• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkė nepritaria automobilių apmokestinimui, kurį siūlo finansų ministras, o alkoholio akcizų didinimą remia, nes Lietuva Europos Sąjungai įsipareigojo juos kelti.

REKLAMA
REKLAMA

„Darbietės“ Loretos Graužinienės teigimu, šių metų biudžete lėšų dėl krizės sumažintų pensijų kompensacijoms yra, o dėl papildomų pajamų kitais metais turi būti pateiktas bendras planas, o ne siūlymai didinti atskirus mokesčius.

REKLAMA

„Ne, kategoriškai nepritariu (automobilių mokesčiui - BNS). Šiandien Politinėje taryboje Darbo partija išsakys griežtą poziciją - mes nepritariame tam mokesčiui. Turime labai konkrečiai dar kartą susitarti, kad visi mokesčių pakeitimai turi būti atnešti visame pakete. Kaip finansų ministras ir premjeras anksčiau kalbėjo, kad kitą pusmetį bus sisteminė mokesčių keitimo pertvarka pateikta ir tik tada galima žiūrėti matant pačią visumą“, - penktadienį interviu radijui „Laisvoji banga“ sakė L. Graužinienė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, nesąžininga priešinti pensininkus su kitais gyventojais: „Man labai keista, kad finansų ministras užima tokią poziciją“.

Tačiau L,Graužinienė teigė remianti alkoholio branginimą.

„Akcizo kėlimas yra įsipareigojimas ES. Visi žino, kad akcizas vistiek kils, tik čia terminai paanskstinami“, - teigė Seimo vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji nesutinka, kad įvesti nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčius reikia ir todėl, kad tai daryti nuolat ragina Tarptautinis valiutos fondas (TVF).

„Kiek politikoje esu nuo 2004 metų, jie siūlo... Tai jų pareiga - išanalizuoti ir kažką pasiūlyti. Jų pasiūlymai yra rekomendacijos šaliai, bet patys politikai prima sprendimus“, - teigė Seimo vadovė, kuri sako pritaria ir nekilnojamojo turto apmokestinimui, tačiau ne visiems.

REKLAMA

„Nekilnojamojo turto mokesčio nesakau, kad nereikia... Mes kalbame, bet turtingiems žmonėms. Jeigu kalbėti apie visuotinį apmokestinimą, mes turime susitarti dėl kriterijų - kada ir kam bus apmokestinta. Nesąžininga būtų apmokestinti močiutei turėtą būstą, kurį visą gyvenimą ji išlaikė gal net taupydama maisto sąskaita, nes pensijų neužtenka“, - kalbėjo L.Graužinienė.

REKLAMA

Pasak jos, ekonomikos augimas leidžia finansus perskirstyti taip, kad norint gauti papildomų pajamų, nebūtina didinti mokesčius.

„Ekonomika jau praėjo eiti į kilimą ir tikrai galime sugeneruoti kitaip finansinius srautus. Ir tų galimybių yra. Tik noro reikia (...). Šių metų biudžete tie 90 mln. litų, kurių reikia pensijoms kompensuoti, yra. Mes galime diskutuoti apie 2015-2016 metus, kai bus didesnė pensijų grąžinimų suma, kai galvojama pakelti mažiausias pensijas... Gal tada reikes įvesti kažką papildomai arba kažką sumažinti - kartais sumažinimas vieno ar kito mokesčio duoda didesnį efektą nei padidinimas“, - kalbėjo L.Graužinienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, sutaupyti galima ir mažinant valdininkų skaičių: „Tai vienas iš momentų, bet jis iš karto neduotų naudos - reikia žmones įspėti apie atleidimą, išmokėti išeitines. Tai veiksmai į ateitį“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų