Keleivės pergalė prieš oro linijų bendrovę teisme: turės sumokėti už atidėtą skrydį

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose priimtas sprendimas už akių, kuriuo nuspręsta priteisti iš oro linijų bendrovės 800 eurų kompensaciją S. J. už tai, kad ji iš Barselonos į Vilnių grįžo daugiau kaip 20 val. vėliau nei buvo nurodyta įlaipinimo kortelėje.

Byloje nustatyta, kad 2018 m. rugpjūčio 18 d. iš Barselonos oro uosto 19:55 val. (vietos laiku) turėjęs įvykti skrydis į Vilnių buvo uždelstas. Lėktuvas laiku nepakilo dėl techninio gedimo. Įlaipinimo kortelėje atvykimo laikas į Vilnių buvo nurodytas 00:25val. (vietos laiku), tačiau Vilniuje minėtas lėktuvas nusileido praėjus daugiau kaip 20 val. nuo įlaipinimo kortelėje nurodyto laiko, rašoma Lietuvos teismo pranešime žiniasklaidai.

Oro linijų bendrovė per teismo nustatytą terminą nepateikė atsiliepimo į ieškinį.

Teismas, priimdamas sprendimą už akių, atliko formalų byloje pateiktų įrodymų vertinimą, t. y. įsitikino, kad pasitvirtinus šių įrodymų turiniui būtų pagrindas priimti tokį sprendimą.

Keleivių teisę gauti kompensaciją atidėjus skrydį reguliuoja 2004 m. vasario 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 261/2004. Pagal Reglamentą oro vežėjas neprivalo mokėti kompensacijos tuo atveju, jei gali įrodyti, kad skrydis buvo atšauktas dėl ypatingų aplinkybių, kurių nebūtų buvę galima išvengti net ir imantis visų pagrįstų priemonių. Šiuo atveju bendrovė teismui nenurodė ypatingų aplinkybių, sudarančių pagrindą nemokėti keleiviams kompensacijos už skrydžio atidėjimą.

Atsižvelgęs į tai, kad atstumas tarp Barselonos ir Vilniaus oro uostų yra didesnis kaip 1500 km, S. J. iš oro linijų bendrovės teismas priteisė 800 eurų dydžio kompensaciją ir šešių procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Moteriai taip pat priteistos bylinėjimosi išlaidos.

Nepateikusi atsiliepimo šalis, dėl kurios priimtas sprendimas už akių, negali šio sprendimo skųsti apeliacine tvarka, tačiau ji turi teisę sprendimą už akių priėmusiam teismui per 20 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos paduoti pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

Ieškovė turi teisę per 20 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos skųsti jį apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmus.


Rašyti komentarą...
k
kitas koldūnas
2020-09-19 09:22:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokie įtartinai neadekvatūs veikėjai sėdi Teisėsaugoje. Nelegalaus veislyno savininkas nepateikė įrodymo, kad jis kankino augintinius, tad jam už akių skirti 17 eurų 50 centų baudą. Skrydžių bendrovė nepateikė įrodymų, kad lėktuvas turėjo techninių nesklandumų ir rūpinosi keleivių saugumu, tad ją nuteisti reikia 800 eurų bauda. Ne per dideli atlyginimai teisėjams mokami už darbą, kuriame nereikia protauti, o tik popieriukus sudėlioti ir juos perskaityti.
Klaipėdos apylinkės teismas tokiu būdu pasiūlė gerą verslo planą: lėktuvai praktiškai VISADA vėluoja, nesvarbu net jeigu tu neturėsi įrodymo, kad bendrovė tyčia vilkino lėktuvo grafiką sąmoningai norėdama pakenkti keleiviams, tačiau jeigu tu kreipsies būtent į Klaipėdos apylinkės teismą, jie tai pripažins besalygiškai. Bravo!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų