• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lidija Jankauskienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Telšiuose dvi savaites darbavosi medalių kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos. Šiųmetė medalių kūrėjų stovykla jau 30-oji.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet į jubiliejinę medalių kūrėjų stovyklą susirinko ir rekordiškai daug dalyvių – per dvi dešimtis. Pirmiausiai menininkai savo idėja įkūniją plastilinu, paskui – gipsu ir tik vėliau išlieja iš metalo: cinko, vario, žalvario ar bronzos. Stovyklos tema – Via Baltica – Baltijos kelias.

REKLAMA

„Pavaizdavau Kuršių nerijos gamtą ir žvejus. Baltijos kelio akcija man labai patiko, aš jai pritariu. Iš pradžių žmonės ja netikėjo, bet pasirodė, kad ji buvo labai veiksminga“, – pasakoja stovyklos dalyvis iš Rusijos Michailas Matvejevas.

„Tai aš suprantu kaip audinį – kaip mes susijungėme rankomis tame kelyje per visas tris valstybes. O Via Baltica – ne tik per tris valstybes Lietuvą, Latviją ir Estiją, bet ir per Lenkiją, dabar mums labai svarbios yra Gruzija, Moldovą, Ukraina, kuriamos asociacijos“, – sako stovyklos dalyvis Petras Gintalas.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmąją stovyklą telšiškiai įkūrė 1985-siais. Jų tikslas – populiarinti medalio meną, suteikti šiems mažosios plastikos kūriniams šiuolaikinę meninę išraišką. Kasmet stovyklos dalyviai po vieną iš sukurtų medalių dovanoja Telšių „Alkos“ muziejui.

„Jau 30-mt metų vyksta stovyklos simpoziumai Telšiuose, yra buvę Tryškiuose, Klaipėdoje. Tai unikalus reiškinys, kai menininkai susirenka kiekvieną rugpjūtį jau 30 metų“, – tvirtina stovyklos organizatorė Remigija Vaitkutė.

Lietuvoje medalio menas turi šimtametes tradicijas. Jis paplito XVI-ame amžiuje, itin buvo suklestėjęs pirmosios nepriklausomos Lietuvos Respublikos laikotarpiu, kai buvo kuriami medaliai žymiems žmonėms, įprasminami įvairūs įvykiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų