„Vertindamas savo veiksmus, galiu pasakyti tiek, kad dėjau visas pastangas – maksimalias žmogiškai ir politiškai įmanomas – kad sprendimus pavyktų rasti“, – ketvirtadienį Užsienio reikalų ministerijoje (URM) žurnalistams sakė G. Landsbergis.
Paklaustas, ar prastėjantis bendradarbiavimas su Prezidentūra ir sprendimas nepakviesti į susitikimą su Ukrainos delegacija nesignalizuoja apie galimą šalies vadovo nepasitikėjimą juo kaip ministru, G. Landsbergis nesiėmė spėlioti.
„Jo reikėtų klausti, (ar pasitiki – ELTA)“, – atsakė jis.
Tad tęsti darbą su G. Nausėda ministras tikina esąs pasirengęs.
„Turiu savo atsakomybę, instituciją, kuriai vadovauju, žmones, su kuriais dirbu – puikią tiek artimą, tiek tolimesnę komandą“, – kalbėjo G. Landsbergis.
„Kalbu apie tai, kas yra mano tiesioginis mandatas. Dirbti tą darbą. O kiekvienas pasirenkame, kaip mes jį norime dirbti. Aš esu pasirinkęs dirbti su prezidentu tiek, kiek to reikalauja Konstitucija ir padorumas. Ir toliau tą darysiu“, – nurodė jis.
Tačiau, leidžia suprasti, kad artimiausiu metu nėra suplanuoto susitikimo su prezidentu. G. Landsbergis nurodė, kad pirmiau šalies vadovas turėtų susitikti su URM pateiktai kandidatais į ambasadorius.
„Yra viskas pateikta spalio mėnesį, po įvykusios Užsienio reikalų ministerijos atrankos 2024 m. rotacijai. (...) Mano žiniomis, Prezidentūra nebuvo susitikusi kol kas nė su vienu pateiktu kandidatu“, – nurodė jis, klausiamas, ar artimiausiu metu susitiks su G. Nausėda.
„Turbūt, kai yra pateikti kandidatai, paprastai įvyksta susitikimai su tais kandidatais“, – sakė jis.
Susitiks su naujuoju Lenkijos užsienio reikalų ministru: tikisi, kad kolega yra teisingai informuotas
Ketvirtadienio vakarą G. Landsbergis ketina susitikti su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Radoslawu Sikorskiu.
Sulaukęs klausimo, ką atsakys kaimyninės šalies kolegai, jeigu bus pasiteirauta apie vis dar neužimtą diplomatinės atstovybės vadovo postą Varšuvoje, G. Landsbergis nedaugžodžiavo.
„Noriu tikėti, kad kolegos iš Lenkijos yra teisingai informuojami, žino situaciją. O kartais – ją ir atpažįsta“, – tenurodė jis.
ELTA primena, kad Prezidentūra ir valdantieji toliau ginčijasi dėl to, kas yra kaltas, jog Lietuvai strategiškai svarbi ambasada Lenkijoje neturi ambasadoriaus. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia neturįs atsakymo, kodėl Lietuvos ambasada Lenkijoje jau penktas mėnuo neturi vadovo. Šalies diplomatijos vadovas prezidentui sako pateikęs bent dvi ambasadorių kandidatūras, kurios buvo atmestos.
Prezidentūra aiškino, kad Užsienio reikalų ministerijos (URM) pasiūlytas kandidatas į ambasadoriaus postą nemokėjo lenkų kalbos. Šalies vadovas taip pat nurodė, kad ministeriją esą politizuoja ambasadoriaus Lenkijoje paskyrimo procesą bei bando proteguoti tam tikrus į šias pareigas siūlomus asmenis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!