• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Filipinuose viešintis Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis su šios šalies kolega aptarė dvišalius santykius, bendradarbiavimo potencialą.

Filipinuose viešintis Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis su šios šalies kolega aptarė dvišalius santykius, bendradarbiavimo potencialą.

REKLAMA

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, G. Landsbergis susitikime su Enrique A. Manalu  taip pat aptarė ekonominį bendradarbiavimą ir saugumo situaciją.

Ministras teigė, kad Lietuva yra pasirengusi pradėti vystyti dvišalius projektus su Filipinais ekonominio bendradarbiavimo ir saugumo srityse, minėjo, kad Lietuvos patirtis energetikoje gali būti naudinga siekiant atsilaikyti prieš agresyvius Kinijos veiksmus Pietų Kinijos jūroje bei pakvietė Filipinų atstovus dalyvauti Vilniuje vyksiančioje kovos prieš ekonominę prievartą konferencijoje.

„Mes matome Filipinus kaip augančią, stabilizuojančią jėgą ASEAN ir platesniame regione. Lietuva nori plėsti ir gilinti mūsų partnerystę diversifikuodama tiekimo grandines, stiprindama ekonominį saugumą ir kartu gindama taisyklėmis pagrįstą tarptautinę tvarką“, – sakė G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak URM, tai pirmasis istorijoje Lietuvos užsienio reikalų ministro vizitas į Filipinus.

G. Landsbergis taip pat pasveikino nuoseklią Filipinų poziciją paremiant visas Jungtinių Tautų rezoliucijas dėl Ukrainos ir akcentavo, kad saugumo grėsmės Pietų Kinijos jūroje ir karas prieš Ukrainą yra „revizionistinių jėgų mesti iššūkiai, į kuriuos privaloma atsakyti vieningai“.

REKLAMA

„Taisyklėmis pagrįsta tarptautinė tvarka pasaulyje išliks tik Ukrainos pergalės atveju ir kai Rusija atsakys už visus tarptautinės teisės pažeidimus. Turime padėti atsilaikyti Ukrainai, tai suteiks galimybę sumažinti ir spaudimą Pietų Kinijos jūros regione“, – teigė G. Landsbergis.

Susitikime aptartas potencialas plėsti ekonominį bendradarbiavimą lazerių, informacinių technologijų, akademinių mainų, kultūros ir sporto srityse.

Abu ministrai taip pat dalyvavo Lietuvos ir Filipinų krepšinio ir futbolo federacijų bendradarbiavimo memorandumų pasirašyme.

REKLAMA
REKLAMA

G. Landsbergio vizito metu taip pat planuojami susitikimai su šalies prezidentu Ferdinandu Marcosu (Ferdinandu Markosu), energetikos, prekybos ir pramonės ministrais, su Manilos kardinolu Jose F. Advincula (Chose F. Advinkula), Gynybos ministerijos atstovais bei Filipinų verslo asociacija.

Iš Filipinų ministras vyks vizito į Pietų Korėją, kur bus inauguruota Lietuvos ambasada Seule, vyks susitikimai su naujuoju Korėjos užsienio reikalų ministru Cho Tae-yul (Čo Taejulu).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų