• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rytoj, birželio 1-ąją, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Vilniuje vyks baigiamieji akcijos „Gegužė mėnuo be smurto prieš vaikus“ renginiai: moksleivių konferencija „IT ir smurtas prieš vaikus“ ir koncertas „Už gražų vaiko pasaulį. Aš noriu svajoti“.

REKLAMA
REKLAMA

Visą gegužę įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyko daugybė renginių, skirtų akcijai „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“, informuoja socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

REKLAMA

Šių metų akcijos tikslas – informuoti vaikus, jų tėvus bei plačiąją visuomenę apie grėsmes vaikų saugumui, kurios gali kilti naudojantis informacinėmis technologijomis: mobiliaisiais telefonais, internetu, žaidžiant kompiuterinius žaidimus.

„Šiandien ne tik suaugusieji, bet ir vaikai neįsivaizduoja savo gyvenimo be mobilaus telefono, kompiuterio, interneto. Greta privalumų, kuriuos teikia naujosios technologijos, yra ir trūkumų: informacinės technologijos gali daryti neigiamą įtaką vaiko formavimuisi, jo pasaulėžiūrai bei kelti pavojų jo saugumui. Apie tokias grėsmes būtina žinoti tiek patiems vaikams, tiek ir tėvams, pedagogams, socialiniams darbuotojams. Ne tik žinoti, bet ir mokėti apsaugoti vaikus“, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojai mano, kad didžiausią žalą vaikams daro vaikams laisvai prieinami smurtiniai ir pornografiniai vaizdai internete bei galimybė vaikams laisvai žaisti smurtinius kompiuterinius žaidimus. Ketvirtadalis apklaustųjų tarp dviejų didžiausią žalą darančių veiksnių nurodė mobiliuoju telefonu vaikų gaunamas grasinančio turinio SMS žinutes ar smurtinio pobūdžio nuotraukas. Penktadalis respondentų tarp dviejų vaikams žalą darančių dalykų paminėjo manipuliacinį bendravimą interneto pokalbių svetainėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip priimtiniausi būdai, norint apsaugoti vaikus nuo IT daromos žalos, buvo nurodyti šie apsaugos būdai (kiekvieną iš jų paminėjo pusė suaugusių šalies gyventojų): tėvai ribotų vaikų galimybę be priežiūros naudotis kompiuteriu ir internetu (54 proc.); tėvai turi gerai išmanyti galimus apsaugos būdus ir aiškinti vaikams apie galimas IT grėsmes (52 proc.); reikia per žiniasklaidą šviesti visą visuomenę (51 proc.); mokytojai mokykloje turi vaikams aiškinti apie IT grėsmes, jų keliamą žalą (50 proc.).

REKLAMA

Siekdama apginti vaikus nuo įvairaus pobūdžio smurto, patyčių bei mažinti smurto paplitimą ir kurti visuomenės be smurto kultūrą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kasmet skelbia Trumpalaikės ir ilgalaikės kompleksinės pagalbos vaikams, nukentėjusiems nuo smurto, ir jų šeimoms teikimo projektų konkursus pagal Nacionalinės smurto prieš vaikus prevencijos ir pagalbos vaikams 2005-2007 metų programą. Šiemet paremta 10 projektų, kurių daliniam finansavimui skirti 195 tūkst. litų. 2006 m. paremta 15 projektų, kuriems dalinai finansuoti skirta 200 tūkst. litų. Įgyvendinus projektus psichologinė, teisinė, socialinė pagalba suteikta daugiau nei 700 vaikų, nukentėjusiems nuo smurto.

Šiuo metu rengiamas Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo įstatymo projektas, kuriame būtų numatyta uždrausti asmenims, teisėtiems už nusikaltimus prieš vaikus, dirbti darbą, susijusį su vaikais, sakoma pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų