REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda išskirtiniame interviu teigė, kad konservatoriams laimėjus Seimo rinkimus jie nusprendė, kad geriausia politika yra kvestionuoti prezidento teises, nuo to viskas prasidėjo. Pasak G. Nausėdos, natūralu, kad prezidentas turi ginti Konstitucijoje suteiktas teises ir pareigas, tą jis darė. Štai kodėl, pasak jo,  tie santykiai iš karto tapo tokie ginčų arba tam tikros politinės konkurencijos objektu. Bet šiandien, pasak G. Nausėdos, jau jie išgyvena visiškai kitą santykių stadiją ir kartu su valdančiąja koalicija sugebės dirbti iki kadencijos pabaigos.

Prezidentas Gitanas Nausėda išskirtiniame interviu teigė, kad konservatoriams laimėjus Seimo rinkimus jie nusprendė, kad geriausia politika yra kvestionuoti prezidento teises, nuo to viskas prasidėjo. Pasak G. Nausėdos, natūralu, kad prezidentas turi ginti Konstitucijoje suteiktas teises ir pareigas, tą jis darė. Štai kodėl, pasak jo,  tie santykiai iš karto tapo tokie ginčų arba tam tikros politinės konkurencijos objektu. Bet šiandien, pasak G. Nausėdos, jau jie išgyvena visiškai kitą santykių stadiją ir kartu su valdančiąja koalicija sugebės dirbti iki kadencijos pabaigos.

REKLAMA

Apie visa tai – išskirtiniame naujienų portalo tv3.lt vyr. redaktoriaus Artūro Anužio interviu su prezidentu Gitanu Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbat apie Vyriausybės klaidas, ar matėt jų per šią kadenciją? Nes jūs, ta koalicija, kuri dabar dirba, ji dirba su jumis visą kadenciją. Tų klaidų buvo daug ar ne?

REKLAMA

Mes šiandien kalbėjome apie švietimo politiką, mes nekalbėjome apie sveikatos apsaugos reformą. Sveikatos apsaugos reforma kaip tokia, tai nėra blogas dalykas, nes, kaip ir švietimo atveju, turime tam tokius demografinius procesus, kurie yra objektyvūs ir mes privalome prie jų prisitaikyti. Bet turime prisitaikyti taip, kad paslaugos, teikiamos mūsų žmonėms, netaptų dar blogesnės.

Ir kas atsitiko – pats reformos vežimas pajudėjo ir sveikatos apsaugos ministerija jį pastūmė iš mirties taško, bet tada ministerijos lyderystė dingo ir visas tas vežimas visu sunkumu užgulė mūsų savivaldybių pečius.

REKLAMA
REKLAMA

Jos turėjo ir spręsti kokį reformos modelį pasirinkti, ir kaip spręsti pirminės priežiūros, ligoninių klausimus, o kokius santykius užmegzti su privačiomis medicinos įstaigomis.

Ir labai daug klausimų, kuriuos natūralu, kad savivaldybės negali turėti į juos atsakymo, nes, pagaliau, ten ne visi yra ekspertai. Šitoje vietoje metodinę ir informacinę pagalbą turėjo suteikti ministerija.

Bet aš tikrai pervažiavau nemažai Lietuvos regionų ir matau pasikartojantį priekaištą, kad sveikatos apsaugos ministerija nesiėmė lyderystės tuo metu, kai labiausiai to reikėjo. Tai čia pora pavyzdžių štai tokių. Mokesčių reforma – tiek daug kalbų, tiek daug gražių šūkių ir galiausiai viskas sustoja. Ir dabar jau puikiai suprantame, kad nebepajudės prie šitos valdančiosios koalicijos. Tai tokių pavyzdžių galima pateikti ir daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsienio politikoje, nors ir būta tam tikrų nesutarimų, bet vis dėlto aš manau, kad mūsų nuostatos – ir Ukrainos klausimu, ir Rusijos agresijos klausimu, mūsų darbas NATO struktūroje, Europos Sąjungoje, tikrai šiandien leidžia teigti, kad Lietuva labai rimtą vaidmenį tarptautinėje politikoje vaidinanti valstybė. Ir ji vaidina gerokai didesnį vaidmenį nei galima įsivaizduoti vien tik tai žvelgiant į jos dydį. Ir štai turbūt vakar dienos susitikimai tik tai dar kartą patvirtina šią tiesą.

O prezidente, kaip jūs manot, kodėl jūsų ir konservatorių partijos santykiai, švelniai tariant, nesusiklostė?

Žinote, kaip aš ir minėjau, visada, matyt, bus tam tikrų natūralių įtampų tarp skirtingų valdžios institucijų, nes vis dėlto gyvename konkurencingoje politinėje aplinkoje. Ir kuomet prezidentas yra nepriklausomas arba nepartinis, jo santykiai su partijomis nebūtinai privalo būti idealūs.

REKLAMA

Bet šiuo konkrečiu atveju, turbūt suvaidino tam tikrą vaidmenį ir tai, kad ką tik išrinkti Lietuvos žmonių į Lietuvos Respublikos Seimą konservatoriai nusprendė, kad geriausia politika yra dabar kvestionuoti prezidento teises. Juk nuo to viskas prasidėjo.

Natūralu, kad prezidentas turi ginti Konstitucijoje suteiktas teises ir pareigas ir tą aš dariau. Štai kodėl tie santykiai iš karto tapo tokie ginčų arba tam tikros politinės konkurencijos objektu.

Gitanas Nausėda, konservatoriai (tv3.lt koliažas)

Bet, manau, kad šiandien mes jau išgyvename visiškai kitą santykių stadiją ir, manau, kad vis dėlto sugebėsime dirbti iki kadencijos pabaigos. Ir taip dirbti, kad mūsų šitas santykių aiškinimasis netaptų visos Lietuvos problema.

REKLAMA

Turite galvoje, kad tiek su Gabrielium Landsbergiu, tiek su premjere Ingrida Šimonyte santykiai jau dabar dalykiški?

Mes sprendimus priimame ir tie santykiai visada buvo dalykiški. Juk niekas negali pasakyti, kad sprendimai nebuvo priimami ir ypatingai Valstybės gynimo taryboje. Sprendimai priimami konsensuso pagrindu ir tai yra nepaprastai svarbūs mūsų saugumui klausimai. Nebuvo ten niekada taip, kad 3 balsavo prieš, 2 ar kas nors liko su atskirąją nuomone.

Tai aš sakau, kad yra sektorių arba sričių, kuriose požiūriai, matymas yra praktiškai identiškas. Na, o skiriant pareigūnus kartais tų nesutarimų iškyla. Įsivaizduojame kitokias kandidatūras. Bet ir šiuo atveju, buvo ta ambasadorių ilga istorija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sutarėme, sudėjome taškus ant i ir netrukus turėsime tuos paskyrimus. Kaip ir kitų pareigūnų klausimu, kuomet dalyvauja premjerė, aš. Mes sutariame ir sprendimus priimame.

Socialdemokratai jus parėmė. Ką, prezidente, pažadėjot socialdemokratams, kad jie jus rėmė? Gal jūs remsit juos per Seimo rinkimus?

Mes nieko vienas kitiems nepažadėjome. Bet, aš, manau, kad socialdemokratų partija yra ne tik tai turinti pakankamai didelį žmonių pasitikėjimą partija, tačiau, be abejo, ir partija, kuri turi pakankamai aiškią rinkiminę programą. Ir ne paslaptis, kad mano gerovės valstybės vizija arba siekis iš dalies arba, gal net sakyčiau didžiąja dalimi, sutampa su socialdemokratiniu požiūriu.

REKLAMA

Ir, manau, kad mes tikrai dar nepadarėme visko, kad atotrūkis tarp mūsų žmonių, tarp mūsų regionų Lietuvoje būtų ženkliai mažesnis negu yra dabar.

Taip, pavyko šį bei tą nuveikti pensijų didinimo srityje, žmonių su negalia interesų srityje. Pavyko ir regioninėje politikoje priimti sprendimus, kurie visoms savivaldybėms yra svarbūs. Konkrečiai – atpalaiduoti varžtus, skolintis nepažeidžiant fiskalinės drausmės.

Atpalaidavome, padarėme, nors reikėjo keletą metų dėl to kovoti. Padarėme, bet galime padaryti daugiau. Ir aš esu įsitikinęs, kad galima padaryti daugiau ne kaišiojant kojas vieni kitiems, bet padedant vieni kitiems.

REKLAMA

Prezidentas ne visada turi būti ta valdžios institucija, kuri automatiškai laimina bet kokius Vyriausybės sprendimus. Netgi pasakyčiau daugiau.  Prezidentas, daugeliu atvejų, turi būti balansuojanti valdžios institucija, kuomet yra įsitikinęs, kad vykdomoji valdžia daro klaidingus sprendimus arba nukrypsta nuo programos, arba gal net ir elgiasi neteisėtai. Tai tam yra ir veto instrumentas, ir kiti instrumentai.

Šiuo atveju aš, manau, kad, jeigu naujoji koalicija tikrai siektų didesnio socialinio jautrumo, tai man tikrai būtų lengviau įgyvendinti ir tuos tikslus, kuriuos aš keliu asmeniškai sau.

Visą interviu su prezidentu Gitanu Nausėda žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

Kap sakoma kokia valstybė tokie ir žurnalistai. Padėsiu jums ir kitą kartą užduokite šituos klausimus:
1. Tuo pačiu metu kai 400.000 lietuvių dirba užsienyje jus į jų vietą įdarbinote 250.000 rusų ? Kodėl ?
2. Kodėl 2013-ais metais Lietuvoje gimė 31.500 kudikių o 2023-ais jau 20.000 ? Kodėl ?
3. Kodėl Lietuvoje nelegaliai dirba apie 25.000 nelegalų, visi šitą žino ir niekas su tuo nieko nedaro ?
4. Kodėl Lietuvoje keliai blogiausi visoje ES nors keliams buvo skirta šimtai milijonų eurų ES pinigų ? Kur pinigai ?
5. Pagal eurostat ataskaitą Lietuvoje kainos kylo sparčiausiai visoje ES, kodėl ?
Naudokites, ir nėra už ką.
manau, kad Nauseda buvo visai geras kompromisinis varijantas. juk ypac dabar aiskiai matyti, kas galejo atsitikti, jei konservatoriai butu tureje ir prezidento posta, juk butu visiskas buldozeris, kuri, nors ir ne iki galo, bet siek tiek apstabde Nauseda. ir tai yra teigiama. ar galejo buti geriau su siuo prezidentu? taip, galejo, bet yra kaip yra. bet atrodo, kad to uzteks, kad Nauseda butu isrinktas ir antrai kadencijai
Tuščios kalbos vėl prieš rinkimus o ar jis aklas nemato kad valstybė dužlugdyta kur jo užsienio politika , leido sužlugdyti anukėliui', apsikakojo su savo gerovė valdtybės kurimu , o dabar tapo ukrainos prezidentu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų