• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Landsbergis Pietų Korėją vadina esmine partnere Indijos ir Ramiojo vandenyno regione

Atnaujinta 10.37 val.

Lietuva mato Pietų Korėją kaip esminę partnerę Indijos ir Ramiojo vandenyno regione, penktadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Lietuva mato Pietų Korėją kaip esminę partnerę Indijos ir Ramiojo vandenyno regione, penktadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

REKLAMA

Apie tai skelbiama po abiejų valstybių diplomatijų vadovų susitikimo, kuriame Gabrielius Landsbergis ir Cho Tae-yulas aptarė dvišalius santykius, paramą prieš Rusijos agresiją kovojančiai Ukrainai, Šiaurės Korėjos keliama grėsmę ir geopolitinius procesus Europoje bei Indijos ir Ramiojo vandenynų regione.

Lietuvos ministras padėkojo Pietų Korėjai už paramą Ukrainai, kuri siekia 300 mln. JAV dolerių, ir sprendimą artimiausiais metais skirti dar 2 mlrd. JAV dolerių.

„Nepaisant geografinio atstumo tarp mūsų valstybių, Rusijos agresijos Ukrainoje poveikis neapsiriboja Europa, todėl labai vertiname Korėjos Respublikos paramą Ukrainai ir siekį stiprinti taisyklėmis grindžiamą tvarką regioniniu ir pasauliniu mastu”, – teigė G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė smerkiantis neteisėtą Šiaurės Korėjos (DPRK) branduolinę programą ir ginklų tiekimą Rusijos agresijai prieš Ukrainą.

REKLAMA

Susitikime aptartas ir dvišalis ekonominis bendradarbiavimas aukštos pridėtinės vertės srityse, tokiose kaip gyvybės mokslai, puslaidininkių, gynybos pramonės technologijos.

„Lietuvos ir Pietų Korėjos prekybos apyvarta 2023 metais buvo daugiau nei 189 mln. eurų, Pietų Korėja yra tarp daugiausiai lietuviškų lazerių importuojančių Azijos valstybių. Lietuva yra pasiruošusi naujiems bendriems projektams su Pietų Korėjos  įmonėmis“, – teigė G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Šalių ministrai taip pat aptarė Lietuvoje steigiamą Pietų Korėjos ambasadą.

„Laukiame Pietų Korėjos ambasados Vilniuje, tai istorinis momentas abiem šalims. Ambasada neabejotinai sustiprins draugiškus santykius tarp Lietuvos ir Pietų Korėjos, atvers duris abiejų valstybių verslams ir skatins žmogiškuosius ryšius bei kultūrinį pažinimą“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Lietuvos diplomatiniai santykiai su Pietų Korėja užmegzti 1991 metų spalio 14 dieną.

2021 metais Lietuva ir Korėja pažymėjo diplomatinių santykių 30-metį, tais pačiais metais Seule atidaryta Lietuvos ambasada. Lietuva siekia, kad Pietų Korėja savo ambasadą bei prekybos atstovybę atidarytų ir Vilniuje.

Tvartas turi super ozy, super broileri ir super puper debilius, kumeles ir raseles, grybes, buri uzsakytu "Žurnalistu" ir likusi smulkiu gyvuleliu banda...
- Cia tvarto elitas...
Anūko esminis partneris Lietuvoje Š.Stepukonio BaltCap , su kuriuo MORTA prasuko aferą su sklypu už 1 eurą ir FONDO lėšomis Mortai pastatyta mokykla už 11mljn eurų. Panašu, kad Š. Stepukonis turi patikimą stogą, kitaip 40 mljn neisisavinsi. Dabar bylą stengiamasi perduoti Estijai , kad neprabiltu apie Mortos mljn. aferas Lietuvoje.
Toli broileris nuskrido, - netoli ir Taivanas? - ar apsidergelis dabar jau bijo ten skristi? Nes net LR nedriso susitikti su T ... -valdzia.
Landsderginiai, netik LR priesai...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų