• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaune paskutinį gegužės ketvirtadienį tradiciškai bus minima Kaimynų diena. Šiemet ši diena bus paminėta jau penktąjį kartą.

Ši diena pirmą kartą paminėta 1999 m. Prancūzijoje, o vėliau pradėta švęsti visoje Europoje.

Kaimynų diena skirta paskatinti žmones bendrauti ir puoselėti bendruomeniškumo jausmą, padėti atkurti socialinius ryšius, pažinti žmones, kurie gyvena šalia.

Saugi kaimynystė efektyviai veikia, kai yra stiprus ryšys su policija, tada ir  žmonės jaučiasi saugesni. Patys gyventojai gali pranešti policijai apie viską, ką pastebėjo įtartino savo gyvenamojoje aplinkoje. Nors policija - arti, tačiau kaimynas - arčiau, todėl  verta stengtis, kad santykiai su kaimynais būtų šilti ir draugiški, tuomet gresiant ar atsitikus bėdai, pasirūpinsite vieni kitais.

REKLAMA
REKLAMA

 

Kauno apskrities policija pataria:

Prisiminkite, kad geri kaimynai - gyvenimo dovana, kuri dažnai tiesiog pamirštama. O artimiau su jais susipažinus, pabendravus įgyjama ne tik gerų draugų, bet ir pagalbininkų.

REKLAMA

Juk tarp kaimynų yra tokių, kurie namie lieka būtent tuo metu, kai Jūs dirbate, kaimynų vaikai mokosi skirtingose pamainose, ir tai vieni, tai kiti nuolat būna namie ar kieme ir, kaip sakoma, viską mato, viską girdi. Tereikia bendrauti, suprasti vieniems kitus, norėti ir stengtis padėti. Tuomet vagims ir plėšikams nebus jokių šansų apsilankyti Jūsų namuose nepastebėtiems.

REKLAMA
REKLAMA

Kauno apskrityje veikia daug saugios kaimynystės grupių. Galbūt ir Jums derėtų sudaryti tokią laiptinės, namo, gatvės ar kiemo gyventojų grupę, kurios tikslas būtų bendromis jėgomis sukurti saugią gyvenamąją aplinką? Tereikia pasikalbėti su savo ir gretimų namų gyventojais apie saugumą, pasikeisti namų ir darbo telefonų numeriais, užsirašyti ir apylinkės inspektoriaus kontaktus. (Kauno apskrities policijos interneto svetainės skyriuje „Jūsų apylinkės inspektorius", įrašę gatvės pavadinimą, namo numerį, sužinosite pareigūno kontaktus).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Miestuose ir rajonuose ant kai kurių namų sienų jau galima išvysti lenteles: „Šiame name veikia saugios kaimynystės grupė". Šios iškabos nusikaltėliams signalizuoja skubėti iš šios vietos. „Saugios kaimynystės" grupėms priklausantys žmonės stebi, kokie nepažįstamieji vaikšto jų laiptinėje, ką veikia paaugliai, kas pardavinėja „pilstuką" ar narkotines medžiagas - sergsti savo namą, laiptinę, kiemą ar gatvę nuo neprašytų svečių. Paprastai stebėtojai palaiko ryšius su policija, grupės vadovu, kaimynystėje įsikūrusiomis grupėmis.

REKLAMA

Jeigu Jums nepavyksta suburti saugios kaimynystės grupės, nenusiminkite - galbūt padės paprasčiausi patarimai:

- jei automobilis su nežinomais numeriais (dažniausiai jame sėdi nepažįstamų žmonių) lėtai važinėja po Jūsų mikrorajoną - gali būti, kad nusikaltėliai ieško pelningo objekto;

REKLAMA

- jei svetimi žmonės skambina į daugelį Jūsų namo butų ar slampinėja aplink kaimyninį sklypą - gali būti, kad nusikaltėliai nori sužinoti, ar kas nors yra namie;

- jei žvanga langų stiklai, laiptinėje daužomos, gręžiamos, kapojamos durys - gali būti, kad tai ne darbininkų, o įsilaužėlių keliamas triukšmas;

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- jei tamsoje iš kaimyninio namo matyti blykčiojanti, prislopinta šviesa arba gretimos parduotuvės langai neįprastai uždengti - gali būti, kad viduje jau darbuojasi vagys;

- jei nepažįstami žmonės ilgai stoviniuoja gatvėje, laiptinėje ar lūkuriuoja automobilyje - gali būti, kad jie stovi sargyboje vykstant nusikaltimui;

- daugiabučio ar nuosavo namo lauko duris rakinkite net dieną, ir būdami namie, o rūsio ir sandėlio duris - visuomet;

- stebėkite svetimus žmones savo name ar kaimyno sklype, užkalbinkite juos; įtardami kažką negero, nedelsdami skambinkite į policiją tel. 112.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų