REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
24
Agnė Bilotaitė (Fotobankas)

Sekmadienį užsakomuoju skrydžiu iš Lietuvos išsiuntus 98 migrantus, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tai vadina istoriniu įvykiu.

24

Sekmadienį užsakomuoju skrydžiu iš Lietuvos išsiuntus 98 migrantus, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tai vadina istoriniu įvykiu.

REKLAMA

Apie tai A. Bilotaitė sekmadienį pakomentavo spaudos konferencijoje.

Bilotaitė: tai istorinis įvykis

Ministrė A. Bilotaitė skrydį vadina istoriniu įvykiu. Pasak jos, tai yra pozityvus ženklas, rodantis, kad su migrantų krize Lietuvai pavyko susitvarkyti.

„Jei kalbėsime apie migracijos krizę, mes susitvarkėme, mums pavyko ją sustabdyti. Kitas dalykas, ko dabar siekiame, tuos asmenis, kurie yra Lietuvoje – išsiųsti arba įtikinti išvykti savanoriškai į savo namus. Precesas vyksta, šiuo metu esame išsiuntę 537 asmenis. Iš jų 482 asmenys yra tai padarę savanoriškai“, – sakė A. Bilotaitė.

Ministrė mano, kad šiam skaičiui įtakos galėjo turėti su migrantais dirbančios mobilios grupės. Taip pat galėjo suveikti padidinta valstybės išmoka savanoriškai grįžti norintiems migrantams. Neseniai išmoka buvo padidinta iki 1000 eurų. Tokio dydžio išmoka migrantams bus siūloma iki sausio 27 d.

REKLAMA
REKLAMA

Skaičiuojama, kad vieno migranto išlaikymas Lietuvai kainuoja kelioliką kartų daugiau nei kainuotų 1000 eurų išmoka. Vieno migranto išlaikymas metams, A. Bilotaitės skaičiavimu, kainuoja apie 11 tūkst. eurų.

REKLAMA

Pasak jos, prie migrantų grąžinimo stipriai prisideda ir Užsienio reikalų ministerija.

Panašūs skrydžiai gali kartotis

Užsakomasis skrydis suorganizuotas sulaukus didelio kiekio norinčių grįžti migrantų. Nesant tokios didelės grupės žmonių, bilietai norintiems grįžti migrantams, yra nuperkami bilietai grįžti. Neatmetama, kad panašus skrydis gali būti organizuojamas ir vėliau.

A. Bilotaitė tikina, kad ateityje apie panašius skrydžius žiniasklaida ir visuomenė turėtų būti informuojama iš anksto.

„Būna taip, kad žmonės keičia savo nuomonę, tai natūralu. To neišvengsime, bet darome taip, kad mūsų komandos dirba su žmonėmis, aiškina. Didžioji dalis jų nėra prieglobsčio prašytojai, geriausias sprendimas jiems yra grįžti namo“, – sako A. Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Ministrė aiškina, kad didžioji dalis migrantų yra iš Irako. Šalis leidžia grąžinti tik tuos, kurie grįžti sutinka savo noru.

Tačiau ministrė teigia, kad dirbama, jog migrantus būtų galima grąžinti ir kitu būdu – net ir migrantams nenorint. Šiuo metu derimasi su Irako Vyriausybe, EK ir kitomis migrantų kilmės šalimis.

Užsakomasis skrydis kainavo 30 tūkst. eurų.

Iš Lietuvos į Iraką išvyko beveik šimtas neteisėtų migrantų, pranešė VRM

Sekmadienį užsakomuoju skrydžiu iš Lietuvos į Iraką išvyko 98 Irako piliečiai, sutikę savo noru grįžti į gimtąją šalį.

Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM), tai pirmasis toks užsakomasis skrydis iš Lietuvos neteisėtiems migrantams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuo pat migracijos krizės pradžios itin glaudžiai dirbame su partneriais Europos Sąjungoje, palaikome nuolatinį ryšį su Irako vyriausybe ir jai esame dėkingi už konstruktyvų bendradarbiavimą, išduodant dokumentus norintiems grįžti Irako piliečiams“, – sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pažymi, kad sprendimas tris kartus padidinti valstybės išmoką panorusiems grįžti migrantams pasiteisino. „Šiandien jau turime rezultatą“, – pranešime cituojama vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Pasak VRM pranešimo, iš Vilniaus tarptautinio oro uosto pakilęs lėktuvas irakiečius nuskraidino į Bagdadą ir į Erbilį.

REKLAMA

Daugelis jų pastaruoju metu buvo apgyvendinti Užsieniečių registracijos centruose (URC) Pabradėje ir Kybartuose, taip pat Medininkuose ir Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje.

Migrantus į Iraką skrydžio metu lydėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai ir vertėjai. Skrydį organizavo ir koordinavo VSAT.

Visiems savanoriškai apsisprendusiems išvykti iš Lietuvos išmokėtos vienkartinės 1 tūkst. eurų išmokos. Sprendimas dėl 1 tūkst. eurų paramos galios iki šių metų sausio 20 dienos ir bus taikomas tik šiuo metu Lietuvoje apgyvendintiems neteisėtiems migrantams.

Pranešime nurodoma, kad didžioji šių išmokų dalis finansuojama iš Europos Komisijos Lietuvai suteiktos paramos migracijos krizei suvaldyti. Vieno migranto išlaikymas Lietuvai per metus kainuoja 11 tūkst. eurų.

REKLAMA

Pirmasis apie specialų reisą, kuriuo iš Lietuvos sekmadienį išskrido apie šimtas migrantų, pranešė LRT.

Iš Lietuvos į kilmės šalis jau sugrįžo 537 migrantai, 482 iš jų – savanoriškai. Šiuo metu penkiuose Užsieniečių registracijos centruose gyvena 3 tūkst. 166 užsieniečiai.

Lietuvą šiemet pateko daugiau kaip 4,2 tūkst. migrantų. Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų