• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jauno mediko nužudymo byloje ant Temidės svarstyklių krito pinigai. Svarstyklėms pakrypus į vieną pusę, Šiaulių apygardos prokuratūra patyliukais išleido į laisvę vos kojas areštinėje apšilti spėjusį šiaulietį 22 metų Evaldą Gansiniauską, įtariamą 25 metų Eimanto Kuprevičiaus nužudymu.

REKLAMA
REKLAMA

Tai, kad vieninteliam įtariamam E.Kuprevičiaus mirties kaltininkui pinigai kelią į laisvę atvėrė dar rugpjūčio 18-ąją, velionio artimieji atsitiktinai sužinojo tik šį mėnesį. Kas slypi po Temidės tarnų nutartimi išlaisvinti įtariamą žudiką vos už 10 tūkst. litų užstatą ir net neinformuoti apie tai velionio tėvų ir žmonos?

REKLAMA

Suėmė ir paleido

Medicinos studijas šią vasarą Kaune baigusį šiaulietį E.Kuprevičių piktadarių smūgiai pakirto liepos 28-osios naktį Šiauliuose, visą parą veikiančio baro „Suopis" pašonėje.

Nustatyta, kad E.Kuprevičiui kliuvo ne mažiau kaip 3 smūgiai į galvą: 2 jų suduoti kumščiais, kartą įspirta. Jauno mediko gyvybė užgeso išsyk.

REKLAMA
REKLAMA

Keturi tragedija pasibaigusio incidento dalyviai kitą dieną paspruko į Angliją. Po kelių dienų visi jie grįžo į Lietuvą ir atvyko pas žmogžudystės tyrėjus.

Tragiško konflikto dalyviai slapstytis baigė netrukus po to, kai įtariamųjų tapatybes operatyviai nustatę pareigūnai paskelbė jų paiešką ir šią informaciją su ieškomųjų fotografijomis išplatino žiniasklaidoje. Slėptis nebebuvo prasmės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai įtarimus pateikė dviem šiauliečiams: 24-erių Evaldui Pitrinui –dėl viešosios tvarkos pažeidimo, E.Gansiniauskui –dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir nužudymo.

Rugpjūčio 9-ąją E.Gansiniauskas suimtas 20 parų. Tačiau visagaliai pinigai įtariamą žudiką iš belangės išvadavo net nepasibaigus suėmimo terminui.

REKLAMA

Prokuratūra negina

Pavėluota žinia apie vienintelio įtariamojo žmogžudyste paleidimą pribloškė E.Kuprevičiaus artimuosius, nepajėgiančius atsitiesti po sūnaus, anūko, vyro netekties.

„Žmonės už daug lengvesnius nusikaltimus teismo laukia nelaisvėje, –„Respublikai" teigė E.Kuprevičiaus močiutė Genovaitė Kuprevičienė. –O čia –užmušė žmogų ir vaikšto sau laisvas. Kodėl prokuroras apie jo paleidimą neinformavo nei mūsų, nei advokato, nors tai padaryti privalėjo? Paėmė ir paleido. Pinigai daro viską. Kaip galima pasitikėti prokuratūra, kai taip daroma?"

REKLAMA

G.Kuprevičienė, turinti teisininkės išsilavinimą, prisimena dar visai neseniai naiviai tikėjusi teisingumu. Ir net svarsčiusi, ar verta ieškoti advokato apginti anūko interesus. Juk byloje –viskas aišku, įtariamieji nustatyti. Neieškoti advokato esą patarė ir bylos tyrimą kontroliuojantis prokuroras Dainius Pažarauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dar prieš paskelbiant įtariamųjų paiešką pasiteiravau prokuroro, gal vertėtų nusisamdyti advokatą, išreiškiau abejonę, kad už tų įtariamųjų nugarų gali stovėti koks nors turtingas žmogus, –„Respublikai" pasakojo G.Kuprevičienė. –Prokuroras man pasakė: „Ponia, jūs samprotaujate kaip tarybiniais laikais. Dabar tokių dalykų nėra –aš esu prokuroras ir ginsiu jūsų anūką, jums jokio advokato nereikia". Aš juo patikėjau. Tačiau praėjus kelioms dienoms sužinojome, kad šia byla domisi jau du įtariamųjų advokatai iš Vilniaus. Nusisamdėme advokatą ir mes. Pasirodo, advokatas reikalingas ir mirusiam, nes prokuratūra jo interesų neapgina".

REKLAMA

Garsus dėdė

G.Kuprevičienė įsitikinusi, kad prokuratūros sprendimas paleisti E.Gansiniauską neatsitiktinis, kad šiandienėje visuomenėje viską gali lemti pinigai ir padėtis. Įtariamas žudikas yra vieno žymaus ir turtingo Šiaulių politiko bei verslininko sūnėnas.

REKLAMA

„Įtariu, kad čia ir ateityje dar suveiks dideli pinigai", –“Respublikai" teigė G.Kuprevičienė.

G.Kuprevičienė sakė esanti dėkinga policijai –policininkai, anot šiaulietės, dirbo tikrai operatyviai. Anūką praradusią moterį stebina prokuratūros žingsniai.

„Aiškiau nebereikia –žmogų užmušė, pabėgo, paskui grįžo ir staiga tapo geras, nes esą prisipažino, –nesuvokiama G.Kuprevičienei. –Kur teisingumas? Jis galiausiai kažkada išeis: gyvas ir sveikas, o Eimanto jau niekad nebus. Labai išgyvenu, kad galiu ir vyrą prarasti, nes po anūko netekties jam labai pašlijo sveikata. O čia dar ta žinia apie paleidimą... Kol galėsiu, tikrai kažką darysiu. Aš esu labai stipri, niekas manęs nemato niekada verkiančios, sugebu save valdyti. Nežinau, iš kur ta stiprybė, gal iš meilės Eimantui".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neatsiprašė niekas

Nė vienas iš įtariamųjų ar jų giminių neatsiprašė ir ligotos Eimanto motinos Neringos Kuprevičienės. Eimantas buvo vienintelis jos sūnus, vienintelė viltis. Dėl prastos sveikatos moteris Eimanto negalėjo auginti, todėl nuo trejų metų berniukas augo senelių Genovaitės ir Regimanto Kuprevičių namuose.

REKLAMA

„Eimanto ryšys buvo stiprus su abiem tėvais, nors gyvenimas juos ir išskyrė, –teigė G.Kuprevičienė. – Eimantas nuolat lankydavo mamą. Neringa daugiau nieko neturi. Kodėl niekas iš įtariamųjų ar jų giminių nepasiteiravo, kaip ji toliau gyvens? Kodėl jie šito nepaklausė tokioje jaunystėje našle tapusios Renatos? Jai vos 25-eri... Žiūriu, pildo CV ir grafoje apie šeiminę padėtį rašo žodį „našlė"... Žinokit, širdį drasko..."

REKLAMA

E.Kuprevičiaus netektis –skaudus likimo kirtis ne vienai šiauliečių šeimai. Tai Eimanto senelių, tėvų, žmonos ir kitų artimųjų tragedija. G.Kuprevičienės teigimu, tragedija palytėjo visų mirtimi pasibaigusio konflikto dalyvių šeimas.

“Tai ir tų vaikinų šeimų tragedija, jiems irgi gyvenimas sugadintas, –„Respublikai" sakė G.Kuprevičienė. – Galbūt nuoširdus atsiprašymo žodis būtų visiems palengvinęs tą skausmą? Tačiau viskas apeinama. Nė vieno žingsnio atsiprašyti nebuvo. Dabar jau ir nebereikia –tai turėjo būti padaryta laiku".

REKLAMA
REKLAMA

„Respublikos" žurnalistai vakar bandė pakalbinti įtariamąjį žmogžudyste E.Gansiniauską, tačiau šis per mamą pranešė nenorįs nieko pasakyti.

Išgelbėjo dvi gyvybes

Mirtis nutraukė Eimanto svajonę ateityje tapti didžiu gydytoju ir išgelbėti daug gyvybių. Tačiau mažiausiai dvi gyvybes šiaulietis spėjo išgelbėti.

Tik per anūko laidotuves G.Kuprevičienė sužinojo, kad Eimantas, likus dviem dienoms iki žūties, Šventojoje išgelbėjo dvejų metų vaikutį. Nuo karščio sąmonę praradusiam berniukui laiku suteikta pagalba apsaugojo mažylį nuo mirties –taip pasakė E.Kuprevičiaus atgaivintą mažylį apžiūrėję greitosios pagalbos medikai.

Vieną mirštantį žmogų Eimantas į gyvenimą sugrąžino ir Kauno medicinos universiteto klinikose. Šią vasarą įstojęs į Kauno medicinos universiteto reanimacijos rezidentūrą šiaulietis rugpjūčio 2-ąją jau turėjo pradėti dirbti Kauno klinikų didžiojoje reanimacijoje. Nespėjo.

„Nemoku pasakyti, kaip jis laukė to darbo, –„Respublikai" pasakojo G.Kuprevičienė. –Jis sakydavo: „Močiute, tu neįsivaizduoji, ką reiškia dirbti didžiojoje reanimacijoje". Ir šiandien matau, kaip spindėdavo jo akys pradėjus kalbėti apie tai".

REKLAMA

Kaltas darbo krūvis

„Respublikos" žiniomis, E.Kuprevičiaus nužudymo byla teismui bus perduota, kai prokuratūrą pasieks galutinė medicinos ekspertų išvada dėl mirties priežasties ir sužalojimų. Tikimasi, kad tai įvyks dar šiemet.

– Ar normalu, kad nukentėjusieji ir jų advokatas nebuvo informuoti apie žmogžudyste įtariamo asmens paleidimą? –„Respublika" pasiteiravo prokuroro D.Pažarausko.

– Baudžiamojo proceso kodeksas įpareigoja prokurorą arba ikiteisminio tyrimo tyrėją užklausti nukentėjusiųjų, ar jie pageidauja būti informuoti apie būsimą įtariamojo paleidimą. Šioje situacijoje negaliu pasakyti, ar nukentėjusieji buvo informuoti. Kai paleidinėjau, galbūt dėl darbo krūvio, aš asmeniškai jų neinformavau. Tyrėjo turbūt irgi nepareikalavau to padaryti. Kadangi nuo įtariamojo paleidimo praėjo jau beveik du mėnesiai, manau, kad nukentėjusiųjų pasipiktinimas yra formalus.

– Ar dažnai tenka išleisti į laisvę nužudymu įtariamus asmenis vos už 10 tūkst. litų užstatą?

– Jokie norminiai aktai nenustato užstato dydžio. Siūlomo užstato dydį nustato prokuroras, atsižvelgdamas į įtariamojo turtinę padėtį ir visa kita. Aš galiu ir milijono pareikalauti, bet, jei žinau, kad neturės jis tiek pinigų, tai kodėl reikalauti? Manau, 10 tūkst. litų jam ir taip buvo sunku surinkti, kelias dienas rinko. Iš bylos duomenų matyti, kad 10 tūkst. litų jam yra dideli pinigai, kurių jis tikrai nenorėtų prarasti. Tuo labiau kad tie pinigai –ne vien jo asmeniniai, o ir artimųjų lėšos.

REKLAMA

Rimvydas Kairys, nužudytojo artimųjų advokatas:

Per beveik dvidešimt metų mano teisinę darbo praktiką dar nėra pasitaikę, kad nužudymu įtariamas asmuo būtų paleistas už tokio dydžio užstatą. Čia neadekvati suma, ypač žinant, kad pagal šiuo metu pateiktą įtarimą jam gresia laisvės atėmimas nuo 7 iki 15 metų. Paprastai tokiais atvejais skiriamos ir papildomos kardomosios priemonės, leidžiančios kontroliuoti įtariamąjį. Tačiau šiuo atveju nė to nebuvo padaryta. Ir tokio trumpo suėmimo laiko aš tikrai nepamenu. Niekas mūsų nesiteiravo, ar pageidaujame būti informuojami apie galimą įtariamojo paleidimą. Keistas sutapimas: rugpjūčio 18-ąją mano klientės buvo apklaustos kaip nukentėjusiosios, tą pačią dieną paleistas ir įtariamasis.

Kiek kainuoja laisvė?

100 tūkst. litų –už tokio dydžio užstatą rugsėjo mėn. į laisvę išleistas šiaulietis, keliolika metų ieškotas ir šiuo metu teisiamas dėl 1996 m. pabaigoje įvykdytos žmogžudystės.

Daugiau kaip 1 mln. litų –už tokio bendro dydžio užstatą laisvę šį rugsėjį atgavo trys bendrovės “Naftos grupė" vadovai, įtariami pinigų pasisavinimu ir plovimu.

12 tūkst. litų –už tokio dydžio užstatą šių metų pradžioje į laisvę išleistas korupcija įtartas buvęs Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Sidas AKSOMAITIS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų