmis, kiti pagal galimybes užkurs vakarėlį sodyboje. Tačiau kai kuriose mokyklose išleistuvių nebus ir tai – ne pirmas kartas.

Šie metai abiturientams kitokie – pirmą kartą istorijoje jie gaus elektroninius brandos atestatus. Vis dėlto išleistuvių šventės dalis mokyklų neatsisako. Vieni žada mokslų baigimą minėti kelias dienas ir su ryškiausiomis Lietuvos muzikos žvaigždėmis, kiti pagal galimybes užkurs vakarėlį sodyboje. Tačiau kai kuriose mokyklose išleistuvių nebus ir tai – ne pirmas kartas.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kokios išleistuvių mados yra Lietuvoje ir kiek kainuoja surengti šventę skirtingose šalies vietose.

Išleistuvės didmiestyje: šventė du kartus ir garsiausi atlikėjai

Nors nuo šių metų brandos atestatai abiturientus pasieks elektroniniu paštu, Kauno Jono Jablonskio gimnazija rado būdų, kaip paminėti dvyliką metų trukusios kelionės pabaigą. Gimnazija išskyrė dvi datas: po paskutinių egzaminų abiturientai susitiks paskutinį kartą trankiai atšvęsti sodyboje, o liepos 14 d. vyks oficialioji dalis – padėkos vakaras su tėvais, mokytojais.

Birželio pabaigoje, po paskutinio egzamino, J. Jablonskio gimnazijos abiturientai susitiks atokiau nuo mokyklos.

„Planuojam turėti sodybą, kurioje bus mums jau žinomas renginių vedėjas. Diskutuojame ir apie atlikėją. Per šimtadienį buvo grupė „69 danguje“, šiemet mąstom apie „Saulės kliošą“ arba kažką panašaus. 

REKLAMA
REKLAMA

Dar planuojame dienos metu užsisakyti vandens pramogas prie ežero, taip pat – fotografą ir videografą“, – pasakoja gimnazijos abiturientas Povilas Virbašius.

REKLAMA

Už šventę sodyboje kiekvienam abiturientui atsieis apie 50 eurų, mat dvyliktokų yra apie 220. 

„Nusimato tikrai geras mokslų užbaigimas“, – šypteli Povilas.

Vėliau, liepos 14 d., J. Jablonskio gimnazijoje vyks oficialioji išleistuvių dalis. Tokį norą, anot P. Virbašiaus, pareiškė tėvai, kurie norėjo įsiamžinti akimirką, kai jų atžala baigia mokyklą.

Tačiau atestatai nebus įteikiami, mat šiemet popierinius keičia elektroniniai – ką darys gimnazija?

REKLAMA
REKLAMA

„Pasveikinsime geriausiai išlaikusius egzaminus, gabiausius metų mokinius. Padėkosime vieni kitiems. Žodį tars, mokiniai, mokytojai, tėvai“, – sako P. Virbašius.

Vis tik, abituriento manymu, išleistuvės pamažu praranda prasmę. Pirma, nebėra reikalo susirinkti, kad būtų įteikiami atestatai, antra – baigusiems mokyklą liepos mėnesį jau rūpi kiti dalykai.

„Iš esmės liepos 14 d. yra labai nepatogus laikas, kadangi dauguma abiturientų įeina į darbo rinką. Tai būna pirma vasara, kai dauguma jau yra nepilnamečiai ir tiesiog eina dirbti. Tai sugrįžti į mokyklą vidury savaitės dėl šventės yra sunkiau. Kadangi mes atšvęsime mokyklos baigimą birželio mėnesį, išleistuvėse [liepos 14 d.] maža dalis klasės planuoja dalyvauti“, – teigia P. Virbašius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažesniame mieste abiturientai vakarėlį užkurs patys

Išleistuvių šventės neatsisako ir Šakių „Žiburio“ gimnazija. 

„[Išleistuvių] vis dar nori tiek mokytojai, tiek mokiniai. Tarėmės, jog tą skaitmeninį atestato formatą mokykla, jei tik turės prieigą, bandys atspausdinti, jei ne – reikės suktis iš padėties“, – pasakoja gimnazijos abiturientas Deimantas Indriūnas.

Šventę, kaip ir kituose miestuose, sudarys oficialioji dalis ir vakarėlis. Vis dėlto Deimantas nusprendė atsisakyti vykti į neoficialiąją dalį, o vietoje to šventę pasitikti artimųjų rate. Tačiau tiems, kurie švęs sodyboje, ji iš viso kainuos 500–600 eurų.

REKLAMA

„Žiburio“ gimnazijos abiturientai vis dar svarsto, ar samdyti šventės vedėją, bet muzikanto arba didžėjaus tikriausiai nereikės.

„Na, pas mus klasėje yra žmonių, dirbančių su muzikinėmis aparatūromis ir panašia įranga, tai labai tikėtina, kad šį privalumą klasė ir panaudos“, – šypteli D. Indriūnas.

Renginio fotografui išleisti didelių sumų, tikėtina, taip pat neprireiks – išleistuves fotografuos vietinis profesionalas, o tie, kas norės nuotraukų, galės pas jį nuvykti ir atsispausdinti.

REKLAMA

„Dar klasėje svarstome, kokią dovaną auklėtojai padovanoti ir kokį biudžetą tam paskirti, bet, manau, tam paskirsime tarp 300–500 eurų. Manau, jog kaina tikrai yra pakankamai nedidelė, atsižvelgiant į tai, kad tokia šventė būna tik kartą gyvenime“, – priduria D. Indriūnas.

Tai beveik visos išlaidos, kurios teks Deimanto klasei. Visa kita – pagal asmeninius poreikius. Pats Deimantas išleistuvių vakarui pirko kostiumą už 150 eurų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Merginoms pinigines tenka atverti plačiau. Naujos proginės suknelės kainuoja nuo 70 eurų, nuoma – nuo 86 eurų. Proginis makiažas Šakiuose kainuoja 30–50 eurų, šukuosena – nuo 25 eurų. 

Kaime išleistuvių šventės nebus

Šiemet Kelmės rajono Pakražančio gimnazijoje išleistuvių nebus. Kaip pasakoja mokyklos abiturientė Donata Kornikaitė, tokį sprendimą jos klasė priėmė ir dėl naujos brandos atestatų tvarkos, ir dėl to, kad po egzaminų daugelis išvyksta dirbti. Kadangi mokinių skaičius klasėje nesiekia nė 20-ies, dėl kelių žmonių daryti šventės taip pat neapsimoka.

REKLAMA

Todėl paskutinė ir viena iš svarbiausių gimnazijos abiturientų švenčių – paskutinis skambutis. D. Kornikaitė atskleidė, kaip jis praėjo šiemet: „Oficialioji dalis vyko nepamirštant mokyklos tradicijų. Visi kartu papuoštomis mašinomis pravažiavome pro mokyklos paradinį kiemą. Tuomet [gyvenvietės] parkelyje laukė mūsų tėveliai ir pirmokai, kurie mus palydėjo per „gyvą koridorių“ mokyklos kieme. 

Po eisenos turėjome paskutinę pamoką su savo auklėtoja, tuo tarpu tėveliai kitame kabinete rašė mums savo laiškus ir palinkėjimus. Po pamokos kartu su pirmokų palyda ėjome į aktų salę, kurioje vyko šventė ir 2G klasė (dešimtokai; vienuoliktos klasės Pakražančio gimnazijoje nėra – aut. past.), kuri buvo atsakinga už renginį, sveikino mus kartu su kitais mokytojais, auklėtoja ir dvejomis mūsų pradinių klasių auklėtojomis.

REKLAMA

Po viso renginio mokyklos kiemelyje pasodinome savo palikimą gimnazijai – medelį.

Po šventės visi abiturientai kartu išvykome paminėti šios dienos Palangoje prie jūros ir palydėti saulę.“

Paskutinis skambutis Donatos klasei kainavo apie 200 eurų. Į šią kainą įeina dovanos auklėtojai ir pradinių klasių mokytojoms, medžio sodinukas ir gėlės. Visa kita – įvaizdis, kelionė į Palangą ir pan. – asmeninės išlaidos.

Šie metai – ne pirmi, kai Pakražančio gimnazijoje nevyksta išleistuvės. Per paskutiniuosius 8 metus jos buvo tik 3 kartus.

90% dalyvių paprasčiausiai prisigers, dalis apsivems, dalis apsimyš... Turės ką prisiminti...
... dauguma jau yra nepilnamečiai...
Tik naudokite prezervatyvus, vaikai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų