• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos paskelbus apie naujos centro dešiniosios koalicijos Vilniuje būrimą, liberalcentristai, kurių lyderis Artūras Zuokas įvardintas „kliūtimi“ bendradarbiavimui, nutarė nebesiderėti su Liberalų sąjūdžiu.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrą centro dešiniųjų jėgų bloką Vilniaus miesto savivaldybės taryboje burti ketino Tėvynės sąjunga, Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga (LiCS).

REKLAMA

„Liberalų sąjūdžio politikai faktiškai jau nuo pirmųjų derybų žingsnių patvirtino, kad yra nusiteikę ne konstruktyvioms deryboms, o pigiam politikavimui. Juk kam eiti į derybas su žmogumi, kuriam po to sakai, kad jis - „kliūtis“?“, - teigia LiCS pirmininko pavaduotojas Algis Čaplikas.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalcentristai yra pasiryžę toliau derybas tęsti tik su konservatoriais bei socialdemokratais. Pastarieji dabar dirba sostinės valdžioje kartu su partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lenkų rinkimų akcija.

Apie priimtą sprendimą nutraukti derybas su liberalsąjūdiečiais LiCS jau informavo centro dešiniosios koalicijos būrimo iniciatorių Tėvynės sąjungos pirmininką Andrių Kubilių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Apgailestauju, kad asmeninės ambicijos trukdo susitarti, bet jeigu dešiniesiems derybos pavyktų, galbūt sutiktume paremti dešiniųjų merą“, - sakė E.Masiulis.

Tuo metu A.Kubilius išlieka optimistu ir tikisi, kad „karštas liberalus kraujas po kiek laiko atvės“. Pasak jo, A.Zuokas tvirtai pareiškė, jog nesieks užimti jokių postų miesto taryboje, todėl problemų lyg ir nesama.

REKLAMA

Konservatorių lyderis taip pat laikosi nuomonės, jog derybos be Liberalų sąjūdžio būtų nelabai priimtinas variantas, nes esą Vyriausybės formavimas jau įrodė, jog „lietuviškas koalicijų mūrijimo variantas, kai vieni derasi su vienais, kiti - su kitais“ nėra pats patvariausias ir efektyviausias.

REKLAMA

Trijų centro dešiniųjų partijų lyderiai antradienį Seime aptarė naujos koalicijos formavimo galimybes. Anot A.Kubiliaus išdėstyto plano, pirmiausia buvo tikimasi susitarti tarpusavyje, vėliau paramos kreiptis į socialdemokratus.

Tačiau jau antradienį išryškėjo liberalcentristų bei nuo LiCS kadaise atskilusio Liberalų sąjūdžio nesutarimai. Pastarosios partijos pirmininkas Eligijus Masiulis LiCS vadą, buvusį Vilniaus merą A.Zuoką pavadino „kliūtimi“ bendrai veiklai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Partijų lyderiams Vilniaus koalicijos formavimas buvo perduotas po to, kai savivaldybės tarybos politikams nepavyko sutarti dėl naujos valdančiosios koalicijos sudarymo prieš pat vasario viduryje vykusį 2008 metų biudžeto tvirtinimą.

Iš trijų centro dešiniųjų partijų pirmininkų, tik A.Zuokas dirba Vilniaus taryboje. A.Kubilius ir E.Masiulis yra Seimo nariai.

REKLAMA

Jeigu centro dešiniesiems pavyktų susitarti, jie vienytų 23 tarybos narius. Vilniaus miesto taryboje iš viso yra 51 vieta, todėl valdančiajai daugumai reikėtų ne mažiau 26 vietų. Dėl šios priežasties tikimasi socialdemokratų paramos, kuriems rinkimai lėmė 6 vietas.

REKLAMA

Tačiau socialdemokratų frakcija nėra vieninga: vienas narys Algirdas Paleckis buvo pašalintas iš socialdemokratų partijos, kiti nesutaria, ar likti dabartinėje valdančiojoje daugumoje, ar keisti esamą situaciją.

Šiuo metu valdančiąją koaliciją sostinės taryboje sudaro „Tvarka ir teisingumas“ (13 mandatų), Lenkų rinkimų akcija (6) ir socialdemokratai (6).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liberalų sąjūdžiui rinkimai lėmė 4 vietas, jie skelbiasi esantys konstruktyvia opozicija. Valdantiesiems oponuojantys konservatoriai taryboje turi 10 vietų, liberalcentristai - 9.

Rusų sąjunga vienija 2 narius ir kartu su iš „tvarkiečių“ frakcijos išėjusiu G.Kazaku, įkūrė naują Nepriklausomą frakciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų