Seimo pirmininkė nepritaria automobilių apmokestinimui, kurį siūlo finansų ministras, o alkoholio akcizų didinimą remia, nes Lietuva Europos Sąjungai įsipareigojo juos kelti.

„Darbietės“ Loretos Graužinienės teigimu, šių metų biudžete lėšų dėl krizės sumažintų pensijų kompensacijoms yra, o dėl papildomų pajamų kitais metais turi būti pateiktas bendras planas, o ne siūlymai didinti atskirus mokesčius.

„Ne, kategoriškai nepritariu (automobilių mokesčiui - BNS). Šiandien Politinėje taryboje Darbo partija išsakys griežtą poziciją - mes nepritariame tam mokesčiui. Turime labai konkrečiai dar kartą susitarti, kad visi mokesčių pakeitimai turi būti atnešti visame pakete. Kaip finansų ministras ir premjeras anksčiau kalbėjo, kad kitą pusmetį bus sisteminė mokesčių keitimo pertvarka pateikta ir tik tada galima žiūrėti matant pačią visumą“, - penktadienį interviu radijui „Laisvoji banga“ sakė L. Graužinienė.

Anot jos, nesąžininga priešinti pensininkus su kitais gyventojais: „Man labai keista, kad finansų ministras užima tokią poziciją“.

REKLAMA

Tačiau L,Graužinienė teigė remianti alkoholio branginimą.

„Akcizo kėlimas yra įsipareigojimas ES. Visi žino, kad akcizas vistiek kils, tik čia terminai paanskstinami“, - teigė Seimo vadovė.

Ji nesutinka, kad įvesti nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčius reikia ir todėl, kad tai daryti nuolat ragina Tarptautinis valiutos fondas (TVF).

„Kiek politikoje esu nuo 2004 metų, jie siūlo... Tai jų pareiga - išanalizuoti ir kažką pasiūlyti. Jų pasiūlymai yra rekomendacijos šaliai, bet patys politikai prima sprendimus“, - teigė Seimo vadovė, kuri sako pritaria ir nekilnojamojo turto apmokestinimui, tačiau ne visiems.

„Nekilnojamojo turto mokesčio nesakau, kad nereikia... Mes kalbame, bet turtingiems žmonėms. Jeigu kalbėti apie visuotinį apmokestinimą, mes turime susitarti dėl kriterijų - kada ir kam bus apmokestinta. Nesąžininga būtų apmokestinti močiutei turėtą būstą, kurį visą gyvenimą ji išlaikė gal net taupydama maisto sąskaita, nes pensijų neužtenka“, - kalbėjo L.Graužinienė.


Rašyti komentarą...
g
gyventojas
2014-02-14 12:50:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
aš už...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų