akcizas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „akcizas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „akcizas“.

SND akcizas mažėja iki 13 eurų už toną, grąžinama dyzelino lengvata ūkininkams

Suskystintų naftos dujų (SND) akcizas nuo penktadienio mažėja daugiau negu 23 kartus – nuo 304 iki 13 eurų už toną. Taip pat panaikinami apribojimai žymėtam dyzelinui. Akcizų įstatymo pataisų, kurios įsigalioja nuo kovo 1 dienos, reikalavo ūkininkai, sausį surengę didelę protesto akciją Vilniuje. Žemdirbiai ragino politikus iš viso atšaukti nuo sausio padidintą SND akcizą, taip pat grąžinti dyzelino akcizo lengvatą jų transportui.

Žemės ūkio tarybos pirmininkas: „Pasiliekam galimybę bet kada sugrįžti, imtis kraštutinių priemonių“

Po ūkininkų protestų su traktoriais Vilniaus gatvėse Seimas anksčiau laiko susirinko spręsti Vyriausybės pridarytų klaidų. Parlamentarai po pateikimo pritarė suskystintųjų naftos dujų akcizo mažinimui septynis su puse karto nuo 304 iki 41 euro už toną, kas leistų atpiginti 21 kilogramo dujų balioną 6–7 eurais.  O ar dėl sumažinto akcizo žemdirbiai atsisakytų minties vėl su traktoriais išvažiuoti į gatves, klausiame Žemės ūkio tarybos pirmininko Igno Hofmano.

I. Hofmanas: ūkininkus tenkina 13 eurų SND akcizas

Seimui trečiadienį atmetus Vyriausybės siūlymą suskystintų naftos dujų (SND) akcizą mažinti iki 41 euro ir preliminariai nubalsavus už 13 eurų tarifą, Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas sako, kad ūkininkai tokiu sprendimu būtų itin patenkinti. „Mes to ir prašėm – ne didesnės nei kaimyninėse šalyse, tai atitinka Lenkijos lygį“, – BNS trečiadienį sakė I. Hofmanas.
Aktualijos 2024-02-14

Ignas Hofmanas: ūkininkai būtų patenkinti, jei SND akcizas neviršytų 14 eurų

Seimui svarstant Vyriausybės pasiūlymą suskystintų naftos dujų (SND) akcizą sumažinti nuo 304 iki 41 euro, Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas sako, kad jis neturėtų viršyti 14 eurų už toną – tuomet ūkininkai būtų patenkinti.
Aktualijos 2024-02-13

Seimas toliau svarstys pataisas dėl dujų akcizo, priėmimas – ketvirtadienį

Seimas pirmadienį po pateikimo priėmė svarstyti Akcizų įstatymo pataisas dėl suskystintų naftos dujų (SND) akcizo sumažinimo nuo 304 iki 41 euro už toną.  Už balsavo 113 Seimo narių, prieš nebuvo, o vienas susilaikė.  Antradienį pataisas svarstys Biudžeto ir finansų komitetas, trečiadienį jos grįš į Seimo posėdį, o ketvirtadienį numatoma jas priimti. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė siūlo 2025 metais pusę metų kompensuoti jo padidėjimą.
2024-02-12

Seime pateiktas siūlymas SND akcizą mažinti 7,5 karto

Pirmadienį Seime pateiktas Akcizų įstatymo projektas, pagal kurį beveik 7,5 karto mažinamas pastovus akcizo suskystintosioms naftos dujoms (SND) tarifas. Finansų ministerija siūlo skubos tvarka SND apmokestinimą sumažinti nuo 304 iki 41 euro už toną. Už siūlymą po pateikimo balsavo 111, susilaikė 1, prieš nebalsavo nei vienas parlamentaras. Pagrindiniu komitetu svarstysiančiu projektą patvirtintas Biudžeto ir finansų komitetas.
2024-02-12

Šimonytė: biudžeto pajamos dėl SND akcizo pokyčio bus mažesnės

Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad Seimui pritarus Vyriausybės siūlymui taikyti 41 euro akcizo tarifą suskystintosioms naftos dujoms (SND), mažės šalies biudžeto pajamos. Tačiau, pasak jos, siekiant išspręsti problemą, nuostolį reikia prisiimti. „Tai turės įtakos biudžeto pajamoms, jos, deja, bus mažesnės. Bet, kadangi buvo sutarta, kad šią problemą reikia išspręsti, tai tą nuostolį teks prisiimti“, – pirmadienį Seime žurnalistams teigė I. Šimonytė.
2024-02-12

Čmilytė-Nielsen: bus svarstomi visi pasiūlymai dėl SND akcizo

Seimas šią savaitę svarstys įvairius pasiūlymus dėl suskystintų naftos dujų (SND) akcizo sumažinimo, tarp jų – ir galimą kompensavimą už sausį-vasarį jau sumokėtą itin didelį mokestį, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
2024-02-12

Simonas Gentvilas: nežinau, kas per 2 mėn. sunaudojo tiek dujų, kad reikėtų kompensacijos

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad nereikėtų kompensuoti sausį-vasarį jau sumokėto padidinto suskystintų naftos dujų (SND) akcizo, nes šios dujos žemės ūkyje naudojamos daugiausia grūdams džiovinti, o žiemą jos tam nenaudojamos.  „O už ką kompensuoti reikėtų? (...) Nes, man atrodo, faktas yra tas, kad greičiausiai nelabai čia buvo vartojama pastaruoju metu. Nes, pavyzdžiui, suskystintos naftos dujos žemės ūkyje pagrinde naudojamos grūdų džiovinimui.
2024-02-12

Vyriausybė pritarė SND akcizo mažinimui iki 41 euro už toną

Vyriausybė trečiadienį pritarė Akcizų įstatymo projektui, pagal kurį beveik 7,5 karto mažinamas pastovus akcizo suskystintosioms naftos dujoms (SND) tarifas. Seimui kitą savaitę bus siūloma skubos tvarka SND apmokestinimą sumažinti nuo 304 iki 41 euro už toną. Tiek sumažinti SND akcizo dydį pasiūlyta nuo 2024 m. Lietuvoje įsigaliojus gerokai aukštesniam tarifui nei kitose regiono šalyse, sukėlusiam verslo pasipiktinimą.
2024-02-07
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų