REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Politologas Laurynas Kasčiūnas mano, kad Rusija lietuviško pieno importą apribojo dėl politinių priežasčių, artėjant Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės viršūnių susitikimui Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA

"Didesne dalimi yra vistik politika ar geopolitika, turint omeny, kad artėjam prie Vilniaus viršūnių susitikimo su Lietuvos lyderyste šitame kontekste, kur Rytų kaimynės šalys turės pabaigti savo daugiavektorinę politiką ir pasirinkti arba Eurazijos sąjungą, arba ekonominę erdvę su ES", - BNS pirmadienį sakė Rytų Europos studijų centro ekspertas.

REKLAMA

Analitiko teigimu, Rusijos veiksmai gali būti vertinami ir kaip savos šalies gamintojų protekcionizmas - esą Rusijai būdinga į krizes reaguoti saugant savo rinką, eliminuojant produkcijos iš užsienio segmentus. "Manau, kad tie du dalykai kartu eina, bet vis tik politinį labiau išskirčiau, nes mūsų pieno rinka ne tokia didelė, kad ji galėtų reikšmingai paveikti rinkos persidalijimo dalykus", - sakė L.Kasčiūnas.

Jo nuomone, Rusijos politikavimą rodo ir paradoksas, kad lietuviškų pieno produktų kokybė atitinka europinius standartus, bet esą nesiekia rusiškų.

REKLAMA
REKLAMA

L.Kasčiūno vertinimu, Rusija gali siekti paveikti verslininkus, kad šie spaustų Lietuvos vyriausybę keisti užsienio politiką.

"Rusija siekia sukurti situaciją, kad kažkas Lietuvoje imtų galvoti, kad "valdžia kažkur užjūriuose kariauja geopolitinius karus, vadinkime, užuot rūpinusis mūsų verslo pozicijomis". Negalima saviplaka užsiiminėti, negalime aukoti savarankiškų geopolitinių sprendimų, vizijų dėl kažkieno sugalvotų spąstų mums. Čia esminė raudonoji linija", - dėstė politologas.

Jis santūriai vertino galimybes paveikti Rusijos elgesį aktyviomis priemonėmis. "Galbūt bus palaikyta tam tikra įtampėlė šitoje vietoje ir tada jinai bus nuimama ir mums tik reikia suprasti, kad tai nei pirmas, nei paskutinis toks atvejis", - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot L.Kasčiūno, šioje situacijoje galima veikti kompanijų ir politikų lygiu, taip pat kelti klausimą per tarptautines organizacijas, nors, kaip pažymi politologas, Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) sankcijos šiuo atveju - tik teorinės.

"PPO didžiausią įtaką gali turėti šalims, kai jos stoja į organizaciją. Kai jos į ją įstoja, nėra labai daug sankcijų ir mechanizmų, jie yra, bet labiau teoriniai, kad būtų galima pritaikyti kažkokias sankcijas ir baudas", - sakė politologas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų