REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos ekspertai vis dažniau prabylą apie galimą Rusijos pauzę kare. Tokia galimybė labai reali ir tai liudija istorija, teigė karybos apžvalgininkas Egidijus Papečkys.

Ukrainos ekspertai vis dažniau prabylą apie galimą Rusijos pauzę kare. Tokia galimybė labai reali ir tai liudija istorija, teigė karybos apžvalgininkas Egidijus Papečkys.

REKLAMA

TV3 žinių „Dienos komentare“ karybos apžvalgininkas aiškino, kad bet kokiu atveju karinės įrangos prasme Ukraina turėtų būti ramesnė.

Jūsų vertinimu, kiek yra realu, kad rusams pavyks išlaikyti visą pietryčių Ukrainos teritoriją nuo Chersono iki Mariupolio?

Viskas priklausys nuo, kaip ukrainiečiams pavyks sutelkti rezervines pajėgas, pritraukti jas prie fronto, suplanuoti puolimą ir sėkmingai jį įgyvendinti. Akivaizdu, kad tą koridorių dabar galima atsiimti tik jėga ir kad ukrainiečiai tam ruošiasi.

Jie ruošiasi, bet tie ginklai, kuriuos jie gauna iš vakarų partnerių, nėra pakankami, kaip teigė prezidentas Volodymyras Zelenskis. Tokiais tempais, kokiais dabar tiekiami ginklai, ar iki rudens ukrainiečiai galės atsiimti tas teritorijas?

REKLAMA
REKLAMA

Reikės ne vien galios. Reikės ryžto, karinės vadovybės organizuotumo ir didelio darbo, ir, kaip ir kiekviename kare, reikės ir fortūnos pagalbos. 

REKLAMA

Kol kas nei vienas sėkmingas puolimas dar nevyko be savo aviacijos priedangos, be savo aviacijos puolimo rajone adekvačios priešininkui. Nors Rusijos aviacija šiuo metu veikia itin nesėkmingai, tačiau ji veikia.

Tas faktorius bus labai svarbus ir trukdantis ukrainiečiams, o būtent aviacijos, karinių, kovinių lėktuvų, ypač naikintuvų, Ukraina šiuo metu nėra gavusi iš Vakarų.

Jūsų manymu, jei karas žiemos laikotarpiu būtų įšaldytas, tai kokia būtų Ukrainos situacija karo fronte prieš paliaubas?

Kadangi rugpjūčio viduryje, pabaigoje ar rugsėjį abi šalys pabandys pasiekti šiokį tokį proveržį, tai realu, kad tas frontas nusistovės. Turime tokį pavyzdį, kuris vis labiau tinka Ukrainos ir Rusijos karui – tai Irako ir Irano karas 1980-1988 m.

REKLAMA
REKLAMA

Ten taip pat po trijų, keturių mėnesių buvo pereita prie pozicinės gynybos, slinkimo po vieną kaimą, po vieną kilometrą ar puskilometrį pirmyn atgal ir tas karas įsišaldė iki 1988 metų. Po pirmų trijų, keturių mėnesių prireikė maždaug metų, kol abi šalys sugebėjo sutelkti pajėgas didesniam puolimui, organizuoti ginklų gamybą, jų atsigabenti iš užsienio, parengti karius ir karines operacijas.

Pakankamai realu, kad karas žiemą gali sustoti. 

Galima sakyti, kad dabar vyksta sekinimo karas – viena pusė bando išsekinti kitą. Jūsų manymu, kuri pusė greičiau išseks karinės įrangos požiūriu?

Vakarai turi ženkliai didesnes galimybes greitai gaminti karinę techniką. Ukraina sulaukė itin didelės paramos, nors visą laiką ji nori ir dar didesnės, tačiau tiekiama parama yra didelė ir tikiu, kad ji bus dar didesnė.

Vakarai yra pajėgūs užtikrinti technikos, ginklų ir amunicijos tiekimą tokiais kiekiais, kokie yra net neįsivaizduojami Rusijai. 

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų